ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Targi Kielce 2017-6Dnia 2 marca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego odwiedzili Targi Kielce w ramach targów ENEX 2017. Na Targach zaprezentowały się firmy europejskie jak i silne marki polskie dotyczące rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Bogata ekspozycja i szeroka oferta kierowana była do ludzi ceniących sobie możliwości wykorzystywania i pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz o przetwórstwo odpadów w szerokim tego znaczeniu.
Targi Enex to duży krok w przyszłość dla każdego człowieka, któremu zależy na dalszych losach naszej planety. 

Powodzenia w Ubedzie-1Trochę niewyspani, a trochę – mimo nieludzkiej pory – podekscytowani byli uczestnicy kolejnego wyjazdu na zagraniczne praktyki, kiedy przed piątą rano spotkali się przed budynkiem szkoły. To będzie już trzecia wizyta naszej młodzieży w hiszpańskiej Ubedzie. Szlaki przecierali hotelarze, którzy w kwietniu 2016 na dwa tygodnie uzupełnili stałe załogi lokalnych obiektów. Pozostawili po sobie dobre wspomnienia, nawiązali trwające do dziś kontakty. Nie inaczej było ze zmieniającymi ich geodetami - zarówno personel euroMindu, jak i opiekujący się grupą Raul wysoko ocenili ich profesjonalizm oraz umiejętność odnalezienia się w nowej sytuacji.
Tym razem kolej na grupę mieszaną: po ośmioro uczniów obydwu wymienionych kierunków wybiera się stawić czoła nowemu wyzwaniu. Będą się sterać udowodnić, że świetna opinia, na jaką zapracowali poprzednicy  nie była kwestią przypadku. Jesteśmy przekonani, że podołają. W końcu to młodzież ZSTiO.

Hotelarstwo - pomysł na siebie-1Miniony czwartek, 2 marca oznaczał dla klasy III T H lekcję inną niż wszystkie. Jako praktykanci co piątek zasilający kadrę „Słonecznego Zdroju” wystąpili w roli współgospodarzy spotkania z miłymi gośćmi. Byli nimi gimnazjaliści z ZPO w Zbludowicach, którzy w ramach prowadzonych w tej szkole zajęć doradztwa zawodowego postanowili poznać specyfikę pracy personelu hotelowego. Dyrekcja obiektu nie tylko udostępniła na potrzeby spotkania salę konferencyjną, ale również zapewniła towarzystwo Pani Violetty Durnaś, kierownika działu housekeepingu oraz Pana Kamila Wojciechowskiego odpowiedzialnego za dział Public Relations.
Pierwsza część spotkania miała charakter informacyjny – gimnazjaliści dowiedzieli się, na czym polega specyfika nauki w technikum hotelarskim: co wchodzi w skład kształcenia teoretycznego, kiedy i w jakim wymiarze odbywane są praktyki zawodowe, z czego składa się egzamin zawodowy.
Tym, na co wszyscy szczególnie czekali, był spacer po hotelu. Pani Violetta i Pan Kamil poprowadzili swoje grupy prezentując nie tylko pokoje, ale również część SPA, restaurację, basen, czy salę klubową. Był też miły akcent końcowy – gimnazjaliści otrzymali teczki z materiałami promocyjnymi hotelu oraz vouchery na kręgielnię.
Mamy nadzieję, że przynajmniej z niektórymi spośród naszych gości spotkamy się we wrześniu jako pierwszoklasistami. Mamy im do zaoferowania wiele – począwszy od praktyk promowych, skończywszy na kursach typowych dla branży hotelarskiej. Zapraszamy!

Piłka nożna dziewcząt-5W dniu 21.02 2017 roku na hali sportowej PMOS w Busku-Zdroju odbyły się zawody w halową piłkę nożną dziewcząt o Puchar Starosty Buskiego w ramach rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych „Najlepsi w sporcie”. Reprezentujące naszą szkołę dziewczęta spisały się znakomicie zajmując  I miejsce w generalnej klasyfikacji turnieju. Było to pierwsze zwycięstwo dziewcząt w tej kategorii w historii naszej szkoły. W pierwszym meczu zawodniczki pokonały Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych 1 : 0. Decydującą bramkę zdobyła Aneta Dryndos. W kolejnym meczu z buskim I LO padł cenny remis, a o końcowym wyniku zawodów zdecydowało zwycięstwo z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych 1 : 0. Bramkę z rzutu wolnego zdobyła Wiktoria Domagała „PAZDAN”.  

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!