ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

Wizyta w schronisku-121 grudnia 2017 roku uczniowie klasy I T G/K i I T A wraz z opiekunkami panią Katarzyną Rogowicz-Plisak i pania Małgorzatą Krzysztofik-Starościak odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Busku-Zdroju. Wizyta była zwieńczeniem szkolnej akcji Zbieramy karmę dla schroniska - przytuliska, która od sześciu lat organizowana jest w ZSTIO. Wolontariusze: Karolina, Andżelika, Paulina i Dawid przekazali karmę dla czworonogów i złożyli życzenia świąteczne pracownikom przytuliska. Adwent to czas dobrych uczynków i mocnych postanowień. Biorąc to pod uwagę uczniowie obiecali, że w nadchodzącym roku postarają się poświęcić więcej czasu opuszczonym zwierzętom. 

Wigilia szkilna-25W piątek, 22 grudnia 2017 r., w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie z klas I T A, I T G/K, I T H oraz II T A przygotowali krótki montaż słowno-muzyczny Nawrócenie, który w połączeniu z piękną dekoracją wprowadził wszystkich obecnych w świąteczny i uroczysty nastrój. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska złożyła nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom i ich rodzinom ciepłe, pełne serdeczności życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne. Po akademii uczniowie wraz  ze swoimi wychowawcami udali się na wigilijne spotkania klasowe.

Spotkanie w Słupi-4Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami w okresie przedświątecznym odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Słupi. 18 grudnia w pięknej bożonarodzeniowej scenerii odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących świąt. Młodzież zaprezentowała interesujący montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój bożonarodzeniowego oczekiwania. Po wspólnym łamaniu się opłatkiem wszyscy pensjonariusze otrzymali słodkie upominki, które ufundowali uczniowie naszej szkoły.

Od września do listopada 2017 roku, Wyższa Szkoła Ekonomii, Prawa i  Nauk Medycznych im. prof. Edwarda Lipińskiego w Kielcach przy wsparciu Narodowego Banku Polskiego  realizowała program edukacji ekonomicznej Budżet nastolatka – konsumpcja a oszczędzanie. W projekcie wzięły udział cztery szkoły ponadgimnazjalne z województwa świętokrzyskiego, w tym także nasza. W ramach projektu uczniowie uczestniczyli w warsztatach poświęconych: tzw. ekonomii szczęścia, funkcjom pieniądza, ABC inteligencji finansowej oraz manipulacji w reklamie. Znajomość ekonomii jest przydatna w życiu codziennym - przekonała się o tym klasa II T A uczestnicząca w projekcie. Część zajęć tego przedsięwzięcia realizowana była w szkole we wrześniu i październiku. Natomiast podsumowaniem był wyjazd  22 listopada do WSEPiNM w Kielcach. Na zajęciach warsztatowych uczestnicy projektu poznali grę edukacyjną CASHFLOW. Serdecznie dziękujemy za zaproszenie naszej szkoły do udziału w przedsięwzięciu. Szczególne podziękowania składamy trenerkom prowadzącym warsztaty - pracownikom naukowym i dydaktycznym uczelni. Zdobyta podczas zajęć wiedza była ciekawym doświadczeniem i z pewnością przyczyni się do umiejętnego zarządzania swoim budżetem. 

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd