Obrazy na czoło-8

a-1

Konkurs językowo-hotelarski-30W dniu 19 grudnia 2018 roku odbył się szkolny konkurs językowo-hotelarski Get ready for Xmas. W  rywalizacji wzięły udział klasy hotelarskie, jako że tematyka obejmowała zagadnienia branżowe. Do udziału w konkursie zgłosiły się  trzy zespoły. Uczestnicy mieli do dyspozycji elementy zastawy przygotowane przez szkołę, natomiast dekoracje stołu każdy zespół organizował na własną rękę.
Przy dźwiękach energicznych piosenek bożonarodzeniowych, niewielkie stoliczki zamieniały się w małe dzieła sztuki. Pomysłowe dekoracje zapierały dech w piersiach. Następnie jury w składzie: Małgorzata Krzysztofik–Starościak – przewodnicząca, Ewa Charczuk – ekspert ds. poprawności języka angielskiego i Wojciech Faryś – ekspert ds. hotelarstwa przystąpiło do wysłuchania krótkich prezentacji w języku angielskim oraz oceniło poprawność użycia elementów zastawy i wrażenia ogólne.
Po długiej naradzie jury podało swój werdykt:
Miejsce I – klasa I T H (Julia Malewska i Bartłomiej Brożek)
Miejsce II – klasa IV T H (Andżelika Boduch i Nikola Rokita)
Miejsce III – klasa III T H (Gabriela Kasperowicz i Dominika Wąsik)
Członkowie zespołów otrzymali dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku frekwencja uczestników będzie większa. Gratulujemy i zapraszamy za rok.

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących już po raz trzeci przystąpili do programu Insta.Ling. Insta.Ling jest stroną WWW do nauki słówek języków obcych oraz ortografii języka polskiego. Nauczyciel przydziela słówka z realizowanego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
Przyswajanie słownictwa jest podstawowym elementem nauki każdego języka obcego. Dla wielu uczniów jest to najtrudniejszy element nauki, najżmudniejszy i wymagający najwięcej czasu.  Oczywiście. Każdy uczeń to wie, bo każdy nauczyciel wciąż przypomina o systematycznej nauce. Niby w teorii wszystko proste, ale w praktyce jakoś nie wychodzi. Aplikacja Insta.ling pozwala uczniom systematycznie i bez zbędnego wysiłku zdobywać nową wiedzę. Zamiast wielogodzinnych zrywów tuż przed sprawdzianem, uczniowie motywowani są do systematycznej codziennej kilkuminutowej sesji powtarzania materiału.

Czytaj więcej...

 Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego
realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich

Hotelarze przyszłości

Celem projektu jest podniesienie jakości i atrakcyjności kształcenia zawodowego w kontekście zatrudnienia uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego, zdobycie wiedzy, umiejętności i pierwszego doświadczenia zawodowego u 200 uczniów oraz doposażenie 2 szkół w województwie świętokrzyskim kształcących w zawodzie technik hotelarstwa w nowoczesne pracownie hotelarskie i gastronomiczne, a także uzupełnienie wykształcenia i wiedzy w zakresie inteligentnych specjalizacji u 20 nauczycieli przedmiotów zawodowych.
Dofinansowanie projektu z UE: 1 686 745,20 zł

 

 

PEŁNY OPIS PROJEKTU>>>

I Miejsce w kategorii „Miejsce Przyjazne Wolontariuszom” dla ZSTiO-2Słowa piosenki Na miły Bóg, życie nie tylko po to jest, by brać - Stanisława Sojki towarzyszyły XIII Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu, która odbyła się 5 grudnia 2018 r. w Filharmonii Świętokrzyskiej. Już po raz kolejny wręczono Świętokrzyskie Laury Wolontariatu - honorowe tytuły dla osób, grup i instytucji, które bezinteresownie pomagają innym ludziom. Data nie była przypadkowa; to właśnie 5 grudnia na całym świecie obchodzony jest od 1985 roku Międzynarodowy Dzień Wolontariusza.
W tym roku do konkursu „Laur Wolontariatu” wpłynęło aż 49 zgłoszeń. Wśród kandydatów do wyróżnienia znaleźli się wolontariusze pracujący z osobami chorymi, udzielający się na rzecz kultury i sztuki, niosący pomoc w domach pomocy społecznej i świetlicach, działający w stowarzyszeniach i fundacjach.  Oprócz nagród głównych wręczono także tytuły Animatora Wolontariatu, Nadziei Wolontariatu oraz Miejsca Przyjaznego Wolontariuszom. W ostatniej z wymienionych kategorii I miejsce otrzymał Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju. Uczennice były dumne i szczęśliwe z wyróżnienia. Ich działania zostały zauważone i z pewnością jest to wielka motywacja do dalszych inicjatyw.
W Gali Wolontariatu uczestniczyły Karolina Moskwa i Nikola Guziak z klasy II TG/K oraz Gabriela Kasperowicz i Dominika Wąsik z klasy III TH/K z opiekunami panią Agnieszką Partyką oraz panią Agnieszką Sajdłowską.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd