Z GŁĘBOKIM ŻALEM ZAWIADAMIAMY, ŻE W DNIU 25 MAJA 2018 ROKU
ODESZŁA W WIEKU 48 LAT NASZA DROGA KOLEŻANKA,
WICEDYREKTOR, PEDAGOG I PRZYJACIEL MŁODZIEŻY

Ś. P.  JUSTYNA KAPUSTA



 MSZA ŚWIĘTA ŻAŁOBNA

ODPRAWIONA ZOSTANIE DNIA 27.05.2018 r. O GODZ. 14:00
W KAPLICY NA CMENTARZU PARAFIALNYM W STOPNICY
O CZYM ZAWIADAMIAJĄ POGRĄŻENI W SMUTKU I ŻALU

DYREKCJA,     NAUCZYCIELE,     PRACOWNICY    I UCZNIOWIE
ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH
   IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BUSKU-ZDROJU  

ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

Powiatowe Targi Edukacyjne-76 kwietnia 2018 roku w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku- Zdroju odbyły się XIV Powiatowe Targi Edukacyjne, na  których prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu buskiego.
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego wyeksponował stanowiska dotyczące wiodących kierunków kształcenia. Największym powodzeniem cieszyły się kierunki: technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Ponadto młodzież z zainteresowaniem zapoznawała się z ofertą technika budownictwa, technika geodety i szkoły branżowej I stopnia. Od roku szkolnego 2018/2019 w ofercie edukacyjnej ZSTiO pojawią się nowe kierunki kształcenia: technik logistyk, technik robót wykończeniowych w budownictwie i magazynier-logistyk.

ZAPRASZAMY DO KONTYNUOWANIA NAUKI W NASZEJ SZKOLE!!!

Szkoleniowa wizyta we Flensburgu-3„Nauczanie bez granic” to działanie ZSTiO realizowane w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ . Dzięki temu przedsięwzięciu nasze nauczycielki:  Agnieszka Sajdłowska, Julita Ładowska i Katarzyna Rogowicz-Plisak odwiedziły  trzy szkoły zawodowe we Flensburgu (land Szlezwik-Holsztyn). W ramach programu miały możliwość uczestniczyć w zajęciach, zapoznać się  z systemem kształcenia zawodowego w Niemczech, porozmawiać z nauczycielami oraz obserwować seminaria metodyczne. Ponadto odbyły ciekawe spotkania z delegacjami  innych krajów Unii Europejskiej: Finlandii, Słowacji, Hiszpanii i Łotwy. Niewątpliwą atrakcją wyjazdu była wycieczka do Danii oraz zwiedzanie urokliwego portowego miasteczka Sonderborg. Nauczanie nie ma granic - zgodnie przyznały nauczycielki i zaznaczyły, że wyjazd do Niemiec  był niezwykle cennym doświadczeniem zawodowym

VII Festiwal Piłki Ręcznej -89W dniu 23 marca 2018r. w Busku-Zdroju odbył się VII Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych, którego organizatorem był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Patronat nad turniejem przyjął Świętokrzyski Kurator Oświaty Pan Kazimierz Mądzik, Starosta Buski Pan Jerzy Kolarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Pan Waldemar Sikora.
W turnieju udział wzięło 10 drużyn reprezentujących gimnazja z terenu województwa świętokrzyskiego, a były to: Samorządowe Gimnazjum Nr 1 w Busku-Zdroju (drużyna dziewcząt i chłopców), Samorządowe Gimnazjum Nr 2 w Busku-Zdroju (drużyna dziewcząt i chłopców), Zespół Placówek Oświatowych Nr 1 w Staszowie (drużyna dziewcząt i chłopców) oraz Publiczne Gimnazjum w Czajkowie również z drużyną dziewcząt i chłopców. Ponadto w kategorii chłopców wystąpiły jeszcze zespoły reprezentujące następujące gimnazja: Gimnazjum w Michałowie i Gimnazjum w Węchadłowie.

Czytaj więcej...

Portugalski „free time”-6Nie samą pracą żyje człowiek…

Po wytężonym tygodniu pracy przyszedł czas na zasłużony wypoczynek. W sobotę rano wyruszyliśmy do Porto. Tym razem jako środek transportu wybraliśmy pociąg, który prosto ze spokojnej Bragi zabrał nas do ruchliwej i zatłoczonej aglomeracji miejskiej jaką jest Porto. Wmieszaliśmy się w tłum, dopasowując tempo wędrówki do pozostałych turystów. Nie mieliśmy pojęcia, że Portugalia jest tak zróżnicowana pod względem ukształtowania terenu. Po pagórkowatym Porto spacerowaliśmy ciągle „up and down”. Mieliśmy ochotę na podróż statkiem po rzece, ale niestety pogoda nie była nam przychylna. I aby nie gramolić się po obfitym lunczu na szczyt mostu, co byłoby nie lada wysiłkiem,  podziwialiśmy przepiękne widoki  z wagoników kolejki linowej. Ta zawiozła nas do celu. Na szczęście pogoda nie spłatała nam już więcej figla i słoneczna aura utrzymała się do końca naszego pobytu w Porto.
W niedzielę udaliśmy się na krótką wyprawę do pobliskiego Guimarães. To historyczne centrum, które w 2001 roku zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO, jest skupiskiem placów i wąskich, brukowanych uliczek. Znajduje się tu wiele średniowiecznych kościołów i klasztorów – m.in. Kościół Matki Boskiej Oliwnej (Igreja de Nossa Senhora da Oliviera) oraz pełniący dziś także funkcję ratusza Klasztor św. Klary (Convento de Santa Clara). Na północnych obrzeżach Starego Miasta wznosi się zamek z X wieku.

Środek tygodnia jest świetnym momentem na złapanie oddechu po ciężkiej dwudniowej pracy. Dopasowując się do portugalskiej mentalności, w której powiedzenie „praca nie zając” zdaje się mieć sens, postanowiliśmy naładować akumulatory nad oceanem. Słoneczko przygrzewało, a unoszące się stale fale oceanu zachęciły nas do zabawy w wodzie. Niektórym udało się zmoczyć nie tylko nogi… Te atrakcje zapewniła nam miejscowość Viana do Castelo, której piękno podziwialiśmy z najwyższego punktu miejscowości, wzgórza na którym umiejscowione jest sanktuarium de Santa Luzia.

Cieszymy się, ze pogoda tak nas dziś rozpieszczała. Zostały jeszcze dwa dni… i wracamy do mroźnej Polski. Póki co… pozdrawiamy słonecznie!

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!