ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Zwycięstwo naszej drużyny-116 marca 2017 roku w hali I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju, odbył się już po raz piętnasty Turniej im. Huberta Wagnera w siatkówce chłopców szkół ponadgimnazjalnych o Puchar Starosty Buskiego. W tym roku ponownie do udziału w zawodach została zaproszona nasza szkoła z opiekunem Arturem Lisem, która rywalizowała z zespołami gospodarzy buskimI LO „Kościuszko” – opiekun Mariusz Zaręba oraz drużyną LO Pińczów – opiekun Krzysztof Marszalik.
Turniejowa rywalizacja odbywała się do dwóch wygranych setów, a grano systemem „każdy z każdym”. Zawody sędziował Mariusz Panek. Otwarcia zawodów dokonał dyrektor I LO Tomasz Galant w asyście organizatora Mariusza Zaręby. Nasza drużyna zaprezentowała się tego dnia znakomicie, deklasując przeciwników w każdym aspekcie rzemiosła siatkarskiego. Wygrane z drużyną I LO Busko oraz LO Pińczów dwóch setach nie pozostawiły przeciwnikom złudzeń, kto w tym roku odbierze puchar za zwycięstwo w turnieju.  

Czytaj więcej...

16 marca 2017 r. gościł w naszej szkole pan Jacek Musiatowicz wraz z synem Michałem i zaprezentował program profilaktyczny „Czy słowem można zabić?! - Życie na niby”. Zrealizowany został w formie koncertu rockowego, podczas którego artysta przestrzega młodzież przed zgubnymi wpływami używek. Recital jest sumą obserwacji życia artystycznego i rockowego, jest programem motywacyjnym, mówiącym o tym, że żadna sytuacja życiowa nie powinna skłonić młodego człowieka do sięgania po używki.
Koncert odbył się dzięki wsparciu finansowemu Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii.

Jacek Musiatowicz – laureat nagrody Prezydenta Rzeczpospolitej za wybitną osobowość twórczą za 1997 rok. Laureat 33 Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, laureat Nagrody Literackiej im. Józefa Kraszewskiego, autor tekstów do najnowszej płyty Patrycji Markowskiej i do płyty Iwony Węgrowskiej. Twórca muzyki do filmu A ty mnie ponad, który został nagrodzony Złotymi Niedźwiedziami na Festiwalu w Berlinie. 

Alhambra - perła architektury-12No sólo en el trabajo znaczy: Nie tylko praca

Hiszpania. Być tutaj na praktyce i nie zobaczyć kilku choćby najważniejszych atrakcji turystycznych byłoby niewybaczalnym błędem. Dlatego właśnie podczas weekendowej przerwy, zamiast oddawać się błogiemu lenistwu, wybraliśmy się do Granady i Cordoby.
Pierwsze z wymienionych miast powszechnie kojarzone jest z Alhambrą – pałacem o nieprawdopodobnie finezyjnej architekturze będącym świadectwem mauretańskiej dominacji w tej części półwyspu iberyjskiego. Trzynastowieczne budowle do dziś wprawiają w zdumienie ilością detali, bogactwem zdobień i egzotyczną roślinnością ogrodów.
Cordoba to miasto stanowiące połączenie historii i nowoczesności. W X wieku uważana za najludniejsze miasto świata słynęła z licznych uniwersytetów, bibliotek i szkół medycznych. Zamieszkiwali ją zarówno muzułmanie, jak i chrześcijanie czy żydzi. Obecna stolica prowincji, w X wieku opisywana była jako miasto odzwierciedlające architektoniczne, intelektualne, społeczne i estetyczne osiągnięcia wszystkich cywilizacji ówczesnej ludzkości. System sztucznego nawadniania sprawił, że metropolia ta pomimo gęstej zabudowy przypominała wielki ogród.
Po intensywnie spędzonej sobocie i niedzieli niektórzy z nas czuli się nieco znużeni nadmiarem wrażeń, jednak nikt nie kaprysił. Naprawdę było warto podjąć trud podróży do obu wymienionych miast - zwłaszcza, że pogoda wyjątkowo dopisywała.

Warsztaty geodezyjne dla gimnazjalistów-3W czwartek 9 marca w naszej szkole gościliśmy grupę gimnazjalistów z ZPO w Zbludowicach, którzy w ramach prowadzonych w tej szkole zajęć doradztwa zawodowego postanowili poznać specyfikę kształcenia w zawodzie technik geodeta.
Pierwsza część spotkania miała charakter informacyjno-pokazowy -  gimnazjaliści zobaczyli nowoczesny sprzęt pomiarowy, jakim dysponuje nasza szkoła: niwelatory elektroniczne i budowlane,  teodolity,  tachimetry elektroniczne Topcon, dalmierze. Dowiedzieli się, które przedmioty wchodzą w skład kształcenia teoretycznego, kiedy i w jakim wymiarze odbywane są ćwiczenia geodezyjne w terenie oraz praktyki zawodowe, z czego składa się egzamin zawodowy. Gimnazjaliści zostali poinformowani również, że program nauczania matematyki w technikum geodezyjnym jest taki sam jak w pozstałych technikach oraz liceach. Wszyscy absolwenci zdają ten sam egzamin maturalny.
Druga część spotkania odbyła się w klasie komputerowej z oprogramowaniem geodezyjnym: Winkalk, Mikromap, Ewmapa. Uczniowie klasy II T G/K przeprowadzili warsztaty komputerowe, podczas których gimnazjaliści rysowali fragment mapy z obiektami ogólnogeograficznymi.
Mamy nadzieję, że przynajmniej z niektórymi spośród naszych gości spotkamy się we wrześniu.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd