Obrazy na czoło-8

a-1

40 Rocznica Pontyfikatu Jana Pawła II-1Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości.

 

 22 października 2018 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w montażu słowno-muzycznym poświęconym Janowi Pawłowi II. Hasłem przewodnim tegorocznego spotkania były słowa naszego rodaka:Musicie być mocni mocą wiary, nadziei i miłości. Uczniowie słowem i pieśnią wspominali papieża, który całe swoje życie zawierzył Matce Boskiej. Rozważaniom towarzyszyły pieśni i wiersze oraz pokaz multimedialny. W końcowej fazie spotkania młodzież wraz z dyrekcją i nauczycielami udała się pod pomnik Jana Pawła II, gdzie złożyła kwiaty i znicze. Wspólnie zaśpiewana Barka zakończyła uroczystość.

W poszukiwaniu śladów Kazimierza Wielkiego-6923 października 2018 roku  odbył się w naszej szkole konkurs pod hasłem „Ślady Kazimierza Wielkiego w naszym regionie”, zorganizowany dla uczniów klas pierwszych. Wszyscy uczestnicy, pod czujnym okiem wychowawców, mieli przygotować plakat, prezentację multimedialną, zaprezentować umiejętności tańca dworskiego, wzorując się na epoce średniowiecza oraz pokazać ducha rywalizacji podczas turnieju klas. Celem konkursu było zapoznanie pierwszoklasistów z sylwetką króla Kazimierza Wielkiego – patrona naszej szkoły, jego dokonaniami i związkami z naszym regionem. Udział w tego typu przedsięwzięciu, to nie tylko poszerzenie uczniowskiej wiedzy, ale także integracja klas i dobra zabawa.
Do konkursu uczniowie przygotowywali się sumiennie. Jury miało trudny wybór, gdyż każda klasa stanęła na wysokości zadania, zaskoczyła oryginalnością i pomysłowością. Jednak bezkonkurencyjna okazała się klasa I TA, która za zajęcie I miejsca otrzymała dofinansowanie do wycieczki szkolnej i „dzień bez jedynki” w każdym miesiącu nauki. Dofinansowanie do wycieczki szkolnej, ale już w mniejszych kwotach, otrzymali także uczniowie z klas, które uplasowały się na niższych pozycjach - II miejsce - klasa I TH, III miejsce - klasa I A. Pozostałe klasy za udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami.

Zwycięzcom gratulujemy!

Dzień Edukacji Narodowej-65Niezwykle uroczysty charakter przybrała akademia szkolna, która odbyła się 15 października 2018 r. w nowym budynku szkoły Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renata Krzemień, Wiceburmistrz Henryk Radosz, Przewodnicząca Rady Rodziców Zofia Rokita.
Na początku uroczystości wszyscy nagrodzeni nauczyciele i zaproszeni goście posadzili pamiątkowe drzewo, w korzeniach którego pani dyrektor włożyła szkatułkę z ziemią przyniesioną z terenów poprzednich placówek, aby nie zapomnieć o naszej przeszłości. Ma być ona symboliczną arką przymierza między dawnymi, a nowymi laty.
Następnie pani dyrektor Lucyna Wojnowska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za  trud, wytrwałość i pracę wkładaną w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów młodych ludzi. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej, którzy odśpiewali gromkie sto lat.
Święto Edukacji Narodowej to czas nagród dla nauczycieli i pracowników oświaty.
Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała pani dyrektor Lucyna Wojnowska.
Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony pani Lucynie Rajcy.
Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała pani Beata Stańko.
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymały panie Julita Ładowska, Aneta Prucnal i Monika Kapusta.
Nagrody Starosty Buskiego wręczono pani Ewie Charczuk i panu Sylwestrowi Służalskiemu.
Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: panie Małgorzata Cichy, Anna Kosela, Anna Kułaga, Agnieszka Partyka, Lucyna Rajca, panowie Wojciech Faryś, Piotr Zoch oraz pracownicy administracji i obsługi: panie Ewa Majcher i Leokadia Ryś, panowie Adam Jastrzębski i Zdzisław Krawczyk.

Rekolekcje maturzystów-8W dniach od 8 do 10 października br. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką katechetów uczestniczyła w rekolekcjach dla maturzystów. Odbywały się one w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach. Wcześniej młodzi zwiedzili Bazylikę na Świętym Krzyżu.
Były to dni wspólnej modlitwy, Eucharystii i refleksji nad sobą. Większą część dnia wypełniały konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi, ale nie zabrakło też czasu na rekreację i odpoczynek.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!