ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Buski Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, znany pod potoczną nazwą „budowlanki" od kilku już lat sukcesywnie rozwija kierowaną do swoich uczniów ofertę zagranicznych staży. Grupa nauczycieli skutecznie aplikowała o środki z różnych programów finansowanych ze środków UE- począwszy od „Dajmy szansę", realizowanego w latach 2011-2013, poprzez Leonardo da Vinci, na Erasmus+ kończąc.
Początek bieżącego roku szkolnego przyniósł kolejne dobre wiadomości w tym zakresie. Otóż do realizacji został skierowany nowy projekt pod nazwą „Myślenie ponad granicami" . Podpisana we wrześniu umowa opiewa na kwotę 645260,12 PLN, co pozwoli na sfinansowanie zagranicznych staży 80 uczniów reprezentujących wszystkie kierunki kształcenia Szkoły.
Początek działań rekrutacyjnych został zaplanowany na 7 listopada, a wyłoniona w ich wyniku młodzież zostanie zakwalifikowana do udziału w stażach w Portugalii i Wielkiej Brytanii. Pierwsze z wymienionych państw to nowy kierunek na mapie zagranicznych praktyk ZSTiO, gdzie swoje umiejętności zawodowe sprawdzą uczniowie technikum geodezyjnego oraz Zasadniczej Szkoły Zawodowej, natomiast brytyjskie firmy już po raz kolejny przyjmą adeptów hotelarstwa oraz architektury krajobrazu. Kolejne wyjazdy zaplanowano na następny rok szkolny, ponieważ projekt zostanie zamknięty 31.08.2019 roku.
Doświadczenia lat poprzednich mobilności pozwalają ze spokojem myśleć o efektach planowanych staży – zarówno w aspekcie doświadczenia zawodowego, jak również podniesienia umiejętności komunikacji w języku obcym uczestniczącej w nich młodzieży.

Ogólnopolski Tydzień Kariery-17Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących już od kilku lat aktywnie uczestniczy w organizowaniu kolejnych edycji Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.
OTK to coroczne działanie Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego - wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery. Adresatami i docelowymi odbiorcami OTK są wszyscy potrzebujący profesjonalnego wsparcia w tej dziedzinie. Inicjatywa ta skierowana jest na przykład do zainteresowanych uczniów, którzy niebawem staną przed koniecznością wyboru dalszej drogi kształcenia. W związku z tym ZSTiO przygotował prezentację oferowanych w szkole kierunków kształcenia. Aby lepiej dotrzeć do potencjalnie zainteresowanych zdobyciem poszczególnych zawodów, urządzone zostały stanowiska prezentujące ich specyfikę.
Gimnazjaliści ze Zbludowic i uczniowie klasy VII ze Szkoły Podstawowej w Kołaczkowicach mogli spróbować własnoręcznego układania płytek ceramicznych czy popróbować sił we własnym – wirtualnym – projektowaniu budynku mieszkalnego. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszył się specjalistyczny sprzęt obsługiwany przez geodetów, natomiast absolutnym hitem okazał się pokaz ozdobnego formowania tui w wykonaniu pana Michała Sokołowskiego, nauczyciela przedmiotów zawodowych w klasach technikum architektury krajobrazu. Podczas prelekcji poświęconej kierunkowi technik hotelarstwa goście mieli okazję spotkać się z Panią Violettą Durnaś, kierownikiem housekeepingu hotelu „Słoneczny Zdrój” oraz absolwentką tego kierunku w ZSTiO, Aleksandrą Chojnowską pracującą jako recepcjonistka w buskim „Bristolu”.

Sądząc z reakcji zainteresowanych, ich pytań i uwag, założenia OTK zostały w pełni zrealizowane. 

Wyjazd integracyjny klas pierwszych-1216 października 2017 roku uczniowie klas: I T G/K, I T A i I T H wraz z wychowawcami udali się na wyjazd integracyjny. Celem wycieczki było zwiedzanie terenu rekreacyjnego- Leśnego Zacisza w Lisowie. Piękna pogoda sprzyjała spacerom oraz grom i zabawom na świeżym powietrzu. Wszystkie te zabawy były idealną okazją do zawarcia nowych znajomości i poznania siebie nawzajem. W trakcie wycieczki nie zabrakło również pysznej kiełbaski upieczonej na ognisku, gorącej herbaty oraz kawy. Spędzony czas upłynął bardzo szybko i przyjemnie. Ten wyjazd z pewnością na długo zapisze się w pamięci wszystkich uczestników.

Dzień Edukacji Narodowej-20Niezwykle uroczysty charakter przybrała akademia szkolna, która odbyła się 13 października 2017 r. dedykowana nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Starosta Buski Jerzy Kolarz, Przewodnicząca Rady Rodziców Zofia Rokita oraz przedstawiciele lokalnych mediów. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za  trud, wytrwałość i pracę wkładaną w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów młodych ludzi. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej, którzy swoim belfrom dedykowali symboliczne Oskary. Finalną część akademii uświetnił występ szkolnego zespołu muzycznego.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!