Obrazy na czoło-8

a-1

Powermind beyond borders-1Program kulturowy, to nieodzowny element każdej mobilności realizowanej w ramach naszego projektu pn. Myślenie ponad granicami. Już w trakcie pierwszego tygodnia praktyk w Hiszpanii nasi uczniowie mieli możliwość integracji podczas wspólnego wyjścia na wieczór Tapas, gdzie poznawaliśmy smaki typowe dla hiszpańskiej kuchni, byliśmy również na kręgielni. Świetny wynik odnotował Bartek Wach, zostawiając rywali daleko w tyle. Dzięki wyjątkowej okazji, jaką jest wejście w dorosłość, obchodziliśmy tutaj 18 urodziny Patryka. Słynne „100 lat” zostało zaśpiewane w dwóch językach i z pewnością nieliczni z nas mieli okazję celebrować swoje urodziny w takich okolicznościach.
Miniony weekend obfitował we wrażenia widokowe, za sprawą wyjazdów do Granady i Malagi. Pierwsze z wymienionych miast zachwyciło nas przede wszystkim nieopisanym urokiem ogrodów Alhambry. Możliwość zwiedzenia ich było szczególnie ważne dla naszych architektów krajobrazu, niemniej jednak geodeci również nie potrafili przejść obojętnie obok tak zjawiskowo pięknych miejsc.
Malaga, drugie co do wielkości miasto Andaluzji, od samego początku przywitała nas piękną pogodą. Biorąc pod uwagę wyobrażenia większości z nas, Polaków, nie jest to rzecz oczywista. Pogoda o tej porze roku potrafi być tutaj bardzo kapryśna. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że prognozy tym razem się nie sprawdziły. Przepiękne punkty widokowe, śródziemnomorska roślinność oraz sąsiedztwo Oceanu Atlantyckiego skutecznie zachęcają do przeprowadzenia się tutaj na stałe. Pozwolimy sobie opowiedzieć nasze wycieczki po tych niesamowitych miejscach za pomocą zdjęć. Są one co prawda tylko namiastką rzeczywistości, ale dla nas świetnym pamiętnikiem tego, co już zobaczyliśmy. 

Gorąco pozdrawiamy nauczycieli, uczniów oraz wszystkich sympatyków ZSTiO!!!

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

 

 

Informujemy, że grono pedagogiczne Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju wykazując troskę o stopień realizacji podstawy programowej podjęło decyzję o czasowym zawieszeniu czynnej akcji strajkowej w dniach 15, 16 oraz 17 kwietnia 2019. Ponadto nauczyciele postanowili pozostawać do dyspozycji zainteresowanych uczniów w dniach wolnych od realizacji godzin dydaktycznych, tzn. w dniach 18 i 19 kwietnia (przedświąteczny czwartek i piątek). Także we wtorek 23 kwietnia uczniowie będą mogli korzystać z konsultacji nauczycielskich.

Ubeda 2019 – początek przygody-5Ostatni wyjazd młodzieży z projektu „Myślenie ponad granicami” realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, właśnie się rozpoczął.  Uczniowie z kierunków technik geodeta oraz technik architektury krajobrazu, mają możliwość zgłębiania praktycznych umiejętności w hiszpańskiej Ubedzie, w której firma euroMind gości nas już po raz czwarty.
Podobnie jak w poprzednich mobilnościach, młodzież prócz zdobywania umiejętności praktycznych typowych dla swoich profesji, będzie miała możliwość zwiedzenia pięknych hiszpańskich miast, takich jak Granada czy Malaga, oraz wzięcia udziału w programie kulturowym, przygotowanym przez naszą Organizację Przyjmującą. Mamy już za sobą wycieczkę po Ubedzie, która wielu z nas zaskoczyła swoim urokiem.   Zgodnie z oczekiwaniami, w Hiszpanii jest już piękna wiosna. Temperatury, co prawda, do tropikalnych się nie zaliczają, jednak pogoda jest całkiem przyjemna i jak niektórzy mówią – zawsze może być gorsza.
Nasi geodeci odbywają swoje praktyki w ośmioosobowej grupie, pod okiem Pana Raula Ordoñeza, właściciela firmy geodezyjnej działającej w Ubedzie. Tymczasem adepci architektury krajobrazu są podzieleni na cztery dwuosobowe grupy i szlifują swoje umiejętności praktyczne w hiszpańskich szkółkach roślin ozdobnych, kwiaciarni, oraz przedsiębiorstwie zajmującym się pielęgnacją miejskich terenów zieleni.
Porozumiewanie się w języku hiszpańskim nie jest proste, jednak z każdym dniem pobytu tutaj młodzież radzi sobie coraz lepiej i przełamuje własne opory… w końcu… „Myślenie ponad granicami” do czegoś zobowiązuje.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!