ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 
47-14898 g
GENEZA ŚWIĘTA
 
"Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych ma być wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji niepodległościowych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny"
 
Lech Kaczyński
 
Walka o pamięć i cześć
"Wiele upłynęło czasu, nim 4 lutego 2011 roku Sejm uchwalił ustawę o ustanowieniu dnia 1 marca Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Środowiska kombatanckie, liczne organizacje patriotyczne, stowarzyszenia naukowe, przyjaciele i rodziny tych, którzy polegli w boju, zostali zamordowani w komunistycznych więzieniach lub po prostu odeszli już na wieczną wartę, od lat pukali do wielu drzwi z żądaniami, by wolna Polska oddała w końcu hołd swym najlepszym Synom. Przez lata odpowiedzią była cisza.

Czytaj więcej...

BUDUJ Z POMYSŁEM- XIX SESJA TECHNICZNA W ZSTIO
 
14 grudnia 2012 roku na terenie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego odbyła się XIX Sesja Techniczna. Cykl spotkań, który mocno wpisał się w tradycję naszej szkoły uświetniły ciekawe prelekcje i prezentacje.

Czytaj więcej...

W dniu 13.01.2013r w Buskim Samorządowym Centrum Kultury odbył się XXI Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nasza szkoła również przyłączyła się do tej akcji charytatywnej a reprezentował ją zespół taneczny działający przy ZSTiO. Zespół zaprezentował układ taneczny do piosenki Jennifer Lopez - Play.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!