ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 
Buduj z pasją-2W środę, 29 kwietnia dwóch uczniów naszej szkoły: Michał Wojtal i Dominik Zardzewiały z Zasadniczej Szkoły Zawodowej prezentowali swoje umiejętności w regionalnym finale olimpiady „Buduj z pasją”, zorganizowanej w Centrum Kształcenia Praktycznego Zespołu Szkół Technicznych w Skarżysku-Kamiennej przez Krajową Federację Edukacji i Kultury Fizycznej „BUDOWLANI”. W etapie regionalnym wzięły udział dwuosobowe drużyny z trzech województw, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Konkurs obejmował wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne  z zakresu przedmiotów zawodowych o profilu budowlanym w kwalifikacjach (B5, B6, B7, B16, B18). Celem konkursu było podnoszenie wiedzy branżowej, a także doskonalenie umiejętności praktycznych i kształtowanie umiejętności zawodowych. Nasz pierwszy udział w olimpiadzie przyniósł nowe doświadczenia, które wykorzystamy w kolejnych tego rodzaju konkursach. 

Konkurs statystyczny-3W dniu 30.03.2015r. odbył się konkurs „Sytuacja społeczno-gospodarcza województwa świętokrzyskiego w 2013 r." w związku obchodami „Dnia Statystyki Polskiej”. Organizatorem był Urząd Statystyczny w Kielcach i Staropolska Szkoła Wyższa w Kielcach oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne Oddział w Kielcach. Celem konkursu było upowszechnienie wiedzy o sytuacji społeczno-gospodarczej regionu świętokrzyskiego oraz ukazanie roli statystyki publicznej we współczesnym świecie. Nasza szkoła brała po raz pierwszy udział w tym konkursie, ale na pewno nie ostatni. Uczniowie klasy III TB/G Patrycja Schabowska, Dominik Prucnal oraz Kamil Soja dzielnie reprezentowali naszą szkołę, otrzymali oni certyfikaty, a przyszłym roku chcą powalczyć o miejsca w pierwszej dziesiątce.

30 marca 2015 roku uczniowie ZSTIO w składzie: Karol Opałka (ITG/K), Mariusz Komasara (II TA) i Marcin Czerw (II TA) wzięli udział w konkursie „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Tegoroczna XXXVIII edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w sposób szczególny zwracała uwagę na aktualną problematykę zagrożenia wypalaniem łąk w okresie wiosennym. Głównym celem konkursu była popularyzacja przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Organizatorami rywalizacji na szczeblu powiatu buskiego byli: Komenda Powiatowa PSP w Busku-Zdroju ,Oddział Powiatowy ZOSP RP w Busku-Zdroju, Starostwo Powiatowe w Busku-Zdroju. Reprezentanci ZSTIO nie zajęli żadnego z czołowych miejsc, jednak uznali zgodnie, że udział konkursie był dla nich cennym i ciekawym doświadczeniem. W trakcie pobytu w Komendzie Powiatowej PSP uczniowie wraz z opiekunami mogli zapoznać się z najnowszym sprzętem będącym na wyposażeniu Jednostki Ratowniczo- Gaśniczej, a także uczestniczyli w specjalnie dla nich pprprzygotowanym pokazie ratownictwa.

Konkurs Wiedzy Biblijnej-224 marca młodzież naszej szkoły wzięła udział w organizowanym już po raz dziewiętnasty Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Biblijnej. Głównym celem Konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego. Tematyka tej edycji obejmowała Księgę Jonasza, Ewangelię wg św. Łukasza oraz Dzieje Apostolskie. Tegoroczne eliminacje przebiegły w oparciu o materiały przygotowane przez specjalnie powołaną komisję pod kierunkiem biblisty ks. prof. dr. hab. Mirosława Wróbla. Test składał się z 45 pytań - tzw. wyboru i problemowych, gdzie uczestnicy musieli odnieść się do postawionych kwestii z zakresu konkursowego.
Do kolejnego etapu – diecezjalnego, który odbędzie się 21 kwietnia, zakwalifikowali się:
  • Magdalena Szczygieł – IV TB/K
  • Patrycja Schabowska – III TB/G
  • Wojciech Kubat – III TA
Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!