Obrazy na czoło-8

a-1

Integracja klas pierwszych-3618 września 2019 roku uczniowie klas: I T L, I T lp i I Thp wraz z wychowawcami udali się na wyjazd integracyjny. Celem wycieczki było zwiedzanie terenu rekreacyjnego Leśnego Zacisza w Lisowie. Wietrzna pogoda nie przeszkodziła spacerom oraz grom i zabawom na świeżym powietrzu, które były idealną okazją do zawarcia nowych znajomości i poznania siebie nawzajem. W trakcie wycieczki nie zabrakło również pysznej kiełbaski upieczonej na ognisku, gorącej herbaty oraz kawy. Spędzony czas upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Ten wyjazd z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

Rozpoczęcie roku szkolnego-10Po wakacyjnym odpoczynku przyszedł czas na powrót do szkoły. W poniedziałek 2 września 2019 r. uczniowie ZSTiO spotkali się z dyrekcją szkoły oraz z wychowawcami. Uroczysta inauguracja nowego roku szkolnego 2019/2020  rozpoczęła się od wprowadzenia sztandaru szkoły oraz odśpiewania hymnu. Następnie pani dyrektor Lucyna Wojnowska przywitała wszystkich uczniów, a zwłaszcza tych, którzy dopiero rozpoczynają naukę w nowej placówce. W swoim przemówieniu podkreślała, jak ważnymi czynnikami sukcesu edukacyjnego ucznia są frekwencja i  praca od samego początku. Następnie głos zabrali: pani Renata Krzemień - Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej oraz proboszcz  parafii Niepokalanego Poczęcia NMP ks. Tadeusz Szlachta. Młodzież ZSTiO zaprezentowała program artystyczny, przygotowany z okazji 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Ten największy kataklizm współczesnych czasów pochłonął miliony ofiar na całym świecie. Pierwszą i jedną z największych ofiar tej wojny była Polska. Dramat II wojny światowej nie jest tylko doświadczeniem, podręcznikową przeszłością, ale i przestrogą dla przyszłych pokoleń. Ponieśliśmy wielkie ofiary. Pamiętać o nich będziemy, ponieważ rozumiemy, że naród, który zapomni swą przeszłość, skazany jest na bolesne doznania. Pamięć poległych uczczono minutą ciszy.
Na najbliższe miesiące życzymy uczniom klas pierwszych satysfakcji z wyboru naszej szkoły i możliwości rozwijania w niej swoich pasji, klasom drugim i trzecim motywacji w zdobywaniu wiedzy, a klasom czwartym dobrego przygotowania do egzaminów maturalnych oraz mądrych decyzji związanych z  przyszłością.

Już wakacje-5219 czerwca 2019 roku zakończył się kolejny rok szkolny. Podczas uroczystości zostali nagrodzeni przez pana Starostę Jerzego Kolarza uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce i wzorowe zachowanie. Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska w swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za pracę w roku szkolnym 2018/2019 oraz życzyła uczniom, nauczycielom i zebranym gościom słonecznych i bezpiecznych wakacji. Uczniom z najwyższą średnią Pani Dyrektor wręczyła nagrody książkowe i listy gratulacyjne dla rodziców.

Rower za plakat-1W dniu 11 czerwca 2019 nastąpiło wręczenie nagród uczniom biorącym udział w Powiatowym Konkursie Plastycznym „EKO-Plakat”. Do konkursu zostało zakwalifikowanych 6 prac z naszej szkoły. Uczennica klasy pierwszej Gabriela Bochenek, kształcąca się w zawodzie technik logistyk, zajęła I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Nagrodą był piękny biały rower! Uczniowie: Natalia Pieterwas  kl. I T L, Aleksandra Cabaj kl. I T L i Piotr Fit kl. I T G/K zdobyli wyróżnienia, a w nagrodę otrzymali ładne, funkcjonalne plecaki. Opiekę nad uczniami w trakcie trwania konkursu sprawowała mgr Małgorzata Cichy. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd