ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

Praktyczna strona edukacji-1Przyszli hotelarze uczęszczający do klasy hotelarskiej widzieli już sporo – zapoznali się z ofertą krakowskich hoteli sieciowych, mieli też okazję poznać specyfikę funkcjonowania „Słonecznego Zdroju” będącego obiektem partnerskim szkoły. Tym razem wybraliśmy się na dłuższy spacer, aby naocznie przekonać się, co oferuje drugi z buskich czterogwiazdkowców.
W imieniu „Bristolu” powitała nas pani Anna Marciniec, Medical Menager, po czym grupa została przejęta przez Panią Magdalenę Śliwę , specjalistę ds rezerwacji indywidualnych. Grupa została oprowadzona po obydwu częściach obiektu - mogliśmy więc porównać klimat zabytkowych wnętrz ze stylistyką supernowoczesnej części medical wyposażonej w specjalistyczne gabinety zabiegowe.
Dzięki wyczerpującym informacjom pierwszoklasiści zdecydowanie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą sposobu funkcjonowania hotelarskich obiektów typu „premium”.

Przedmaturalne zmagania-6Matura 2018 zbliża się szybkimi krokami. Ostatnie tygodnie przed egzaminami, to dla uczniów klas maturalnych, czas wytężonej pracy. Nauczyciele języka polskiego, wiedząc jak ważna dla maturzystów jest znajomość lektur, postanowili im pomóc w powtórzeniu i usystematyzowaniu wiedzy w tym zakresie organizując, już po raz kolejny, konkurs „Maturzysta z gwiazdką”. Adresowany on był do wszystkich uczniów klas czwartych technikalnych, przygotowujących się do egzaminów z języka polskiego. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością treści lektur obowiązkowych, z tzw. gwiazdką, poznanych w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej, które zawarte są w podstawie programowej dla poziomu podstawowego.
Do I etapu konkursu, który odbył się 27 marca 2018 roku, przystąpili wszyscy tegoroczni maturzyści. Jedenastu uczniów z najwyższą liczbą punktów, zakwalifikowało się do II etapu. Odbył się on 10 kwietnia 2018 roku. Uczestnicy byli dobrze przygotowani, a rywalizacja bardzo zacięta.

Wyniki konkursu:
I miejsce – Karol Zatorski kl. IV T G/K,
II miejsce – Agnieszka Drożdżowska kl. IV T A,
III miejsce – Joanna Łabuzek kl. IV T G/K.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody zostaną wręczone 27 kwietnia 2018 roku, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.
Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy lekkich piór, otwartych umysłów i egzaminów zdanych na 100%. Zapewniamy, że będziemy trzymać kciuki.

Powiatowe Targi Edukacyjne-76 kwietnia 2018 roku w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku- Zdroju odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne, na  których prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu buskiego.
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego wyeksponował stanowiska dotyczące wiodących kierunków kształcenia. Największym powodzeniem cieszyły się kierunki: technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Ponadto młodzież z zainteresowaniem zapoznawała się z ofertą technika budownictwa, technika geodety i szkoły branżowej I stopnia. Od roku szkolnego 2018/2019 w ofercie edukacyjnej ZSTiO pojawią się nowe kierunki kształcenia: technik logistyk, technik robót wykończeniowych w budownictwie i magazynier-logistyk.

ZAPRASZAMY DO KONTYNUOWANIA NAUKI W NASZEJ SZKOLE!!!

Szkoleniowa wizyta we Flensburgu-3„Nauczanie bez granic” to działanie ZSTiO realizowane w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ . Dzięki temu przedsięwzięciu nasze nauczycielki:  Agnieszka Sajdłowska, Julita Ładowska i Katarzyna Rogowicz-Plisak odwiedziły  trzy szkoły zawodowe we Flensburgu (land Szlezwik-Holsztyn). W ramach programu miały możliwość uczestniczyć w zajęciach, zapoznać się  z systemem kształcenia zawodowego w Niemczech, porozmawiać z nauczycielami oraz obserwować seminaria metodyczne. Ponadto odbyły ciekawe spotkania z delegacjami  innych krajów Unii Europejskiej: Finlandii, Słowacji, Hiszpanii i Łotwy. Niewątpliwą atrakcją wyjazdu była wycieczka do Danii oraz zwiedzanie urokliwego portowego miasteczka Sonderborg. Nauczanie nie ma granic - zgodnie przyznały nauczycielki i zaznaczyły, że wyjazd do Niemiec  był niezwykle cennym doświadczeniem zawodowym

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!