a-1

5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy I T G/K , I T A i II T A wzięli udział w montażu słowno-muzycznym ku czci świętego Jana Pawła II w kościele pod wezwaniem NPNMP w Busku-Zdroju. Myślą przewodnią przedstawienia były rozważania i refleksje na temat zaangażowania Jana Pawła II w losy Ojczyzny. Podczas swych pielgrzymek do Polski Ojciec Święty Jan Paweł II podejmował wiele ważnych tematów. W swych kazaniach zawierał zawsze głęboką naukę na temat miłości Ojczyzny i wolności narodu. W kontekście niedawno obchodzonego jubileuszu odzyskania niepodległości warto przypomnieć wskazania Ojca Świętego, które są ciągle aktualne i powinny być ważne dla każdego Polaka. Dopełnieniem rozważań o naszym rodaku była papieska „Barka” odśpiewana pod pomnikiem Jana Pawła II, a także wspólna modlitwa i złożenie kwiatów. 

6 czerwca 2018 roku uczniowie klasy I T G/K wraz z opiekunkami panią Katarzyną Rogowicz-Plisak i panią Małgorzatą Krzysztofik-Starościak odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Busku-Zdroju. Wizyta była zwieńczeniem szkolnej akcji Zbieramy karmę dla schroniska - przytuliska, która od sześciu lat organizowana jest w ZSTIO. Wolontariuszki Karolina, Andżelika i Paulina przekazały kilkadziesiąt kilogramów karmy dla bezdomnych czworonogów. W finalnej części wizyty uczennice zgodnie przyznały, że w roku szkolnym 2018/2019 chętnie powtórzą akcję, tym razem na terenie nowej szkoły. 

Wielki sukces uczniów klas drugich-25 czerwca 2018r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Busku-Zdroju odbył się Finał V Turnieju Matematycznego dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z powiatu buskiego i kazimierskiego.

Czytaj więcej...

Spotkanie z pracodawcami-329 maja 2018 roku we wtorek w siedzibie ZSTiO odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli właściciele oraz przedstawiciele firm współpracujący z naszą placówką. W związku z tym, że corocznie rośnie zapotrzebowanie na pracowników branży logistycznej, nasza szkoła postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom pracodawców i otworzyć nowe kierunki kształcenia: technik – logistyk i magazynier – logistyk. Spotkanie było poświęcone perspektywom przyszłej współpracy przedsiębiorców z naszą szkołą oraz wypracowanie, utrwalenie i upowszechnienie dobrych praktyk w tym zakresie.
Pozostali zaproszeni goście, którzy nie mogli uczestniczyć w spotkaniu, zadeklarowali swoją pomc w organizowaniu praktyk zawodowych, szkoleń, wycieczek przedmiotowych.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd