Obrazy na czoło-8

a-1

Bezpieczny odpoczynek-929 maja 2019 roku uczniowie ZSTiO uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Nie jestem bierny - umiem pomóc”. Prowadzący spotkanie: Katarzyna Rogowicz-Plisak i Michał Majewski omówili schematy postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Prelegenci szczególną uwagę poświęcili zagrożeniom podczas wakacji, przestrzegli młodzież przed brawurowymi skokami do wody i omówili postępowanie ratownicze podczas wypadków komunikacyjnych. Uczniowie z uwagą wysłuchali wykładu i chętnie włączali się w część pokazową spotkania. Na koniec akcji młodzież zadawała pytania i konwersowała z prowadzącymi na temat zdarzeń potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu.  

Uroczyste otwarcie pracowni hotelarskiej i pracowni „ obsługi konsumenta.-9

W środę 22 maja w naszej szkole zostały oddane do użytku dwie sale symulacyjne przeznaczone do nauki zawodu technik hotelarstwa.

W pierwszej z nich kilka specjalnie wyznaczonych boksów zostało wyposażonych w sposób typowy dla różnego typu jednostek mieszkalnych. Oprócz łóżek znalazły się w nich szafy, bagażniki szafki nocne oraz inne elementy zgodne z aktualnymi wymogami wyposażenia obiektów noclegowych, a także przestrzenie typowe dla zaplecza służby pięter, w których uczniowie znajdą sprzęt i środki chemiczne wykorzystywane w pracy działu housekeepingu. Pomyślano też o kilku toaletach z umywalkami i kabinami natryskowymi.

Czytaj więcej...

Żegnamy maturzystów-41W piątek, 26 kwietnia 2019 roku, w murach naszej szkoły miało miejsce uroczyste zakończenie roku szkolnego uczniów klas  maturalnych. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: pan Michał Maroński – Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko - Zdrój, pani Zofia Rokita - Przewodnicząca Rady Rodziców, przedstawiciele lokalnej prasy oraz rodzice uczniów. Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska, zwracając się do maturzystów, życzyła im bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym oraz sukcesów w kolejnych etapach życia. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru szkoły klasom młodszym, zostali nagrodzeni najlepsi i najaktywniejsi uczniowie. Nagrodę Starosty - książkę oraz list gratulacyjny dla rodziców - otrzymała uczennica z kl. IV TH – Natalia Mrowińska. Inni uczniowie, z rąk pani Dyrektor otrzymali nagrody za wysokie wyniki w nauce i zaangażowanie w życie szkoły. Były również dyplomy za osiągnięcia sportowe, dyplomy i podziękowania dla grupy młodych krwiodawców, które zostały wręczone przez wychowawców na spotkaniach klasowych. Wszyscy  absolwenci otrzymali plakietki z logo szkoły, które w czasie egzaminów maturalnych mają pełnić rolę talizmanu, a później przypominać szkołę i uczących ich nauczycieli. Uczniowie klas maturalnych, zabierając głos, dziękowali dyrekcji szkoły, wychowawcom i całemu gronu pedagogicznemu za wspaniały czas, jaki tu spędzili, za zdobytą wiedzę, opiekę, wyrozumiałość i życzliwość każdego dnia. Następnie przedstawiciele klas trzecich,   wraz z życzeniami sukcesów w dorosłym życiu, przekazali starszym kolegom  drobne upominki, mające  przynieść im szczęście na egzaminach. Podtrzymując piękną tradycję szkoły, po raz kolejny maturzyści wpisali się do złotej księgi i posadzili pamiątkowe drzewo. Po oficjalnej części uroczystości abiturienci udali się do sal lekcyjnych na ostatnie spotkania ze swoimi wychowawcami. Z pewnością był to dla nich dzień szczególny, pełen wrażeń,  wspomnień i niezapomnianych chwil. 

Teraz przed maturzystami kilka dni oddechu, ale już  6 maja rozpoczną się egzaminy maturalne. Trzymamy za nich kciuki i życzymy powodzenia!

Geodeci i architektura w akcji-1Uczniowie ZSTiO zarówno w Polsce jak i poza granicami kraju cieszą się bardzo dobrą opinią u swoich praktykodawców. Staje się to już standardem, po raz kolejny potwierdzonym przez nasze grupy adeptów architektury krajobrazu i geodezji, odbywające praktyki zawodowe w hiszpańskiej Ubedzie.
Udział w zagranicznych mobilnościach daje możliwość porównania standardów obowiązujących na poszczególnych stanowiskach pracy w kraju i za granicą. Dodatkowym wyzwaniem jest również komunikacja w języku hiszpańskim i angielskim. Tygodniowe kursy przygotowawcze, które uczniowie odbyli w trakcie ferii zimowych okazały się tutaj bardzo pomocne. Umiejętność posługiwania się językiem hiszpańskim jest dodatkowo ćwiczona codziennie po zakończonych praktykach na kursie językowym, prowadzonym przez koordynatorkę firmy euroMind. Postępy w nauce są już zauważalne i komunikacja z Hiszpanami z dnia na dzień jest coraz łatwiejsza. Niebawem przyjdzie czas na ocenę postępów naszych uczniów, ale i tym razem jesteśmy spokojni. Będzie lepiej niż dobrze.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd