a-1

Pracowite wakacje na Malcie-13W dniach 14 do 22 lipca 2018 roku czteroosobowa grupa nauczycieli ZSTiO odbyła kurs ICT for Collaborative, Project-Based Teaching and Learning w Smart Solutions na Malcie. W ramach kursu  zapoznano się z licznymi programami komputerowymi uatrakcyjniającymi zajęcia. Były to: ICT Tools, Kahoot, Shotcut, PREZI, Wordpress, eTwinning, Slow Motion Animation and Web 2.0 Tools for Tablets. Najważniejszą atrakcją była współpraca z nauczycielami z innych krajów: Portugalii, Niemiec, Słowenii i Słowacji. Dzięki tym spotkaniom poznaliśmy namiastkę  krajów ich pochodzenia, a co najważniejsze zawiązaliśmy sympatyczne przyjaźnie. Ale wyjazdy w ramach środków unijnych to nie tylko praca i nauka ale też czas wolny, jako że zapoznawanie się z innymi kulturami to jeden z głównych priorytetów mobilności. Podczas tego wyjazdu zwiedzono starą stolicę Malty – Mdinę, która zachwyca klimatycznymi, wąskimi uliczkami. Jest to enklawa możnych tego świata, gdyż ceny apartamentów przyprawiają o zawrót głowy. Kolejna atrakcją to Ħaġar Qim – stanowisko archeologiczne. Zachowały się tu pozostałości megalitycznych świątyń, datowanych na IV i III tysiąclecie p.n.e. Kompleks odsłonięto w 1839 roku. W 1992 roku wpisano go na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Kompleks Ħaġar Qim składał się pierwotne z czterech świątyń, z których najlepiej zachowała się południowa. Znajduje się tu monolit wysoki na 3 metry i szeroki na 6 metrów. Jego waga sięga 20 ton. Inny monolit (menhir) mierzy około 5 metrów wysokości. Na terenie kompleksu znaleziono wiele figurek, z których najważniejsza jest tzw. Maltańska Wenus. Kolejnym punktem była Valletta – jednostka administracyjna i obecna stolica Malty położona na półwyspie Sciberras pomiędzy dwiema zatokami: Grand Harbour i Marsamxett. Jest najdalej wysuniętą na południe europejską stolicą.

Czytaj więcej...

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018-1022 czerwca 2018 zakończył się kolejny rok szkolny. Po 10 miesiącach nauki i pracy rozpoczęły się zasłużone wakacje. Uczniowie ZSTiO uczestniczyli w tym dniu w uroczystej Mszy Świętej i akademii. To było ostatnie zakończenie roku w murach budynku przy ulicy Bohaterów Warszawy 120. Nowy rok szkolny przywitamy w nowym budynku szkoły.
Zakończenie roku szkolnego to czas podsumowań, podziękowań oraz pożegnań. W tym roku pożegnali się ze szkołą uczniowie klasy 3a - wychowawcą tej klasy był pan Grzegorz Owsiński.
Podczas uroczystości zostali nagrodzeni ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w nauce i wyróżnili się wzorowym zachowaniem. Przyznano, jak corocznie nagrody ufundowane przez Starostę Buskiego dla najlepszych uczniów. Nagrody wręczył Stanisław Klimczak. Serdecznie gratulujemy wspaniałych osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów.
Podczas apelu pani Dyrektor Lucyna Wojnowska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji. Złożyła podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do poprawy jakości pracy i nauki w naszej szkole oraz służyli czasem i zaangażowaniem we wszelkich działaniach. Uczniom, którzy uzyskali najwyższą średnią pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe oraz listy gratulacyjne dla rodziców.

Są pożegnania, na które nigdy nie będziemy gotowi... W bieżącym roku pożegnaliśmy naszą Panią Dyrektor - Justynę Kapustę. Na zawsze pozostanie w naszej pamięci, bo „naprawdę umierają tylko Ci, o których zapomnimy."

Absolwentom szkoły życzymy sukcesów w nauce oraz wytrwałości w dążeniu do realizacji marzeń i życiowych celów. Wszystkim uczniom życzymy natomiast wspaniałych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Bezpieczne wakacje-813 czerwca 2018 roku uczniowie ZSTiO uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Nie jestem bierny - umiem pomóc”. Prowadzący spotkanie: Katarzyna Rogowicz-Plisak i Michał Majewski omówili schematy postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Prelegenci szczególną uwagę poświęcili zagrożeniom podczas wakacji, przestrzegli młodzież przed brawurowymi skokami do wody i omówili postępowanie ratownicze podczas wypadków komunikacyjnych. Uczniowie z uwagą wysłuchali wykładu i chętnie włączali się w część pokazową spotkania. Na koniec akcji młodzież zadawała pytania i konwersowała z prowadzącymi na temat zdarzeń potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu osobistemu, zdrowiu i życiu.  

Szkoła w działaniu-13W poniedziałek 11 czerwca w Sali Buskiej hotelu „Słoneczny Zdrój” odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy podsumowującej całość działań ZSTiO w zakresie współpracy z pracodawcami. Pod hasłem „Szkoła w działaniu” poszczególne grupy zawodowe zaprezentowały aktywność podejmowaną na przestrzeni całego roku szkolnego. Wymieniono nie tylko wizyty w zakładach pracy typowych dla poszczególnych branż, ale również zadania realizowane na rzecz lokalnej społeczności czy liczne staże zagraniczne w ramach programów Erasmus + oraz POWER.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!