ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

ZSTiO- dobra, rozpoznawalna marka-6Kapitałem każdej firmy, bez względu na branżę, są ludzie. Nie inaczej jest w przypadku szkoły. Mieliśmy okazję przekonać się o tym już pierwszego dnia praktyk w Ubedzie. Kiedy wspólnie z pracownicą euroMind towarzyszyliśmy naszym uczniom rozprowadzanym po tutejszych hotelach, w każdym z nich słyszeliśmy same superlatywy o ich poprzednikach. Minął rok, przez hiszpańską firmę organizującą staże przewinęło się mnóstwo grup, a oni ciągle są wspominani: z imienia i nazwiska (choć czasem w ustach Hiszpanów brzmią one … dziwnie), z uśmiechem, z prośbą o przekazanie pozdrowień. Podobnie geodeci- nie trzeba być lingwistą, żeby zrozumieć, jak dobrze pamięta ich Raul.
Jesteśmy dumni z tego, jak reprezentowali nas poprzednicy. Dla obecnie podejmującej pracę grupy to oczywiście wyzwanie, bo poprzeczka została zawieszona wysoko. Patrząc jednak na ich zaangażowanie, podejście do codziennych obowiązków można być spokojnym o to, że utrwalą dobry wizerunek szkoły.

Spotkanie w Winiarach-1Pełne wzruszeń i przyjaźni spotkanie w Placówce Opiekuńczo–Wychowawczej w Winiarach. Tak krótko podsumować wyjazd ze słodkimi upominkami, który odbył się 07.03.2017 r. Dzięki pomocy nauczycieli i uczniów już szesnaście lat spotykamy się z młodzieżą tej placówki, która może liczyć na "Mikołajów" z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku – Zdroju. Dzieci i młodzież tu mieszkająca jest bliska naszym sercom.
W spotkaniu wzięły udział uczennice klas pierwszych: Julia Pawlus i Kamila Sowula, a także po raz kolejny klas drugich: Wiktoria Graca, Kozieł Eliza, Kinga Gwóźdź i Dominika Wieloch. Mamy nadzieję, że ten dar płynący z głębi naszych serc sprawił radość mieszkańcom zaprzyjaźnionej placówki.    

Targi Kielce 2017-6Dnia 2 marca uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego odwiedzili Targi Kielce w ramach targów ENEX 2017. Na Targach zaprezentowały się firmy europejskie jak i silne marki polskie dotyczące rynku energetyki i odnawialnych źródeł energii. Bogata ekspozycja i szeroka oferta kierowana była do ludzi ceniących sobie możliwości wykorzystywania i pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych oraz o przetwórstwo odpadów w szerokim tego znaczeniu.
Targi Enex to duży krok w przyszłość dla każdego człowieka, któremu zależy na dalszych losach naszej planety. 

Powodzenia w Ubedzie-1Trochę niewyspani, a trochę – mimo nieludzkiej pory – podekscytowani byli uczestnicy kolejnego wyjazdu na zagraniczne praktyki, kiedy przed piątą rano spotkali się przed budynkiem szkoły. To będzie już trzecia wizyta naszej młodzieży w hiszpańskiej Ubedzie. Szlaki przecierali hotelarze, którzy w kwietniu 2016 na dwa tygodnie uzupełnili stałe załogi lokalnych obiektów. Pozostawili po sobie dobre wspomnienia, nawiązali trwające do dziś kontakty. Nie inaczej było ze zmieniającymi ich geodetami - zarówno personel euroMindu, jak i opiekujący się grupą Raul wysoko ocenili ich profesjonalizm oraz umiejętność odnalezienia się w nowej sytuacji.
Tym razem kolej na grupę mieszaną: po ośmioro uczniów obydwu wymienionych kierunków wybiera się stawić czoła nowemu wyzwaniu. Będą się sterać udowodnić, że świetna opinia, na jaką zapracowali poprzednicy  nie była kwestią przypadku. Jesteśmy przekonani, że podołają. W końcu to młodzież ZSTiO.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd