ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Hotelarstwo - pomysł na siebie-1Miniony czwartek, 2 marca oznaczał dla klasy III T H lekcję inną niż wszystkie. Jako praktykanci co piątek zasilający kadrę „Słonecznego Zdroju” wystąpili w roli współgospodarzy spotkania z miłymi gośćmi. Byli nimi gimnazjaliści z ZPO w Zbludowicach, którzy w ramach prowadzonych w tej szkole zajęć doradztwa zawodowego postanowili poznać specyfikę pracy personelu hotelowego. Dyrekcja obiektu nie tylko udostępniła na potrzeby spotkania salę konferencyjną, ale również zapewniła towarzystwo Pani Violetty Durnaś, kierownika działu housekeepingu oraz Pana Kamila Wojciechowskiego odpowiedzialnego za dział Public Relations.
Pierwsza część spotkania miała charakter informacyjny – gimnazjaliści dowiedzieli się, na czym polega specyfika nauki w technikum hotelarskim: co wchodzi w skład kształcenia teoretycznego, kiedy i w jakim wymiarze odbywane są praktyki zawodowe, z czego składa się egzamin zawodowy.
Tym, na co wszyscy szczególnie czekali, był spacer po hotelu. Pani Violetta i Pan Kamil poprowadzili swoje grupy prezentując nie tylko pokoje, ale również część SPA, restaurację, basen, czy salę klubową. Był też miły akcent końcowy – gimnazjaliści otrzymali teczki z materiałami promocyjnymi hotelu oraz vouchery na kręgielnię.
Mamy nadzieję, że przynajmniej z niektórymi spośród naszych gości spotkamy się we wrześniu jako pierwszoklasistami. Mamy im do zaoferowania wiele – począwszy od praktyk promowych, skończywszy na kursach typowych dla branży hotelarskiej. Zapraszamy!

Piłka nożna dziewcząt-5W dniu 21.02 2017 roku na hali sportowej PMOS w Busku-Zdroju odbyły się zawody w halową piłkę nożną dziewcząt o Puchar Starosty Buskiego w ramach rywalizacji szkół ponadgimnazjalnych „Najlepsi w sporcie”. Reprezentujące naszą szkołę dziewczęta spisały się znakomicie zajmując  I miejsce w generalnej klasyfikacji turnieju. Było to pierwsze zwycięstwo dziewcząt w tej kategorii w historii naszej szkoły. W pierwszym meczu zawodniczki pokonały Zespół Szkół Techniczno-Informatycznych 1 : 0. Decydującą bramkę zdobyła Aneta Dryndos. W kolejnym meczu z buskim I LO padł cenny remis, a o końcowym wyniku zawodów zdecydowało zwycięstwo z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych 1 : 0. Bramkę z rzutu wolnego zdobyła Wiktoria Domagała „PAZDAN”.  

Czytaj więcej...

Światełko dla Armii Krajowej-414 lutego 2017 r. grupa uczniów z klasy I T H/K pod opieką p. Julity Ładowskiej uczestniczyła w akcji „Światełko dla Armii Krajowej” organizowanej z inicjatywy Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych oraz Światowego Związku Żołnierzy AK.
Symboliczny znicz stanowiący wyraz szacunku, wdzięczności i pamięci o żołnierzach niezłomnych zapłonął pod pomnikiem w Radzanowie – miejscu bitwy w dniu 27 lipca 1944 r. między oddziałem AK, a żandarmerią niemiecką.

Studniówka 2017-6Maturzyści klas IV  T A, IV T K, IV T G/H i słuchacze LO dla Dorosłych w ZSTiO w sobotni wieczór (21 stycznia) bawili się w urokliwym Dworku Soplicowo. Studniówkę rozpoczęli staropolskim tańcem – polonezem, a w pierwszej parze prym wiodła pani dyrektor Lucyna Wojnowska i pan Grzegorz Owsiński, nauczyciel wychowania fizycznego. Był to taniec gestów, rozmów bez słów, ukłonów, połączeń i rozstań z nutką przekory i zadowolenia. Tańczący budzili podziw, radość i dumę na balu, być może jedynym w ich życiu. Uroczystość uświetnili swoją obecnością znamienici goście: Burmistrz Miasta i Gminy Waldemar Sikora, Wicestarosta Buski Stanisław Klimczak oraz Przewodniczący Rady Powiatu Andrzej Gądek. Panowie życzyli maturzystom wspaniałej zabawy, przekazali kosze pełne słodyczy i słoniki szczęścia dla każdej klasy. Pani dyrektor życzyła wysokich not na egzaminie maturalnym oraz wspaniałych wspomnień z balu studniówkowego. Wraz z życzeniami przekazała każdej klasie kalendarze, by odliczać sto dni, które pozostały do matury.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd