ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Nowe technologie w geodezji-5W środę 07.02.2018 r. przed feriami zimowymi gościliśmy w ZSTiO przedstawiciela firmy geodezyjnej GEOTRONICS  z siedzibą w Krakowie Pana  Macieja Mońko. Spotkanie składało się z dwóch części: część pierwsza w formie prezentacji miała miejsce na sali gimnastycznej, natomiast część druga spotkania odbyła się w formie ćwiczeń praktycznych w terenie.
W konferencji uczestniczyła młodzież kształcąca się w zawodzie technik geodeta oraz uczniowie klas trzecich gimnazjów: z Buska-Zdroju, Zbludowic i Pińczowa. Uczniowie zapoznali się z działaniem tachimetrów robotycznych Trimble, czyli urządzeń z możliwością pomiaru, robienia zdjęć oraz skaningu 3D w jednym urządzeniu oraz z przykładami zastosowań systemów pomiarowych TRIMBLE GNSS – czyli Globalnego Nawigacyjnego Systemu Satelitarnego. Dowiedzieli się, że TRIMBLE V10 IMAGING ROVER  z technologią VISION to system zintegrowanych kamer wykonujących zdjęcia panoramiczne interesujących nas obiektów. Użytkownik może tworzyć punkty, linie i obszary wyznaczając współrzędne z danych fotograficznych pozyskanych w terenie. Dzięki możliwości wyznaczania współrzędnych punktów na podstawie zapisanych zdjęć, każdy niepomierzony wcześniej szczegół terenowy, może zostać błyskawicznie wyznaczony w biurze, gdyż pracownicy biurowi widzą to samo, co mogli zobaczyć pomiarowi w terenie. Otrzymane wyniki są tak samo dokładne jak z pomiaru bezpośredniego, a oszczędność czasu i pieniędzy – nieporównywalna.  
Podczas ćwiczeń w terenie młodzież miała możliwość posługiwania się odbiornikiem GNSS firmy Trimble, który umożliwia pomiar współrzędnych, tyczenie i kontrolę, ułatwia wykonawcom nadzorowanie placu budowy.
Dla uczniów naszej szkoły była to lekcja inna niż wszystkie, natomiast dla zaproszonych gimnazjalistów uczestniczenie w spotkaniu będzie pomocne przy wyborze kierunku kształcenia.

 „Turniej Szachowy jakiego Busko jeszcze nie widziało”-12…3 lutego 2018r. Sobota rano. Wolontariusze buskiej budowlanki wraz z opiekunami dogrywają ostatnie szczegóły imprezy szachowej. Sala konferencyjna sanatorium Marconi zaczyna zapełniać się ludźmi. Są wśród nich mali i dorośli zawodnicy, władze Powiatu Buskiego, przedstawiciele mediów. W pozornym chaosie wszystko zaczyna się układać. Zawodnicy po weryfikacji zajmują miejsca, ćwicząc jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju. Cel wydarzenia jest szczytny. Zbieramy fundusze na rozbudowę i funkcjonowanie buskiego hospicjum. Mamy mnóstwo pozytywnej energii, która najmłodszym uczestnikom nie pozwala usiedzieć na miejscu. Pani Lucyna Wojnowska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju oraz Pan Jerzy Kolarz, Starosta Buski, sprawujący honorowy patronat nad imprezą, otwierają turniej. Pani Anna Kot, sędzia, prezes Ludowego Uczniowskiego Katolickiego Klubu Sportowego daje szachistom zielone światło. Gwar milknie, słychać odgłosy przyciskanych szachowych zegarów… W taki właśnie sposób rozpoczął się Charytatywny Turniej Szachowy.

Czytaj więcej...

„Myślenie ponad granicami” to działanie ZSTiO realizowane w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ . Jako pierwsi wyjadą uczniowie uczący się w klasach technikum architektury krajobrazu oraz technikum hotelarstwa. Szesnastoosobowa grupa wybiera się do Wielkiej Brytanii już 3 marca. Tydzień później do Portugalii wyjadą uczniowie klas technikum geodezyjnego oraz branżowej szkoły I stopnia uczący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
W związku z planowanymi wyjazdami uczniowie zakwalifikowani do udziału w zagranicznych stażach odbędą cykl szkoleń przygotowawczych z zakresu BHP, psychologii oraz języka angielskiego. Wspomniane zajęcia zaplanowane zostały na pierwsze dni ferii zimowych zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie szkoły. Jesteśmy przekonani, że szkolenie takie zdecydowanie przyczyni się do pokonania potencjalnych barier – zwłaszcza językowych – podczas odbywania staży u zagranicznych pracodawców i pozwoli uczniom w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje ponadnarodowa mobilność uczącej się młodzieży. 


Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jako podmiot realizujący projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, nr 2017-1-PL01-KA102-037030 ogłasza NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY na wyjazd stażowy do Wielkiej Brytanii w dniach 04.03.2018 do 17.03.2018 dla uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Warunki udziału w procesie rekrutacji i projekcie znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie Szkoły w zakładce „Projekty EU” – „Myślenie ponad granicami”.

Egzamin kwalifikacyjny z języka angielskiego odbędzie się dnia 08.02.2018 o godzinie 9.15 w sali C 3.

Formularze zgłoszeniowe dostępne będą w sali C3 począwszy od 07.02.2018.

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy projektu:

Michał Sokołowski i Wojciech Faryś.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!