Obrazy na czoło-8

a-1

Na praktykach w Rimini-17Skład grupy uczniów, którzy przybyli do Rimini na staże jest specyficzny – po raz pierwszy w historii naszych zagranicznych wyjazdów mogli skorzystać z nich ubiegłoroczni absolwenci ZSTiO, ponadto obok osób dysponujących już doświadczeniami wyniesionymi z już odbytych praktyk mamy debiutantów.  Do wykonywania swoich zadań adepci budownictwa zostali podzieleni na trzy zespoły, natomiast przyszli hotelarze pracują dwójkami. Codzienne zadania są ustalane przez ich bezpośrednich opiekunów wskazanych przez pracodawców i wynikają z bieżącego rytmu pracy firmy oraz założeń programu zagranicznej praktyki.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległościowy-72W dniu 5 października 2018 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Marszu Niepodległościowym, zorganizowanym w ramach obchodów upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się w Parku Zdrojowym przy Sanatorium Marconi. Z tego miejsca o godzinie dziesiątej, po salwie honorowej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci, wyruszył pochód uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu buskiego, pedagogów i  mieszkańców, pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Na czele kroczyła młodzież, niosąc 10-metrową flagę narodową.

Czytaj więcej...

San Marino - tutaj nie musisz mówić po włosku!-19… o czym mogliśmy się przekonać podczas drugiej z naszych weekendowych wycieczek. Tym razem czas wolny poprzedziło spotkanie z przewodniczką. Już na początku zaznaczyła, że język polski jest drugim co do częstotliwości używania w San Marino. Ta niezwykła autonomiczna enklawa to jedyne funkcjonujące do dziś miasto-państwo dysponujące odrębną od włoskiej administracją i rządem, bijące własną monetę, wydające znaczki pocztowe, utrzymujące służby mundurowe.

Czytaj więcej...

Wenecja - turystyczna perła Adriatyku-8Sobota rozpoczęła się dla naszych stażystów bardzo wcześnie - już o 7.30 byliśmy na pokładzie autokaru zmierzającego do Wenecji. Podróż była długa – nieco ponad 4 godziny, ale jej uciążliwości w pełni zrekompensowały wrażenia z miasta dożów. Już płynąc wodami Kanale Grande mogliśmy podziwiać olbrzymie wycieczkowce i mnóstwo mniejszych jednostek zapełnionych turystami, a także coraz wyraźniej widoczną architekturę tego niezwykłego miasta.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!