ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Sportowy Dzień Chłopaka-4W dniu 6 października 2017 roku w hali sportowej PMOS w Busku-Zdroju z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego, odbył się już po raz piąty Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji  „Dnia Chłopaka”.  Do tegorocznej imprezy zgłosiło się 9 reprezentacji poszczególnych klas. Zespoły zostały rozlosowane w pary, a rozgrywki w pierwszej i drugiej fazie turnieju zostały przeprowadzone system pucharowym, natomiast mecze finałowe w grupach przeprowadzono systemem „każdy z każdym”. Zwycięzca zeszłorocznego turnieju klasa IV T A w pierwszej rundzie rywalizacji dostała wolny los.     
Dodatkowo w tym roku po raz pierwszy rozegrano pokazowy mecz dziewcząt, który dostarczył bardzo wiele emocji dla zgromadzonej na trybunach publiczności.
Uczestnikami tegorocznej edycji turnieju były drużyny z klas: I TG/K, I TA,  II A, II TA, III TA, III TG/K, III A, IV TG/K, IV TA.  

Czytaj więcej...

Konkurs barmański-81W miniony czwartek sala „Kalejdoskop” hotelu Słoneczny Zdrój gościła przedstawicieli siedmiu szkół ponadgimnazjalnych naszego województwa realizujących we współpracy z Regionalną Organizacją Turystyczną Województwa Świętokrzyskiego  projekt „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego wystąpił w roli współorganizatora adresowanego do uczniów wymienionych szkół konkursu barmańskiego. Szkoły z Jędrzejowa, Kielc, Łopuszna, Odonowa, Staszowa i Włoszczowy wydelegowały po jednym reprezentancie, który miał stawić czoła wymogom zgodnym z procedurami IBA (International Bartenders Association). Pod czujnym okiem jurorów – zawodowych barmanów - młodzież najpierw przygotowywała drinki wylosowane z przygotowanej uprzednio listy, a następnie każdy zaprezentował kompozycję autorską koktajlu.

Czytaj więcej...

Kursy ROT-1Rok szkolny 2017/2018 stanowi kolejny etap realizacji zadań kursowych w ramach programu „Świętokrzyscy hotelarze dla rynku pracy”. Podobnie jak dotychczas młodzież deklarująca chęć nieodpłatnego zdobycia atrakcyjnych kwalifikacji mogła wybierać pomiędzy kilkoma kursami branżowymi.
Profesjonaliści zatrudnieni na co dzień w hotelach przekazują uczniom wiedzę na temat kunsztu kelnerskiego, baristycznego czy sommelierskiego.  W ofercie szkoleń nie zabrakło również kursu turystyczno- krajoznawczego.  Podobnie jak wymienione wcześniej, również te zajęcia łączyły elementy teorii i praktyki – wykorzystując słoneczną aurę młodzież odbyła spacer po mieście w towarzystwie profesjonalnego przewodnika turystycznego, pana Marka Podsiadło.

Lekcja inna niż wszystkie-4O tym, jak istotną rolę w przekazywaniu wiedzy odgrywa praktyka nikogo nie trzeba przekonywać. Niezbędną w każdej dziedzinie teorię najlepiej zilustrować demonstracją, pokazem, ćwiczeniem. Znakomitą okazję do sprawdzenia prawdziwości powyższych stwierdzeń zyskali uczniowie klasy I TH. W ramach ścisłej współpracy naszej szkoły z hotelem „Słoneczny Zdrój” pierwszaki mogli spotkać się z panią Violettą Durnaś, kierownikiem działu służby pięter tego obiektu. Młodzież stawiająca dopiero pierwsze kroki na drodze do zdobycia hotelarskich szlifów w czasie dwugodzinnej lekcji poznała zadania housekeepingu, a tydzień później otrzymała szansę na obserwację codziennego funkcjonowania czterogwiazdkowa.
Wizytę rozpoczęło krótkie spotkanie w specjalnie w tym celu zarezerwowanej sali. Pierwszoklasiści usłyszeli podstawowe informacje dotyczące hotelu, po czym grupie zaprezentowano kilka pokoi, strefę Wellness,SPA & Mecical, klub „Kalejdoskop” wraz z przyległymi salami, jak również sale konferencyjne i zespół boisk. W każdym z wymienionych miejsc wskazano młodzieży elementy typowe dla obiektów skategoryzowanych na poziomie 4*, co z pewnością zostanie wykorzystane na lekcjach przedmiotów zawodowych.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!