ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

Studniówka 2018-2Uczniowie klas maturalnych  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju  swój pierwszy, dorosły bal zorganizowali w stylowym Dworku Soplicowo. Punktualnie o godzinie 19.00 w sobotę 27 stycznia 2018 roku rozpoczęła się studniówka maturzystów naszej szkoły - klasy IV T A, IV T H, IV T G/K oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Po przywitaniu gości, by tradycji stało się zadość, zabrzmiały pierwsze takty poloneza. W pierwszej parze tańczyła dyrektor szkoły - pani Lucyna Wojnowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego, pan Grzegorz Owsiński, pod którego czujnym okiem młodzież ćwiczyła układ choreograficzny.

Czytaj więcej...

Turniej szachowy-1Dzięki uprzejmości Zarządu Uzdrowiska Busko-Zdrój S.A., zaangażowaniu Wolontariatu Szkolnego działającego w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących oraz współpracy z Ludowym Uczniowskim Katolickim Klubem Sportowym LUKKS w dniu 03.02.2018 w Sanatorium Marconi odbędzie się charytatywny turniej szachowy na rzecz Hospicjum w Busku-Zdroju.
Impreza rozpocznie się o 9:00 rano, gdzie po weryfikacji listy startowej nastąpi oficjalne rozpoczęcie turnieju. W czasie jego trwania przewidziano szereg atrakcji dla uczestników i gości, które zwiększą pozytywny wydźwięk wydarzenia i z pewnością przyczynią się do zrealizowania szczytnego celu jakim jest zbiórka pieniędzy na rzecz Hospicjum w Busku – Zdroju.

Czytaj więcej...

WOŚp 2018-314 stycznia 2018 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz dwudziesty szósty. Celem tegorocznej zbiórki było pozyskanie środków „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”.  Fundacja chce wyposażyć szpitale położnicze w stanowiska do resuscytacji noworodków, nowoczesne inkubatory, aparaty do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, pompy infuzyjne, czy specjalistyczne aparaty USG oraz pulsoksymetry.
Nasza szkoła również włączyła się w to wielkie dzieło pomocy innym. Na scenie sali kinowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpił szkolny zespół taneczny, do którego należą uczennice z klasy II T H/K pod opieką pani Beaty Szostak. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności w układzie tanecznym, składającym się z dwóch utworów muzycznych. 

Wolontariat-12

Powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział, a zrozumiem.

Czy edukacja to tylko siedzenie w ławce i bierne przyswajanie wiedzy? Czy źródła wiedzy to tylko podręczniki i nauczyciele, ewentualnie Internet? Zdecydowanie nie. Kadra ZSTiO stara się zachęcać swoich uczniów do poszerzania horyzontów myślowych, realizacji własnych inicjatyw oraz zdobywania wiedzy, doświadczenia i umiejętności również poza murami szkoły, między innymi poprzez działania wolontariackie. W pierwszym semestrze roku szkolnego 2017/2018 wspierało nas w tym Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. We współpracy z RCW zorganizowaliśmy kilka ciekawych wydarzeń.
W październiku trzech uczniów klasy IIITGK, Arkadiusz Jurkowski, Mariusz Grochowski oraz Adrian Manierak, wzięło udział w wymianie polsko-ukraińskiej organizowanej przez Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach. Chłopcy spędzili tydzień we wspaniałym towarzystwie w podskarżyskiej miejscowości wypoczynkowej Mostki. Udział w projekcie miał na celu przełamanie barier i stereotypów dotyczących obydwu narodowości, poznanie ciekawostek kulturowych oraz nawiązanie wartościowych znajomości i przyjaźni. Cel został osiągnięty, a uczestnicy przeżyli niesamowitą przygodę i zgodnie twierdzą, że chętnie jeszcze raz zdecydowaliby się na taki wyjazd.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd