Obrazy na czoło-8

a-1

ETAPY REKRUTACJI DO ZSTiO

Weryfikacja danych o osiągnięciach

od 21 czerwca 2019 r.
do
12 lipca 2019 r. godz.12:00

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia

16 lipca 2019 r. o godz.14:00

Potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa, zaświadczenia z egzaminu gimnazjalistów
i ósmioklasistów oraz umowy z pracodawcą przez CECH (tylko kandydaci branżowej szkoły I stopnia).

od 16 lipca 2019 r. godz.14:00
do
24 lipca 2019 r. godz.15:00

Badania lekarskie nieodpłatne o przydatności do zawodu dla uczniów, którzy potwierdzili wolę nauki, ale tylko w ramach przyznanego szkole limitu.

17 lipca 2019 r. od godz.8:00

i

22 lipca 2019 r. odgodz.8:00

Publikacja list przyjętych

25 lipca 2019 r. ogodz.12:00

Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem na głównym holu szkoły – I piętro

25 lipca 2019 r. ogodz.12:30

Kto nie wierzy w św. Mikołaja, myli się. Mikołajów, czyli ludzi o wielkich sercach, bezinteresownie pomagających innym  jest wielu. Są wśród nas. Młodzież naszej szkoły chętnie  uczestniczy  we wszelkich działaniach o charakterze dobroczynnym. Dzięki pomocy nauczycieli i uczniów możliwy był szesnasty wyjazd z  upominkami do Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Winiarach. Przygotowaliśmy trzydzieści jeden paczek, w których znalazły się przybory szkolne, gry, zabawki oraz słodycze dla dzieci.
Dzieci bardzo ucieszyły się z odwiedzin i chętnie uczestniczyły w zabawach organizowanych przez  młodzież naszej szkoły. Mamy nadzieję, że ten dar płynący z głębi naszych serc, sprawił radość w sercach mieszkańców zaprzyjaźnionej placówki.
Dziękujemy za pomoc w relizacji wyjazdu dyrekcji szkoły, nauczycielom i młodzieży - organizatorzy.

Final count down, to – jak powszechnie wiadomo, końcowe odliczanie przed startem. Nie, nie wystrzeliwujemy promu kosmicznego. Odprawiamy ostatnie dwie grupy uczniów do odbycia zagranicznych praktyk realizowanych w ramach projektu PO WER. „Myślenie ponad granicami”, kolejne spośród działań finansowanych z funduszy europejskich obejmie tym razem adeptów budownictwa – zarówno szkoły branżowej, jak i technikum budowlanego, a także  przyszłych geodetów i specjalistów architektury krajobrazu.
Pierwsza z wymienionych grup już 17 marca wyrusza do niemieckiego Schkeuditz nieopodal Lipska, natomiast druga tura 30 marca wyrusza do andaluzyjskiej Ubedy na południu Hiszpanii. W obydwu przypadkach nasi uczniowie znajdą się pod opieką współpracujących wcześniej z ZSTiO sprawdzonych partnerów – Vitalis oraz euroMind. Podczas obydwu wyjazdów uczniowie nie tylko będą doskonalić zawodowe umiejętności, ale również zyskają możliwość poznania lokalnych zwyczajów i kultury, będą szlifować umiejętności posługiwania się językiem obcym.

Ale czas najwyższy przejść do wspomnianego finałowego odliczania:

10        jak centralny punkt na tarczy, który trafiliśmy przystępując do projektów zagranicznych praktyk

9          liczba aktywności w ramach edukacji kulturowej planowanych podczas obu wyjazdów

8          tysięcy kilometrów do pokonania samolotem i na kołach - oczywiście w obie strony….)

7          liczba pracodawców zatrudniających naszych budowlańców, geodetów i adeptów architektury krajobrazu

6          najczęściej wystawiana ocena na zakończenie praktyk – mamy nadzieję, że i tym razem ;)

5          dni roboczych każdego tygodnia pobytu dla wszystkich uczestników praktyk

4          łącznie liczba tygodni spędzonych wiosną 2019 w Niemczech i Hiszpanii przez naszych uczniów

3          liczba specjalności zawodowych reprezentowanych na zagranicznych praktykach przez naszych uczniów

2          zagraniczne podmioty współpracujące z ZSTiO podczas wiosennej edycji realizacji praktyk

1          miejsce ZSTiO wśród szkół powiatu dzięki liczbie wysyłanych na zagraniczne praktyki uczniów

 

Młoda krew ratuje życie-3Po raz kolejny zorganizowaliśmy zbiórkę krwi w naszej szkole, w której między innymi po raz pierwszy wzięli udział nasi pełnoletni uczniowie. Gratulujemy im odwagi. 6 marca  o godzinie 8.30 ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa z Kielc stanął przed budynkiem szkolnym, gdzie młodzież mogła przekazywać ten cenny płyn. Zgłosiło się 38 osób, z których 22 mogły oddać po 450 ml krwi, co stanowi 9,9 litra. Dla osób, które przystąpiły do akcji, zorganizowano poczęstunek, który składał się z kanapek, drożdżówek przekazanych przez PSS Społem oraz wody mineralnej ufundowanej przez rodzimy Zakład „Buskowianka”.  Inicjatorem Akcji był Klub Honorowych Dawców Krwi PCK. Pobrana krew trafi do bazy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Wartość krwi doceniamy najczęściej dopiero w obliczu tragedii swoich bliskich lub gdy dzięki niej sami wracamy do zdrowia.

Otwarcie sali historycznej-405 marca 2019 roku w naszej szkole  nastąpiło uroczyste otwarcie pracowni historycznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Dzięki zaangażowaniu dyrekcji, nauczycieli i uczniów powstała pracownia na miarę XXI wieku. Na wtorkową uroczystość przybyli: Starosta Buski Jerzy Kolarz, reprezentujący Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty Piotr Łojek, delegacja buskiego Koła Światowego Związku Żołnierzy Armii  Krajowej na czele z prezesem Stanisławem Prażuchem. Obecna była również młodzież z działającego przy "Budowlance" Związku Strzeleckiego „Strzelec” wraz z dowódcą 2 plutonu chorążym  Tomaszem Roszkowskim, chorążym Robertem Pałką,  nauczyciele, młodzież szkolna. Zebranych gości powitała Dyrektor Szkoły Lucyna Wojnowska. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzenia wystawy "Ojcowie Niepodległości” prezentującą sześć wybitnych postaci, które ponad 100 lat temu przyczyniły się do powrotu Rzeczypospolitej na mapę polityczną Europy i  poprowadziły Polaków do upragnionej wolności.  Józef Piłsudski, Roman Dmowski, Ignacy Jan Paderewski, Wincenty Witos, Henryk Korfanty, Ignacy Daszyński, mimo iż reprezentowali różne poglądy polityczne i społeczne, potrafili się  zjednoczyć się wokół nadrzędnego celu, jakim było wywalczenie niepodległości. Postać Marszałka Józefa Piłsudskiego przybliżył pan  Artur Libuda, który pełnił również rolę przewodnika po wystawie.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd