Obrazy na czoło-8

a-1

ETAPY REKRUTACJI DO ZSTiO

Weryfikacja danych o osiągnięciach

od 21 czerwca 2019 r.
do
12 lipca 2019 r. godz.12:00

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia

16 lipca 2019 r. o godz.14:00

Potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa, zaświadczenia z egzaminu gimnazjalistów
i ósmioklasistów oraz umowy z pracodawcą przez CECH (tylko kandydaci branżowej szkoły I stopnia).

od 16 lipca 2019 r. godz.14:00
do
24 lipca 2019 r. godz.15:00

Badania lekarskie nieodpłatne o przydatności do zawodu dla uczniów, którzy potwierdzili wolę nauki, ale tylko w ramach przyznanego szkole limitu.

17 lipca 2019 r. od godz.8:00

i

22 lipca 2019 r. odgodz.8:00

Publikacja list przyjętych

25 lipca 2019 r. ogodz.12:00

Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem na głównym holu szkoły – I piętro

25 lipca 2019 r. ogodz.12:30

Prezentacja ZSTiO na XV Powiatowych Targach Edukacyjnych-271 lutego  2019 roku w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Busku- Zdroju odbyły się XV Powiatowe Targi Edukacyjne, na  których prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu buskiego.        
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego wyeksponował stanowiska dotyczące wiodących kierunków kształcenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się profile: technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Ponadto młodzież chętnie zapoznawała się z ofertą technika budownictwa, technika geodety i szkoły branżowej I stopnia. Od roku szkolnego 2018/2019 w ofercie edukacyjnej ZSTiO pojawiły się nowe kierunki kształcenia: technik logistyk i magazynier-logistyk. Te dwa atrakcyjne profile okazały się strzałem w dziesiątkę.
Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych miała również okazję odwiedzić nową siedzibę Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mieszczącą się przy ul. Kusocińskiego 3B. Na miejscu czekały na zwiedzających pokazy barmańskie i baristyczne oraz wiele innych atrakcji.      
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole!!!

Niezłomna, wyklęta, przywrócona pamięci-14W bieżącym roku szkolnym na holu naszej szkoły organizowany jest cykl wystaw poświęconych ludziom zasłużonym dla naszej Ojczyzny. Materiały na ekspozycję pozyskiwane są z kieleckiego IPN. Przybliżają one uczniom i pracownikom szkoły sylwetki wybitnych Polaków oraz zapomnianych bohaterów. Pierwsza wystawa poświęcona była Danucie Siedzikównie, ps. Inka.
Danuta Siedzikówna, ps. Inka, urodziła się 3 września 1928 r. w Guszczewinie koło Narewki, na skraju Puszczy Białowieskiej. Wychowała się w rodzinie o tradycjach patriotycznych.

Czytaj więcej...

Konkurs Języków Obcych organizowany przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego  w Busku-Zdroju. 

REGULAMIN 

Konkurs składa się z 3 konkurencji, w których rywalizują uczniowie ZSTiO.
CELE IMPREZY:  

  • o popularyzacja szkoły, środowiska szkolnego, 
  • o rozwijanie umiejętności posługiwania się językami obcymi (językiem angielskim, niemieckim), 
  • o rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych osób  
    i kultur, a także poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości. 
    TERMIN:  

07 lutego 2018 roku, godz. 9.00 – 12.00
MIEJSCE:  

Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju, ul. Kusocińskiego 3B.

Czytaj więcej...

Pomagamy zwierzętom-1W dniu 20 grudnia 2018 roku członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu wraz z opiekunami Ewą Charczuk i Iwoną Makowską, udali się do miejscowego schroniska dla zwierząt. Aby pomóc psiakom przez cały tydzień młodzież naszej szkoły zbierała karmę oraz pieniądze. Dzięki wrażliwości naszych uczniów, ale też ich rodziców jak i nauczycieli, zebraliśmy sporą sumę pieniędzy i dużą ilość pysznej karmy.
Karma została przekazana dyrektorowi Fundacji Opieki Nad Zwierzętami Bezdomnymi Przytulisko pani Danucie Kuklińskiej. Następnie, udaliśmy się do przychodni weterynaryjnej Animal, gdzie uregulowaliśmy cześć zobowiązań wynikających z opieki nad psami ze schroniska.
W Przytulisku schronienie znajduje około 180 psów.  Wiele z nich zostało uratowanych przed cierpieniem a nawet okrutną śmiercią. Przytulisko ma ogromne potrzeby, m.in.: budowa wystarczającej liczby boksów, dostarczenie potrzebnego pożywienia. Dużych środków finansowych wymaga również opieka medyczna w postaci szczepień, leczenia różnego rodzaju schorzeń, zabiegów sterylizacji i kastracji.
Serdecznie dziękujemy za okazane serce i  prosimy o więcej. Psiaki czekają na naszą pomoc.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!