a-1

Turnieju piłki nożnej halowej z okazji „Dnia Chłopaka” -19W dniu 28.09.2018 roku w nowym budynku szkoły odbył się Halowy Turniej Piłki Nożnej z okazji „Dnia Chłopaka”. Do tegorocznych zawodów zgłosiło się 10 zespołów klasowych tj. I T A, I T L, I T G/K, I A, II A,  II T A, II T G/K, III T A, IV T A, IV T G/K. Pierwsza faza turnieju została rozegrana system pucharowym – przegrany zespół odpadał.  Następnie do pięciu zwycięskich zespołów z pierwszej fazy rozgrywek została dolosowana jedna z drużyn z tzw. „dziką kartą”, która przegrała swój mecz, lecz po szczęśliwym losowaniu uzupełniła nowopowstałą grupę w kolejnej fazie. W dalszej część turnieju rozgrywano spotkania w dwóch grupach A i B po trzy zespoły, których mecze odbywały się na zmianę. O końcowej klasyfikacji zadecydowały mecze pomiędzy zwycięzcami grup A i B w których o miejsce pierwsze zmierzyła się klasa II A i II T A, następnie zespoły z drugiej pozycji w grupach A i B tj.  VI T A oraz I T A zmierzyły się o miejsce trzecie, a ostatnie drużyny w grupach klasy I A oraz I T G/K zagrały między sobą o miejsce piąte.

Czytaj więcej...

Międzynarodowe spotkanie wolontariuszy-4W dniu 17 września sześcioosobowa grupa młodzieży z klas II T A i II T G/K z opiekunkami panią Agnieszką Partyka i panią Agnieszka Sajdłowską brała udział w międzynarodowym spotkaniu wolontariuszy w Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach, które miało miejsce w godzinach popołudniowych. Zostało ono zorganizowane  w ramach akcji Przystanek młodych , którego głównym zadaniem są bezpłatne warsztaty i zajęcia językowe. Na początku spotkania  przedstawiono pracowników oraz gości z zagranicy, którzy  przybyli do Kielc z Włoch,Węgier i Hiszpanii. Uczestnicy  zostali zapoznani z zadaniami i zakresem działalności Centrum, a następnie wszyscy wysłuchali krótkiego koncertu. Najciekawszą częścią spotkania była, bez wątpienia, możliwość porozmawiania z gośćmi z zagranicy w języku angielskim lub też hiszpańskim i sprawdzenia swoich możliwości językowych.  

 

11 września 2018 roku uczniowie klasy IV T A wzięli udział w spotkaniu ze znanym podróżnikiem Andrzejem Pasławskim, które zorganizowała Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Busku-Zdroju. Autor zabrał młodzież w wirtualną podróż po Rumunii, opowiadał o występujących tam wulkanach błotnych i tajemniczych zamkach Drakuli. Półtorej godziny wykładu ilustrowanego znakomitymi fotografiami i świetną narracją zachęciło wielu uczestników spotkania do odwiedzenia tego fascynującego kraju.

Szkoła przyszłości-49Inauguracja roku szkolnego 2018/2019 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku–Zdroju miała wyjątkowy charakter,  połączona bowiem została  z uroczystym otwarciem i poświęceniem nowo wybudowanego budynku szkoły. Nadszedł wreszcie moment tak długo oczekiwany przez społeczność uczniowską, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców oraz mieszkańców. Uroczystość zgromadziła wielu znamienitych gości: przedstawicieli władz wojewódzkich, powiatowych, gminnych, kościelnych i oświatowych oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych instytucji, którzy wraz z młodzieżą, nauczycielami i rodzicami uczestniczyli we mszy świętej, w hali sportowej przy ulicy Kusocińskiego. Na miejscach honorowych zasiedli: Marszałek Województwa - Adam Jarubas, Wicewojewoda Świętokrzyski -  Andrzej Bętkowski, Świętokrzyski Kurator Oświaty - Kazimierz Mądzik,  Starosta Buski - Jerzy Kolarz oraz Burmistrz Miasta i Gminy Busko - Waldemar Sikora.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!