Popołudnie z książką-129 września 2016 r. spędziliśmy w internacie wspólnie czytając fragmenty „Potopu” H. Sienkiewicza . Wybór lektury nawiązywał do obchodzonego właśnie Roku Henryka Sienkiewicza, ustanowionego przez Sejm i Senat, w związku ze 170. rocznicą urodzin i 100 rocznicą śmierci pisarza. Przypomnijmy, że Henryk Sienkiewicz (1846-1916) był  powieściopisarzem i publicystą, laureatem Nagrody Nobla (1905) w dziedzinie literatury za całokształt twórczości, jednym  z najpopularniejszych polskich pisarzy. „Potop” jest jedną  z jego najsłynniejszych  powieści, której pierwsze odcinki pojawiły się w prasie 130 lat temu. Niektórzy uczniowie  mieli wątpliwości kiedy urodził się i tworzył  Henryk Sienkiewicz,  warto zatem przypomnieć  sobie biografię i dorobek twórczy  pisarza.
Czytanie jest niezwykle ważne.  Wspólna lektura to  doskonały moment by odczytać tekst na nowo, zastanowić się, jakie jest  jego przesłanie. I tak też się stało. Do czytelniczej rywalizacji przystąpiło kilkoro uczniów. Prym wiedli tegoroczni maturzyści. Najwięcej głosów i słodki upominek zdobyła Patrycja Ludynia. Gratulujemy!!!

DMC Firewall is a Joomla Security extension!