ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Wigilia 2016-28

W dniu 22 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju odbyła się uroczysta wigilia szkolna. Uczniowie klas 4TK, 3TA, 1THK oraz szkolny zespół muzyczny zaprezentowali bożonarodzeniowy program. Pięknie i klimatycznie przystrojona sala, roztaczała atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym spotkanie wigilijne miało charakter literacki. Oprócz wspólnego śpiewania kolęd, uczniowie zaprezentowali, jak ten niezwykły wigilijny wieczór   przeżyli, zapamiętali i opisali w swoich dziełach twórcy różnych epok, bowiem dzień wigilii doczekał się w Polsce wyjątkowo bogatej literatury. Od co najmniej dwustu lat piszą o nim pamiętnikarze, poeci i pisarze. Piękne odczytanie fragmentów opisu tego wyjątkowego czasu Świąt Bożego Narodzenia oraz dźwięki kolęd wprowadziły wszystkich w magiczny  nastrój i w zamyślenie.

Pani dyrektor Lucyna Wojnowska, złożyła nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom ciepłe, pełne serdeczności życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Po uroczystości, uczniowie wraz z wychowawcami, udali się na klasowe spotkania opłatkowe.  

Słupia 2016-12Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami w okresie przedświątecznym odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Słupi. 16 grudnia w pięknej bożonarodzeniowej scenerii odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących świąt. Młodzież zaprezentowała interesujący montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój bożonarodzeniowego oczekiwania. Po wspólnym łamaniu się opłatkiem wszyscy pensjonariusze otrzymali słodkie upominki, które ufundowali uczniowie naszej szkoły.

Promocja programu Erasmus+-8Piątek 9 grudnia 2016 r. kończył ogłoszony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Fundację Rozwoju Systemów Edukacji europejski tydzień poświęcony promowaniu idei tego mechanizmu finansowania zagranicznych staży uczącej się młodzieży. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, jako placówka realizująca takie przedsięwzięcia, zgłosiła swój akces do European Vocational Skills Week dokonując rejestracji na stronie organizatorów: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261
W ramach działań propagujących program Erasmus+ przygotowano dwa przedsięwzięcia. Pierwszym było zorganizowane w siedzibie PMOS forum informacyjne „Fundusze europejskie w szkole”, będące okazją do podsumowania dotychczasowych działań ZSTiO w zakresie pozyskiwania unijnych środków.
Drugie spośród zaplanowanych przez organizatorów spotkań przyjęło formę seminarium, do udziału w którym zaproszono nauczycieli szkół zawodowych i ogólnokształcących reprezentujących kilka powiatów. Pierwszą część zdominowali prelegenci uczelni, będących partnerami szkoły we wspomnianych działaniach. Wystąpienia dotyczyły Europejskiej i Polskiej Ramy kwalifikacji zawodowych, a także  różnic pomiędzy wersją programu Erasmus dedykowanego szkołom ponadgimnazjalnym i wyższym. Najistotniejszą jednak część spotkania stanowiła dyskusja, podczas której wiele pytań kierowano do obecnej na sali przedstawicielki Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Busku-Zdroju.

Fundusze europejski w szkole-12Narodowa Agencja Programu Erasmus+ we współpracy z Fundacją Rozwoju Systemów Edukacyjnych ogłosiła dni 5 do 9 grudnia 2016 EuropeanVocationalSkilsWeek zapraszając do udziału w przedsięwzięciu podmioty realizujące projekty współfinansowane w ramach programu Erasmus+.
Nasza szkoła, od blisko dziesięciu lat skutecznie aplikująca o wsparcie zagranicznych praktyk również zgłosiła akces do tych działań. W siedzibie Powiatowego Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego odbyło się spotkanie pod hasłem „Fundusze europejskie w szkole”, na które zaproszono gimnazjalistów z Buska, Pińczowa, Wiślicy, Solca-Zdroju i Podgajów. Organizatorzy przedstawili dokonania szkoły w zakresie pozyskiwania środków UE na potrzeby szkolnictwa zawodowego prezentując nie tylko dwa ostatnie projekty realizowane w ramach programu Erasmus+, ale i sfinalizowane w oparciu o poprzednie mechanizmy. ­­­­­­­­­Zaakcentowano, że to właśnie dlatego ZSTiO uzyskało w czerwcu 2016 tytuł „Szkoły zawodowej najwyższej jakości”. Goście mieli też okazję obejrzeć klip reklamowy promujący program Erasmus+, którego bohaterami są uczestnicy zagranicznych staży w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Hiszpanii.

Link: https://www.youtube.com/watch?v=p7sl2Is6KSY&t=42s

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!