ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

VI Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych-8W dniu 12 maja 2017r. w Busku-Zdroju odbył się VI Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych, którego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Patronat nad turniejem przyjął Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pan Waldemar Sikora. W turnieju udział wzięło 8 drużyn reprezentujące gimnazja z terenu województwa świętokrzyskiego, a były to: Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju, które wystawiło drużynę dziewcząt i chłopców oraz Publiczne Gimnazjum w Czajkowie z drużyną dziewcząt. Ponadto w kategorii chłopców wystąpiły zespoły reprezentujące następujące gimnazja: Samorządowe Gimnazjum Nr 2 w Busku-Zdroju, Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bogorii (2 drużyny), Gimnazjum w Michałowie i Gimnazjum w Węchadłowie.
W kategorii dziewcząt odbył się jeden mecz, który rozstrzygnął o zajętym miejscu, a w kategorii chłopców rozgrywki toczyły się najpierw w grupach eliminacyjnych. Odpowiednie miejsce zajęte w grupie, awansowało drużynę do gry o najwyższe miejsce w całym turnieju tj. kolejno V, III i I.

Czytaj więcej...

Uczniowie na Targach Budowlanych-1Dnia 11 maja uczniowie z klasy II TA, kształcący się w zawodzie technik budownictwa, byli obecni na Międzynarodowych Targach Budownictwa Drogowego AUTOSTRADA-POLSKA oraz Międzynarodowych Targach Maszyn Budowlanych i Pojazdów Specjalistycznych MASZBUD w Kielcach. Podczas targów mieli możliwość zapoznania się z najnowocześniejszym sprzętem ogólnobudowlanym i drogowym. Zaznajomili się także z materiałami i nowoczesnymi technologiami stosowanymi w budownictwie drogowym. Uczniowie byli bardzo zainteresowani ofertami wystawców. Szczególnie ich uwagę zwrócił symulator pracy koparki, na którym mogli przez chwilę zostać jej wirtualnym operatorem.

Pamięci zbrodni katyńskiej-1                                                      „Jeśli ja zapomnę o nich, Ty Boże, zapomnij o mnie…”

Dnia 27.04.2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia poświęcona pamięci ofiar Zbrodni Katyńskiej. 13 kwietnia 1943 roku Niemcy ogłosili, że w lasku pod wsią Katyń niedaleko Smoleńska wojska niemieckie odkryły masowe groby oficerów polskich, wziętych do niewoli przez sowietów jesienią 1939 roku. 13 kwietnia 1990 r. Związek Radziecki oficjalnie przyznał się do popełnienia tej straszliwej zbrodni. Pochyliliśmy się nad mogiłami ofiar: Katynia, Starobielska, Ostaszkowa, zachowując pamięć o wojsku, które nie poległo z bronią w ręku, lecz zostało zamordowane strzałem w tył głowy. Tak zamordowana została polska inteligencja: oficerowie Wojska Polskiego, nauczyciele, lekarze, naukowcy, artyści, duchowni i dyplomaci. Ten bestialski mord nie miał nigdy wyjść na światło dzienne, był skrycie ukrywany, tak, jak wykonano wyrok. 


„Tej nocy zgładzono Wolność
W katyńskim lesie...
Zdradzieckim strzałem w czaszkę
Pokwitowano Wrzesień (...)
Zgładzono sprawiedliwość,
Prawdę i wolność zgładzono
Zgładzono w smoleńskim lesie
Pod obcej nocy osłoną...
I tylko p a m i ę ć została
Po tej katyńskiej nocy...
Pamięć n i e d a ł a się zgładzić,
Nie chciała ulec przemocy(...)
I woła o s p r a w i e d l i w o ś ć
I p r a w d ę po świecie niesie -
Prawdę o jeńców tysiącach
Zgładzonych w katyńskim lesie.” 

Maturzyści - rocznik 2017-16"Kto nie wie, dokąd zmierza, nigdy nigdzie nie dojdzie”  – słowa Carosa Ruiza Zafóna były hasłem przewodnim uroczystości pożegnania tegorocznych maturzystów, która odbyła się 28 kwietnia 2017 roku. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: pan Jerzy Kolarz – Starosta Buski, pan Tomasz Mierzwa – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, pan Stanisław Moskal - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu, pan Robert Gwóźdź - Członek Zarządu Powiatu, ksiądz kanonik Tadeusz Szlachta oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Waryło. Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska, zwracając się do maturzystów, życzyła im bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym oraz sukcesów w kolejnych etapach życia. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru szkoły klasom młodszym, zostali nagrodzeni najlepsi i najaktywniejsi uczniowie klas maturalnych.  Nagrodę Starosty - książkę oraz list gratulacyjny dla rodziców - otrzymała uczennica  kl. IV T - Anna Madej.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!