ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

ZSTiO włączone do elitarnej sieci szkół promujących zdrowie-429 września 2017 roku reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w XV Festiwalu Zdrowia im. Zbigniewa Kociuby. Jednym z punktów festiwalu było wręczenie zaproszeń do elitarnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Świętokrzyski Kurator Oświaty pan Kazimierz Mądzik złożył na ręce pani dyrektor Lucyny Wojnowskiej dokument potwierdzający udział w jednym z ważniejszych programów prozdrowotnych. Naszą szkołę czekają teraz dwa lata działań zapisanych w trzech projektach: Aktywna przerwa, Razem na świeżym powietrzu, Wspólne drugie śniadanie. W akcje musi się zaangażować cała społeczność szkolna - uczniowie, nauczyciele, rodzice i pracownicy szkoły. Zwieńczeniem aktywności prozdrowotnej będzie otrzymanie Certyfikatu Sieci Szkół Promujących Zdrowie. 

Targi Zbrojeniowe w Kielcach-21Jak co roku w pierwszych dniach września Kielce stały się centrum obronności w regionie. To za sprawą odbywającego się tutaj Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego - największej imprezy militarnej w  tej części Europy. Uczniowie naszej szkoły mieli szansę uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu, podczas którego mogli podziwiać najnowocześniejszy sprzęt i uzbrojenie, takie jak: transportery Rosomak, śmigłowce Black Hawks, samobieżne haubice KRAB i nie tylko. W Kielcach prezentowało się wielu wystawców z całego świata, m. in. z Francji, Izraela, Niemiec czy Stanów Zjednoczonych, a także Polska Grupa Zbrojeniowa. Rangę imprezy podkreśla patronat honorowy prezydenta RP Andrzeja Dudy, wizyty ministrów z Polski i zagranicy, oraz obecność światowych gigantów przemysłu obronnego. 

Witaj szkoło-114 września 2017 roku w budynku ZSTiO zgromadzili się uczniowie, nauczyciele i zaproszeni goście, aby  uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2017/2018. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska serdecznie witając młodzież, grono pedagogiczne, życzyła wszystkim siły, wytrwałości i sukcesów w nowym roku szkolnym. Do uczniów skierowała słowa, by pamiętali, że „Im więcej wiedzy posiądziemy teraz, tym trudniej będzie nas pokonać w przyszłości…” Wśród zaproszonych gości byli: Pan Jerzy Kolarz - Starosta Buski, który wręczył nagrodę najlepszej uczennicy Ewie Kucharz z kl. III TH, Pani Ewa Waryło – przewodnicząca rady rodziców, Pan Lech Drożdżowski – v-ce przewodniczący rady rodziców. Tradycją szkoły jest również przekazanie czerwonej róży najpiękniejszej pierwszoklasistce; w tym roku była to Weronika Kryczka, uczennica klasy I TH. Pod koniec apelu uczniowie i pedagodzy ZSTiO uczcili minutą ciszy pamięć poległych podczas II wojny światowej, która rozpoczęła się 78 lat temu - 1 września 1939 roku. Po zakończeniu części oficjalnej młodzież wraz z wychowawcami udała się do klas, gdzie omówiono sprawy organizacyjne. Wszyscy rozstali się w przekonaniu, że nadchodzący rok szkolny będzie z pewnością udany.

To już lato...-54Dla wielu z nas długo wyczekiwany moment, choć może nie dla wszystkich… W piątek 23 czerwca 2017 roku odbyło się zakończenie roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku Zdroju. Uroczystość  uświetnili swoim przybyciem przedstawiciele  rodziców klas trzecich kończących Zasadniczą Szkołę Zawodową, Pan Grzegorz Rąpel, Dyrektor Hotelu Słoneczny Zdrój oraz Pani Mariola Prędka, Inspektor Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej.
Podczas uroczystości Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska wręczyła nagrody i stypendia dla uczniów, którzy w bieżącym roku szkolnym osiągnęli najlepsze wyniki w nauce oraz reprezentowali szkołę podczas imprez sportowych. Należy tutaj wspomnieć o naszych uczennicach Martynie Łukasik z klasy I T H/K, która uzyskała średnią z przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych na poziomie 5,79 i została Stypendystką Rady Ministrów oraz Ewie Kucharz z klasy III T H, która ze średnią 5,13 otrzymała Stypendium Starosty Buskiego. Z kolei pierwsze w historii szkoły stypendium patronackie, ufundowane przez buski Hotel Słoneczny Zdrój, otrzymała Dagmara Smogór, uczennica klasy I T H/K.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!