ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Odnawialne żródła energii-1213 listopada przedstawiciel firmy SolarX S.C. Krzysztof Szymański zaprezentował uczniom klas pierwszych i drugich, kształcących się w zawodzie technik budownictwa, działanie instalacji fotowoltaicznej. Podczas prelekcji szczegółowo omówił poszczególne elementy instalacji oraz przedstawił obiekty znajdujące się na terenie Buska-Zdroju i okolicznych miejscowości, które posiadają już taką instalację. Uczniowie byli bardzo zainteresowani spotkaniem, o czym świadczyły zadawane przez nich pytania.

Święto Niepodległości-13POMYŚL: Jesteś POLAKIEM. Żyjesz w wolnej POLSCE. Ta WOLNOŚĆ
została Ci dana w darze. Wszyscy, którzy walczyli o NIEPODLEGŁOŚĆ
wywalczyli ją również dla Ciebie.
Co teraz zrobisz z tą WOLNOŚCIĄ?...

W bieżącym roku przypada 99 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Narodowe Święto Niepodległości to najważniejsze święto państwowe w ciągu roku. Jest obchodzone dla upamiętnienia 11 listopada 1918 r., kiedy to Polska odrodziła się po 123 latach niewoli. Montaż słowno- muzyczny, jaki odbył się z tej okazji w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących 10 listopada, był dla nas wszystkich lekcją historii. Utwory muzyczne i literackie w wykonaniu uczniów z klas I T G/K, II T A, IV T H prowokowały do przemyśleń. Na zakończenie uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor, Lucyna Wojnowska, odnosząc się w swoim wystąpieniu do trudnej historii naszej ojczyzny.
Uczestnicząc w akademii oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy walczyli o wolność naszego kraju.Nie zapominajmy o naszych przodkach. To właśnie dzięki nim żyjemy w wolnej Ojczyźnie.

Niech pojadą najlepsi-1Późne wtorkowe popołudnie 7 listopada zgromadziło w kilku salach budynku C kilkudziesięciu uczniów różnych kierunków kształcenia zainteresowanych udziałem w zagranicznych stażach organizowanych w ramach programu Erasmus+. Adepci architektury krajobrazu, geodezji, hotelarstwa czy przyszli monterzy systemów suchej zabudowy w skupieniu pochylili się nad kilkuetapowym zadaniem z języka angielskiego starając się osiągnąć jak najlepszy wynik. To właśnie uzyskane w ten sposób noty, obok punktów za średnią ocen zadecydują o tym, kto wybierze się do Portugalii czy Wielkiej Brytanii.
Projekt „Myślenie ponad granicami”, w ramach którego uczniowie uzyskują szanse na odbycie zagranicznych staży to kolejny dowód na skuteczność kadry ZSTiO w pozyskiwaniu unijnych funduszy na przeprowadzenie atrakcyjnych form kształcenia naszych uczniów.  Warta podkreślenia jest przy tym dbałość, aby szanse wyjazdu zyskali zarówno uczniowie klas technikalnych, jak i zasadniczej szkoły zawodowej. Jedynym warunkiem jest wspomniane wcześniej zaangażowanie w naukę mierzone średnią ocen oraz wynikiem testu z języka obcego. Doświadczenia lat ubiegłych dowodzą, że zagraniczne staże zdecydowanie podnoszą poziom profesjonalizmu ich uczestników. Jesteśmy przekonani, że bieżąca edycja programu Erasmus+ również to potwierdzi.

Portugalia, Niemcy, Malta i Grecja to kraje, w których przedstawiciele kadry zarządzającej i uczącej w ZSTiO w Busku-Zdroju będą podnosić swoje kwalifikacje. A wszystko to... dzięki projektowi, który rozpoczął się już w lipcu 2017 roku. Projekt ten zatytułowany „Teaching without borders" czyli „Nauczanie bez granic" został dofinansowany z Funduszy Europejskich Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „ Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej". Kolejnym ważnym elementem pracy nauczycielskiej w ZSTiO jest trwająca od dwóch lat współpraca z Regionalnym Centrum Wolontariatu w Kielcach.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd