Obrazy na czoło-8

a-1

ETAPY REKRUTACJI DO ZSTiO

Weryfikacja danych o osiągnięciach

od 21 czerwca 2019 r.
do
12 lipca 2019 r. godz.12:00

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia

16 lipca 2019 r. o godz.14:00

Potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa, zaświadczenia z egzaminu gimnazjalistów
i ósmioklasistów oraz umowy z pracodawcą przez CECH (tylko kandydaci branżowej szkoły I stopnia).

od 16 lipca 2019 r. godz.14:00
do
24 lipca 2019 r. godz.15:00

Badania lekarskie nieodpłatne o przydatności do zawodu dla uczniów, którzy potwierdzili wolę nauki, ale tylko w ramach przyznanego szkole limitu.

17 lipca 2019 r. od godz.8:00

i

22 lipca 2019 r. odgodz.8:00

Publikacja list przyjętych

25 lipca 2019 r. ogodz.12:00

Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem na głównym holu szkoły – I piętro

25 lipca 2019 r. ogodz.12:30

Wigilia 2018-221 grudnia 2018 r. uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły, dzięki zdolnym aktorom i wokalistom, zostali wprowadzeni w piękny, świąteczny nastrój. Akademia przypomniała wszystkim, że Boże Narodzenie to czas, w którym należy zapomnieć o wygórowanych ambicjach, żądzy pieniądza, nieczułości, braku czasu. Dobro, miłość, rodzina, wrażliwość, otwartość na drugiego, potrzebującego człowieka to wartości, które liczą się w życiu, nie tylko w święta. Pan dyrektor Grzegorz Owsiński życzył wszystkim zdrowych, spokojnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia oraz bezpiecznej przerwy świątecznej. Uroczystość zakończono wspólnym kolędowaniem.

Konkurs językowo-hotelarski-30W dniu 19 grudnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs językowo-hotelarski Get ready for Xmas. W  rywalizacji wzięły udział klasy hotelarskie, jako że tematyka obejmowała zagadnienia branżowe. Do udziału w konkursie zgłosiły się  trzy zespoły. Uczestnicy mieli do dyspozycji elementy zastawy przygotowane przez szkołę, natomiast dekoracje stołu każdy zespół organizował na własną rękę.
Przy dźwiękach energicznych piosenek bożonarodzeniowych, niewielkie stoliczki zamieniały się w małe dzieła sztuki. Pomysłowe dekoracje zapierały dech w piersiach. Następnie jury w składzie: Małgorzata Krzysztofik–Starościak – przewodnicząca, Ewa Charczuk – ekspert ds. poprawności języka angielskiego i Wojciech Faryś – ekspert ds. hotelarstwa przystąpiło do wysłuchania krótkich prezentacji w języku angielskim oraz oceniło poprawność użycia elementów zastawy i wrażenia ogólne.
Po długiej naradzie jury podało swój werdykt:
Miejsce I – klasa I T H (Julia Malewska i Bartłomiej Brożek)
Miejsce II – klasa IV T H (Andżelika Boduch i Nikola Rokita)
Miejsce III – klasa III T H (Gabriela Kasperowicz i Dominika Wąsik)
Członkowie zespołów otrzymali dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja uczestników będzie większa. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących już po raz trzeci przystąpili do programu Insta.Ling. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu.  Oczywiście. Każdy uczeń to wie, bo każdy nauczyciel wciąż przypomina o systematycznej nauce. Niby w teorii wszystko proste, ale w praktyce jakoś nie wychodzi. Aplikacja Insta.ling pozwala uczniom systematycznie i bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę. Zamiast wielogodzinnych zrywów tuż przed sprawdzianem, uczniowie motywowani są do systematycznej codziennej kilkuminutowej sesji powtarzania materiału.

Czytaj więcej...

 Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Hotelarze przyszłości

Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w kontekście zatrudnienia uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego, zdobycie wiedzy, umiejętności i pierwszego doświadczenia zawodowego u 200 uczniów oraz doposażenie 2 szkół w województwie świętokrzyskim kształcących w zawodzie technik hotelarstwa w nowoczesne pracownie hotelarskie i gastronomiczne, a także uzupełnienie wykształcenia i wiedzy w zakresie inteligentnych specjalizacji u 20 nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Dofinansowanie projektu z UE: 1 686 745,20 zł

 

 

PEŁNY OPIS PROJEKTU>>>

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!