Obrazy na czoło-8

a-1

Razem dla Kuby-14Odruch serca, ofiarność, empatia – to paliwo które skutecznie napędziło charytatywny kiermasz przeprowadzony 28 i 29 listopada w naszej szkole. Wolontariusze po raz kolejny pokazali, na co ich stać. Prosty z pozoru pomysł okazał się trafiony, a jego realizacja przypominała efekt śnieżnej kuli. Uczniowski tłumek przewijający się przez stoiska był na tyle liczny, że niezbędne były kolejne dostawy produktów. Powodzeniu akcji z pewnością sprzyjał zmasowany atak na zmysły: korytarzami snuły się smakowite zapachy, ciasta i sałatki przyciągały wzrok kolorami, a wszystkiemu towarzyszyła profesjonalna oprawa muzyczna zapewniana przez DJ Pedro, absolwenta ZSTiO wspierającego akcję swoim sprzętem i umiejętnościami.
Dzięki mobilizacji wielu osób udało się zebrać znaczącą sumę, która została przekazana rodzicom Kuby. Głęboko wierzymy, że ofiarność młodzieży przyczyni się do wyzdrowienia chłopca.

W dniu 14 listopada 2018 r. grupka uczniów z klasy II T H i I T H, wraz z panią Agnieszką Sajdłowską, brała udział w Dniu Języka Niemieckiego w Kielcach. Organizatorem tego przedsięwzięcia było Świętokrzyskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach językowych, których przewodnim motywem była stolica Niemiec Berlin. Warsztaty podzielono na 2 części: teoretyczną i praktyczną. Młodzież miała możliwość wykazania się umiejętnością mówienia po niemiecku, rozwiązywania ćwiczeń oraz obejrzenia filmu o Berlinie. 

Geodeci i architekci krajobrazu – uczestnikami kieleckiego GIS Day 2018-1W środę, 14 listopada młodzież, która kształci się w zawodach technik geodeta oraz technik architektury krajobrazu uczestniczyła w naukowym wydarzeniu poświęconym promocji i popularyzacji idei Geograficznych Systemów Informacyjnych – GIS Day 2018. Tegoroczna edycja przedsięwzięcia odbyła się pod hasłem „GIS jak platforma współpracy”. Organizatorem seminarium był Wydział Matematyczno-Przyrodniczy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Celem seminarium jest popularyzacja Systemów Informacji Geograficznej (GIS) oraz zapoznanie uczestników z technologią GIS, która umożliwia szybkie i efektywne zarządzanie danymi, a także podejmowanie strategicznych decyzji w wielu sektorach gospodarki.  W ramach seminarium odbyły się wykłady i warsztaty, podczas których zaprezentowane zostały nowoczesne rozwiązania stosowane do pozyskiwania danych przestrzennych, w tym oprogramowanie GIS, skaning laserowy, modelowanie 3D, aplikacje mapowe, a także drony.

Czytaj więcej...

Do kolejnych edycji zagranicznych staży w naszej szkole przywykli już chyba wszyscy: rodzice, kadra, a przede wszystkim sami zainteresowani, czyli uczniowie. Praktyki w Anglii, Hiszpanii czy Włoszech pozwalają nie tylko doskonalić umiejętności typowe dla danej profesji, ale stanowią również niepowtarzalną okazję do komunikowania się w języku obcym czy poznawania lokalnych zwyczajów i kultury. Obecnie realizowany projekt obejmujący swoim zasięgiem wszystkie grupy zawodowe technikum i szkoły branżowej właśnie wszedł w finałową fazę. Przed nami dwie ostatnie mobilności – marcowa do Niemiec i kwietniowa do Hiszpanii. Pierwsza z wymienionych to oferta dla adeptów zawodów związanych z budownictwem i to właśnie oni we wtorek 30 października przystąpili do testu językowego stanowiącego przepustkę do udziału w stażu.
Zakwalifikowanych do wyjazdu uczniów czekają dwa tygodnie tyleż intensywne, co atrakcyjne. Poznają europejskie standardy i organizację pracy przedsiębiorstw sektora budowlanego naszych zachodnich sąsiadów, ale zyskają też szansę poznania zabytków Berlina i Lipska czy podziwiania jedynych w swoim rodzaju eksponatów w muzeum firmy Mercedes.
W  kwietniu firma Euromind podejmie kolejną grupę uczniów ZSTiO w hiszpańskiej Ubedzie. Nowością jest to, że do Hiszpanii po raz pierwszy wyjadą adepci architektury krajobrazu w asyście grupy geodetów. Obcowanie z nieco odmiennym, względem polskiego, krajobrazem może przynieść ciekawe efekty.
Realizowany przez naszą szkołę projekt Myślenie ponad granicami – podobnie jak dotychczasowe przedsięwzięcia podejmowane w ramach programu Erasmus+ służą więc nie tylko pogłębianiu fachowej wiedzy, ale przyczyniają się także do poszerzania horyzontów i otwierają na współczesny świat. Właśnie tego oczekiwać mogą uczestnicy wiosennych wyjazdów na zagraniczne staże.

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!