a-1

Dzień Edukacji Narodowej-65Niezwykle uroczysty charakter przybrała akademia szkolna, która odbyła się 15 października 2018 r. w nowym budynku szkoły Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Renata Krzemień, Wiceburmistrz Henryk Radosz, Przewodnicząca Rady Rodziców Zofia Rokita.
Na początku uroczystości wszyscy nagrodzeni nauczyciele i zaproszeni goście posadzili pamiątkowe drzewo, w korzeniach którego pani dyrektor włożyła szkatułkę z ziemią przyniesioną z terenów poprzednich placówek, aby nie zapomnieć o naszej przeszłości. Ma być ona symboliczną arką przymierza między dawnymi, a nowymi laty.
Następnie pani dyrektor Lucyna Wojnowska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za  trud, wytrwałość i pracę wkładaną w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów młodych ludzi. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej, którzy odśpiewali gromkie sto lat.
Święto Edukacji Narodowej to czas nagród dla nauczycieli i pracowników oświaty.
Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała pani dyrektor Lucyna Wojnowska.
Medal Komisji Edukacji Narodowej został wręczony pani Lucynie Rajcy.
Złoty Medal za Długoletnią Służbę otrzymała pani Beata Stańko.
Srebrny Medal za Długoletnią Służbę otrzymały panie Julita Ładowska, Aneta Prucnal i Monika Kapusta.
Nagrody Starosty Buskiego wręczono pani Ewie Charczuk i panu Sylwestrowi Służalskiemu.
Nagrody Dyrektora Szkoły otrzymali nauczyciele: panie Małgorzata Cichy, Anna Kosela, Anna Kułaga, Agnieszka Partyka, Lucyna Rajca, panowie Wojciech Faryś, Piotr Zoch oraz pracownicy administracji i obsługi: panie Ewa Majcher i Leokadia Ryś, panowie Adam Jastrzębski i Zdzisław Krawczyk.

Rekolekcje maturzystów-8W dniach od 8 do 10 października br. grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką katechetów uczestniczyła w rekolekcjach dla maturzystów. Odbywały się one w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach. Wcześniej młodzi zwiedzili Bazylikę na Świętym Krzyżu.
Były to dni wspólnej modlitwy, Eucharystii i refleksji nad sobą. Większą część dnia wypełniały konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi, ale nie zabrakło też czasu na rekreację i odpoczynek.

Na praktykach w Rimini-17Skład grupy uczniów, którzy przybyli do Rimini na staże jest specyficzny – po raz pierwszy w historii naszych zagranicznych wyjazdów mogli skorzystać z nich ubiegłoroczni absolwenci ZSTiO, ponadto obok osób dysponujących już doświadczeniami wyniesionymi z już odbytych praktyk mamy debiutantów.  Do wykonywania swoich zadań adepci budownictwa zostali podzieleni na trzy zespoły, natomiast przyszli hotelarze pracują dwójkami. Codzienne zadania są ustalane przez ich bezpośrednich opiekunów wskazanych przez pracodawców i wynikają z bieżącego rytmu pracy firmy oraz założeń programu zagranicznej praktyki.

Czytaj więcej...

Marsz Niepodległościowy-72W dniu 5 października 2018 r. uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w Marszu Niepodległościowym, zorganizowanym w ramach obchodów upamiętniających setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęła się w Parku Zdrojowym przy Sanatorium Marconi. Z tego miejsca o godzinie dziesiątej, po salwie honorowej Grupy Rekonstrukcji Historycznej Pułk Żuawów Śmierci, wyruszył pochód uczniów gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu buskiego, pedagogów i  mieszkańców, pod pomnik Tadeusza Kościuszki. Na czele kroczyła młodzież, niosąc 10-metrową flagę narodową.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!