10 marca 2017 roku uczniowie klasy I T H/K Monika Ściubis i Marcin Pompa uczestniczyli w wojewódzkim etapie konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Głównymi organizatorami przedsięwzięcia były: Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i WSEPiN w Kielcach. Konkurs zorganizowano w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa" i polegał na rozwiązaniu 35 pytań testowych z centralnej bazy pytań. Reprezentanci ZSTIO zdobyli wyróżnienia oraz otrzymali dyplomy. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Udział w konkursie był jednym z punktów programu realizowanego przez ZSTiO "Kultura bezpieczeństwa", którego szkolnymi koordynatorami są: Katarzyna Rogowicz- Plisak, Małgorzata Krzysztofik- Starościak i Michał Majewski.