ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

25 Finał WOŚ-515 stycznia 2017 roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała już po raz 25. Celem tegorocznej akcji było zebranie środków dla ratowania życia i zdrowia dzieci  na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. Również nasza szkoła włączyła się w to wielkie dzieło pomocy innym. Na scenie sali kinowej Buskiego Samorządowego Centrum Kultury wystąpił szkolny zespół taneczny, do którego należą uczennice z klasy I T H/K (Julia Pawlus, Aleksandra Kumor, Wiktoria Kasza, Daria Cepil, Natalia Durek, Kamila Sowula,Maja Anyż  i Dominika Wąsik) pod opieką pani Beaty Szostak. Dziewczęta zaprezentowały swoje umiejętności w układzie tanecznym, składającym się z dwóch utworów muzycznych: Let is snow i Waka waka.  Występ zespołu został nagrodzony przez publiczność gromkimi brawami.

Maturzyści w filharmonii-9Nasza szkoła, jako jedyna w powiecie, przystąpiła do ogólnopolskiego programu Instytutu Muzyki i Tańca pod nazwą Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!! skierowanego do maturzystów. Osoby, które zgłosiły się do programu będą mogły bezpłatnie uczęszczać na wybrane przez siebie regularne koncerty symfoniczne organizowane przez Filharmonię Świętokrzyską (odbywające się głównie w piątkowe popołudnia). Taka oferta dotyczy również osób im towarzyszących.
13.01.2017 r. uczestnicy programu wzięli udział w pierwszym koncercie pod nazwą „Barwy romantyzmu”. W przepięknej sali koncertowej wysłuchaliśmy następujących utworów: P. Dukasa Uczeń czarnoksiężnika, P. Czajkowskiego Souvenir d'un lieu Cher, Serenada melancolique, A.Dvoióka Vl Symfonię. Koncert wykonała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Popis wirtuozerii skrzypiec dała Emilia Jarocka - Laureatka Xlll Konkursu Skrzypcowego im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego.
To ostatni moment by wypracować pewien stan kultury muzycznej wśród uczniów, by  zwrócili oni uwagę na muzykę klasyczną i dokonali świadomego wyboru szukając w przyszłości oferty kulturalnego spędzania czasu. Koncert był bardzo żywiołowy, a niektórzy uczniowie po raz pierwszy zetknęli się z takim rodzajem muzyki granej na żywo.

Wigilia 2016-28

W dniu 22 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju odbyła się uroczysta wigilia szkolna. Uczniowie klas 4TK, 3TA, 1THK oraz szkolny zespół muzyczny zaprezentowali bożonarodzeniowy program. Pięknie i klimatycznie przystrojona sala, roztaczała atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym spotkanie wigilijne miało charakter literacki. Oprócz wspólnego śpiewania kolęd, uczniowie zaprezentowali, jak ten niezwykły wigilijny wieczór   przeżyli, zapamiętali i opisali w swoich dziełach twórcy różnych epok, bowiem dzień wigilii doczekał się w Polsce wyjątkowo bogatej literatury. Od co najmniej dwustu lat piszą o nim pamiętnikarze, poeci i pisarze. Piękne odczytanie fragmentów opisu tego wyjątkowego czasu Świąt Bożego Narodzenia oraz dźwięki kolęd wprowadziły wszystkich w magiczny  nastrój i w zamyślenie.

Pani dyrektor Lucyna Wojnowska, złożyła nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom ciepłe, pełne serdeczności życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Po uroczystości, uczniowie wraz z wychowawcami, udali się na klasowe spotkania opłatkowe.  

Słupia 2016-12Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami w okresie przedświątecznym odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Słupi. 16 grudnia w pięknej bożonarodzeniowej scenerii odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących świąt. Młodzież zaprezentowała interesujący montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój bożonarodzeniowego oczekiwania. Po wspólnym łamaniu się opłatkiem wszyscy pensjonariusze otrzymali słodkie upominki, które ufundowali uczniowie naszej szkoły.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd