Obrazy na czoło-8

a-1

Już wakacje-5219 czerwca 2019 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni przez pana Starostę Jerzego Kolarza uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za pracę w roku szkolnym 2018/2019 oraz życzyła uczniom, nauczycielom i zebranym gościom słonecznych i bezpiecznych wakacji. Uczniom z najwyższą średnią Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

Rower za plakat-1W dniu 11 czerwca 2019 nastąpiło wręczenie nagród uczniom biorącym udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „EKO-Plakat”. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 6 prac z naszej szkoły. Uczennica klasy pierwszej Gabriela Bochenek, kształcąca się w zawodzie technik logistyk, zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nagrodą był piękny biały rower! Uczniowie: Natalia Pieterwas  kl. I T L, Aleksandra Cabaj kl. I T L i Piotr Fit kl. I T G/K zdobyli wyróżnienia, a w nagrodę otrzymali ładne, funkcjonalne plecaki. Opiekę nad uczniami w trakcie trwania konkursu sprawowała mgr Małgorzata Cichy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

ZSTiO - szkoła w działaniu, szkoła w rozwoju-577 czerwca 2019 Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju zorganizował IV Forum Zawodowe „Szkoła w Działaniu”. Tegoroczne spotkanie różniło się od poprzednich edycji kilkoma istotnymi aspektami. Przede wszystkim szkoła podejmowała zaproszonych gości w swojej nowej siedzibie, poza tym formuła przedsięwzięcia została poszerzona o przeprowadzenie telekonferencji z jednym spośród partnerów placówki. Do udziału w forum zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz powiatowych, partnerzy szkoły współuczestniczący w procesie kształcenia praktycznego i realizacji kursów, a także młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych wraz z opiekunami.
Zanim gospodarze  oficjalnie przywitali przybyłych gości, oddali głos przedstawicielom bałtyckiego przewoźnika promowego „Unity Line”. Powód? Prom „Polonia” niebawem wychodził w swój kolejny rejs, więc jego załoga reprezentowana przez hotel managera Piotra Sowińskiego, SNB managera Jacka Mechlińskiego oraz szefa kuchni Mirosława Bobrowskiego dysponowała czasem jedynie w ściśle określonych godzinach. Takie odstępstwo od żelaznych reguł zostało przez wszystkich przyjęte ze zrozumieniem, zwłaszcza, że wypowiadający się panowie wystąpili przed kamerą w gali mundurowej. Opowiadali o zasadach odbywania przez uczniów ZSTiO praktyk na morskich jednostkach.
Następne etapy spotkania przebiegły już według założonego porządku. Przedstawiciele partnerów szkoły wystąpili omawiając istotę wspólnie realizowanych przedsięwzięć. Pani Aniceta Adamczak-Łypacz Koordynator ds. projektów UE, konferencji i szkoleń Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego przedstawiła istotę projektów „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy” oraz „Hotelarze przyszłości”, natomiast pan Kamil Wojciechowski – kierownik działu marketingu i sprzedaży hotelu „Słoneczny Zdrój” omówił codzienne aspekty patronatu sprawowanego przez ten obiekt nad jedną z klas. Ostatnim prelegentem był pan Wiktor Krasa - Prodziekan Wydziałów: Ekonomii, Finansów oraz Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach – partnerskiej uczelni ZSTiO.
Po krótkiej przerwie grupa nauczycieli przedmiotów zawodowych omówiła różnorodne działania podejmowane w ramach współpracy z pracodawcami. Nie zabrakło również raportu z dokonań placówki w zakresie realizacji projektów realizowanych w ramach programów Erasmus+ oraz PO WER, „Dobry start”,  a także inicjatyw szkolnego wolontariatu.
Całość zakończyło przeprowadzenie konkursu adresowanego do uczniów zaproszonych szkół, zwieńczone wręczeniem nagród i dyplomów. Jak co roku Uzdrowisko Busko-Zdrój S.A. zasponsorowało wodę mineralną „Buskowianka” dla wszystkich uczestników Forum .
Tegoroczna edycja forum – podobnie jak poprzednie - była więc okazją do złożenia podziękowań za kolejny rok bardzo owocnej współpracy, przynoszącej wymierne korzyści każdej ze stron, licznym partnerom szkoły.

Budowa budynku wielorodzinnego-529 maja uczniowie klasy II T A kształcący się w zawodzie technik budownictwa, wraz z opiekunami p. Anną Koselą i p. Piotrem Zochem, byli na placu budowy budynku wielorodzinnego przy ulicy Kusocińskiego. Uczniowie w czasie wycieczki mogli zapoznać się ze sposobem prowadzenia prac zbrojarskich i betoniarskich podczas wykonywania fundamentów. Kierownik budowy przedstawił również projekt fundamentów oraz omówił rozwiązania techniczne, jakie będą zastosowane w nowo budowanym budynku.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!