Obrazy na czoło-8

a-1
MATURA 2020 - KOMUNIKAT
W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ SYSTUACJA EPIDEMICZNĄ, WSZYSCY MATURZYŚCI PRZYSTĘPUJĄCY DO MATURY W BIEŻĄCYM ROKU, MAJĄ OBOWIĄZEK W DNIU EGZAMINU, STAWIĆ SIĘ NA GODZINĘ 8:00 PRZED BUDYNKIEM SZKOŁY.
Zdający będą wpuszczani na teren szkoły pojedynczo.
Każdy przystępujący do egzaminu maturalnego ma obowiązek zasłonić nos i usta własną maseczką i wszystkie niezbądne przybory mieć ze sobą - długopisy z czarnym tuszem, linijkę, kalkulator, wodę mineralną.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020


          W związku z realizacją projektu pn.: „Doposażenie jednostek oświatowych Powiatu Buskiego w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" Działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" dotyczącej realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego", Powiat Buski zakupił laptopy na potrzeby zdalnego nauczania i przekazał je w dniu dzisiejszym, tj. 28 maja 2020 r. jednostkom oświatowym.
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju została powołana komisja, która będzie rozpatrywać złożone wnioski.
Na stronie internetowej szkoły w zakładce Dla Rodziców znajduje się Regulamin użyczenia wraz z załącznikami.
W terminie do 1 czerwca 2020 r. do godz. 12-tej rodzice/prawni opiekunowie/pełnoletni uczniowie mogą składać wnioski o użyczenie laptopa na okres zdalnego nauczania wraz z załącznikiem Nr 1a (wersja dla rodzica), załącznikiem Nr 1b (wersja dla ucznia) oraz załącznikiem Nr 2 i 3 w sekretariacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski przesyłane za pomocą poczty elektronicznej muszą być z podpisem (skan wniosku).
Druk wniosku dostępny na stronie szkoły www.budowlanka.edu.pl w zakładce Dla rodziców. W przypadku składania do sekretariatu szkoły, wnioskodawca proszony jest o kontakt telefoniczny: 41 378 24 72.

Dyrektor SzkołyW związku z sytuacją pandemii COVID-19 uległy zmianie terminy rekrutacji uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. Bardzo proszę o śledzenie wiadomości na naszej stronie.

"Dobre praktyki" i "Rekomendacje dla bezpiecznego przetwarzania danych osobowych podczas zdalnego nauczania" wypracowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.


Logistyka na wesoło-1Uczniowie klas logistycznych oraz nauczyciele przedmiotów zawodowych w bardzo aktywny sposób zaprezentowali zawód logistyka. Przeprowadzili dla przyszłych logistyków lekcje pod hasłem "Logistyka na wesoło", które przybliżyły uczniom umiejętności potrzebne do wykonywania zawodu.
Zaprojektowanie obiektu logistycznego lub środka transportu z klocków LEGO, sklejanie drewnianych modeli, ułożenie wiersza "Lekcja logistyki na wesoło" oraz rozwiązanie tematycznej krzyżówki, to tylko niektóre z zadań, z którymi uczniowie zmagali się podczas tych zajęć.
Zawodom towarzyszyło logistyczne przesłanie: „Czas jest ważny w logistyce ale pamiętajmy również o rzetelności i jakości”! Celem tej zabawy było również pokazanie uczniom, w jaki sposób logistyka w dzisiejszych czasach radzi sobie z minimalizacją strat i ubytków w magazynowaniu i przemieszczaniu ładunków.

 Warsztaty Unity Line w ZSTiO-9Końcowe dni lutego bieżącego roku były dla hotelarzy z ZSTiO szczególne. Trwająca czwarty rok współpraca szkoły z bałtyckim przewoźnikiem promowym Unity Line przyjęła nowe, bardzo atrakcyjne dla młodzieży oblicze. Na zaproszenie dyrekcji i nauczycieli przedmiotów zawodowych przybyli goście reprezentujący Unity Line w składzie:

 

  1. Anna Cichewicz - Kierownik Pionu Pasażerskiego,
  2. Wioleta Szarek - Specjalista ds. sprzedaży/Koordynator praktyk,
  3. Dawid Szeszko – F&B Manager promu Skania,
  4. Waldemar Rydz – Szef Kuchni promu Skania.
Adepci hotelarstwa wzięli udział w niezwykłych lekcjach: w sali gastronomicznej toczyły się angażujące młodzież warsztaty sushi połączone z degustacją, obok koordynatorzy i opiekunowie praktyk prowadzili zajęcia przybliżające zasady odbywania staży na promach pasażerskich. Tutaj szczególnym powodzeniem cieszyła się możliwość skorzystania z wirtualnego spaceru dzięki googlom virtual reality.
Podczas odbywających się kolejnego dnia XVI Targów Edukacyjnych obecność naszych gości niewątpliwie stanowiła największą atrakcję stoiska hotelarskiego przyciągając uwagę wielu odwiedzających imprezę.
Wyrażona najkrócej ocena efektów wspomnianej wizyty może być tylko jedna: następni stażyści już się pakują, szkoła zaś zaprasza ponownie!

ZSTiO na XVI Powiatowych Targach Edukacyjnych-128 lutego 2020 roku w budynku Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego w Busku- Zdroju odbyły się XVI Powiatowe Targi Edukacyjne, na których prezentowały swoje stoiska szkoły ponadpodstawowe z powiatu buskiego. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego wyeksponował stanowiska dotyczące wiodących kierunków kształcenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się profile: technik hotelarstwa, technik logistyk i technik architektury krajobrazu. Ponadto młodzież chętnie zapoznawała się z ofertą technika budownictwa, technika geodety i szkoły branżowej I stopnia. Niewątpliwą atrakcją targów była prezentacja stoiska Unity Line i wizyta przedstawicieli firmy, w której młodzież naszej szkoły odbywa praktyki i staże. Możliwość pracy na promach pasażerskich to wspaniała przygoda i nieocenione doświadczenia dla młodych hotelarzy. Młodzież szkół podstawowych miała również okazję odwiedzić siedzibę Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mieszczącą się przy ul. Kusocińskiego 3B. Na miejscu czekały na zwiedzających pokazy barmańskie i baristyczne oraz wiele innych atrakcji.

Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole!!!

Podkategorie

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!