Obrazy na czoło-8

a-1

Ślady Kazimierza Wielkiego-20Konkurs Ślady Kazimierza Wielkiego w naszym regionie na stałe wpisał się w tradycję naszej szkoły. W tym roku, w nieco zmienionej formie, odbył się 16 października. Uczniowie klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej rywalizując w turnieju klas, przygotowali prezentacje multimedialne i plakaty, a wzorując się na epoce średniowiecza, z wielką gracją zaprezentowali umiejętności tańca dworskiego. Walczyli o cenne nagrody -  dofinansowanie do wycieczki szkolnej i dodatkowy „dzień bez jedynki”. Jury miało trudny wybór, gdyż każda klasa stanęła na wysokości zadania, zaskoczyła oryginalnością, pomysłami i poczuciem humoru. Jednak najlepsza okazała się klasa 1TGK, która zdobyła najwięcej punktów i zajęłapierwsze miejsce. Drugie miejsce przyznano klasie 1B, a trzecie 1A. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom, a także  wszystkim wychowawcom, bo to pod ich czujnym okiem młodzież zdobywała wiedzę o działalności Kazimierza Wielkiego – patrona ZSTiO -  w naszym regionie.

Konkurs wiedzy o Kazimierzu Wielkim-1315 października odbył się w naszej szkole Konkurs wiedzy o życiu i panowaniu króla Kazimierza Wielkiego przeznaczony dla uczniów klas pierwszych. Do udziału w konkursie zgłosiło się 27 uczniów. Najliczniej była reprezentowana klasa I TH. Zmagania odbywały się w dwóch etapach – pisemnym i ustnym. W części pierwszej uczestnicy musieli rozwiązać test składający się z 15 pytań. Do finału zakwalifikowało się 4 uczniów, którzy po wylosowaniu zestawu pytań udzielali na nie odpowiedzi przed komisją konkursową. Uczestnicy byli dobrze przygotowani, ale spośród finalistów najwięcej informacji na temat ostatniego z Piastów – patrona naszej szkoły przedstawiła uczennica klasy I TGK Natalia Zych. Ona również została zwyciężczynią konkursu.           
Do finałowej czwórki  zakwalifikowali się również Małgorzata Rój uczennica klasy ITH, Aleksandra Kuc uczennica klasy ITH,  Adrian Cepil uczeń klasy I TH. Zwycięzcom gratulujemy. Nagroda zostanie wręczona 25 października, podczas uroczystości ślubowania klas pierwszych.

Przegląd artystyczny szkół 2014-35W dniu 16 kwietnia 2014 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się Przegląd Artystyczny Szkół 2014. Wzięli w nim udział uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących reprezentowały dwie grupy uczniów:
  • zespół muzyczny pod kierunkiem Zbigniewa Hrywniaka,
  • zespół taneczny dziewcząt pod kierunkiem Beaty Szostak.
Cheerleaderki zaprezentowały się publiczności w pięknych układach tanecznych. Natomiast członkowie zespołu muzycznego w składzie: Maciej Małek, Bernadetta Pietrzyk, Piotr Langa i Paweł Henczel zaśpiewali W piwnicy u dziadka i Zanim pójdę zespołu Happysad oraz Na jednej z dzikich plaż zespołu Rotary. Wspaniale wykonane utwory porwały publiczność zgromadzoną na widowni, która swoją aprobatę wyraziła gromkimi brawami.

Udział młodzieży ZSTiO w Turnieju Wiedzy Pożarniczej-627 marca 2014 roku uczniowie ZSTIO w składzie: Bernadetta Pietrzyk (ITG/H), Mariusz Komasara (I TA) i Marcin Czerw (I TA) wzięli udział w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Tegoroczna XXXVII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w sposób szczególny zwracała uwagę na aktualną problematykę zagrożenia wypalaniem łąk w okresie wiosennym. Głównym celem konkursu była popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorami rywalizacji na szczeblu powiatu buskiego byli: Komenda Powiatowa PSP w Busku-Zdroju ,Oddział Powiatowy ZOSP RP w Busku-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Reprezentanci ZSTIO nie zajęli żadnego z czołowych miejsc, jednak uznali zgodnie, że udział konkursie był dla nich cennym i ciekawym doświadczeniem. W trakcie pobytu w Komendzie Powiatowej PSP uczniowie wraz z opiekunami mogli zapoznać się z najnowszym sprzętem będącym na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, a także uczestniczyli w specjalnie dla nich przygotowanym pokazie ratownictwa.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd