ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Maturzyści - rocznik 2017-16"Kto nie wie, dokąd zmierza, nigdy nigdzie nie dojdzie”  – słowa Carosa Ruiza Zafóna były hasłem przewodnim uroczystości pożegnania tegorocznych maturzystów, która odbyła się 28 kwietnia 2017 roku. Na spotkanie przybyli zaproszeni goście: pan Jerzy Kolarz – Starosta Buski, pan Tomasz Mierzwa – zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Busko-Zdrój, pan Stanisław Moskal - Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji Powiatu, pan Robert Gwóźdź - Członek Zarządu Powiatu, ksiądz kanonik Tadeusz Szlachta oraz przewodnicząca Rady Rodziców – pani Ewa Waryło. Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska, zwracając się do maturzystów, życzyła im bardzo dobrych wyników na egzaminie maturalnym oraz sukcesów w kolejnych etapach życia. Po uroczystym odśpiewaniu hymnu państwowego i przekazaniu sztandaru szkoły klasom młodszym, zostali nagrodzeni najlepsi i najaktywniejsi uczniowie klas maturalnych.  Nagrodę Starosty - książkę oraz list gratulacyjny dla rodziców - otrzymała uczennica  kl. IV T - Anna Madej.

Czytaj więcej...

Stypendia dla najlepszych-5W dniu 25.04.2017 r. w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie umów stypendialnych dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego. Wśród laureatów znalazły się Olga Kieljańska i Joanna Łabuzek uczennice klasy trzeciej, kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Na otrzymanie stypendium w kwocie 3700 zł miało przede wszystkim wpływ uzyskanie wysokiej średniej z przedmiotów ogólnych i zawodowych oraz sytuacja materialna ucznia. Szczególnie punktowany był udział młodzieży w konkursach i olimpiadach. Dzięki pozyskanym środkom każdy ze stypendystów będzie miał możliwość realizacji indywidualnego planu rozwoju ucznia przyczyniającego się do zwiększenia ich kompetencji i konkurencyjności na rynku pracy, bądź też stworzy solidną podbudowę do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych.  Całość imprezy uświetniły prelekcje przedstawicieli świętokrzyskich uczelni wyższych oraz występ Artura Dutkiewicza, pianisty i kompozytora.
Program stypendialny z pewnością zmotywuje uczniów szkół zawodowych do wytężonej pracy i uzyskiwania jak najlepszych wyników w nauce.

26 kwietnia 2017 roku na długo zapisze się w pamięci piątki uczniów buskiej Budowlanki; Anna Bułaj, Małgorzata Czekaj, Aneta Dryndos, Arkadiusz Jurkowski i Mariusz Komasara zdali na szóstkę egzamin z pierwszej pomocy przedmedycznej. W mistrzostwach rywalizowały ze sobą drużyny ZSTiO, ZSP nr 1 oraz ZSTI.  Etap rejonowy składał się z części teoretycznej, gdzie rozwiązywano test oraz praktycznej - tu każda z drużyn musiała zaprezentować umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa przedmedycznego. Uczniowie ZSTiO okazali się najlepsi i to oni pojadą na etap wojewódzki mistrzostw, który odbędzie się w Sandomierzu. Umiejętność pomagania drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia życia jest bardzo ważna, w związku z tym buska Budowlanka od września włącza do swojej oferty nowy kierunek kształcenia: liceum ogólnokształcące o profilu mundurowym. Zapraszamy gimnazjalistów do kontynuowania nauki w ZSTiO. 

 Łączy nas krew, która ratuje życie-10                                                                                        ... nie sztuką jest współczuć,

                                                                                                   sztuką jest wspomóc.

25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja poboru krwi, która została zorganizowana przez Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi. Do akcji zgłosiło się 32 pełnoletnich uczniów z klas: drugich, trzecich i czwartych. Jednak z powodu licznych infekcji spowodowanych niesprzyjającą aurą pogodową do oddania krwi zakwalifikowano 18 osób. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pobrali od  uczniów szkoły 8,1 litra krwi. Osoby, które zakwalifikowały się do oddania krwi otrzymały wodę mineralną "Buskowianka-Zdrój", przekazaną przez Rejonowy Oddział PCK w Busku-Zdroju.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują Honorowym Krwiodawcom za okazany dar serca! Na pewno Wasza krew uratuje komuś życie!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!