Obrazy na czoło-8

a-1

22 lutego  2019 roku uczennice  klasy II T G/K Nikola Guziak  i Andżelika Samulewicz  uczestniczyły w wojewódzkim etapie konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy". Głównymi organizatorami przedsięwzięcia były: Państwowa Inspekcja Pracy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i WSEPiN w Kielcach. Konkurs zorganizowano w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa" i polegał na rozwiązaniu 35 pytań testowych z centralnej bazy pytań. Reprezentanci ZSTIO zdobyli wyróżnienia oraz otrzymali dyplomy. Uczniowie mieli również okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Udział w konkursie był jednym z punktów programu realizowanego przez ZSTiO "Kultura bezpieczeństwa", którego szkolnymi koordynatorami są: Katarzyna Rogowicz-Plisak, Małgorzata Krzysztofik-Starościak i Michał Majewski.

20 lutego 2019 roku szkolna grupa wolontariatu zorganizowała kiermasz charytatywny na rzecz Hospicjum w Busku- Zdroju. Inicjatywę podjęli głównie uczniowie z klasy II TG/K i I T H, którzy przynieśli ciasta, sałatki i owoce. Zdrowe smakołyki cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów i pracowników. Społeczność szkolna degustowała pyszne przekąski i uiszczała dobrowolne wpłaty na rzecz chorych i cierpiących. W efekcie udało się zebrać około 240 złotych.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację kiermaszu lub w inny sposób wspomogli ten szczytny cel!

Konkurs języków obcych-7Konkurs języków obcych w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju odbył się 7 lutego o godzinie 12 w sali 218. Wzięli w nim udział uczniowie klas: I T A, I T L, II T G/K oraz IV T G/K. Organizatorami były nauczycielki języków obcych, panie: Ewa Charczuk, Iwona Makowska, Agnieszka Partyka i Agnieszka Sajdłowska. Rywalizacja językowa składała się z trzech konkurencji, które miały na celu pobudzenie kreatywności  i wyobraźni podczas produkcji trzyminutowej sesji nagraniowej o szkole, przygotowanie umiejętnej autoprezentacji w języku obcym oraz sprawdzenie wyuczonej wiedzy za pomocą narzędzi nowoczesnej technologii.
Pierwszą z konkurencji konkursowych stanowił filmik na temat ZSTiO. Okazał się on nie lada wyzwaniem nie tylko dla uczniów startujących w konkursie, ale również dla ich rówieśników i nauczycieli. Uczestnicy konkursu nagrywali otoczenie i wnętrze szkoły, badali relacje uczeń -nauczyciel i nauczyciel - uczeń oraz testowali odporność na stres – własną i osób, z którymi przeprowadzone zostały wywiady w języku angielskim.
Drugą konkurencję stanowiły autoprezentacje uczestników. Każda z nich była przygotowana i przedstawiona w inny sposób, natomiast wszystkie prezentowane z dozą humoru, zaangażowaniem i charakterystycznym przejęciem przemawiających.
Trzecie zadanie wymagało nauczenia się 30 wyrażeń. Sprawdzenie, w jakim stopniu udało się rywalizującym w konkursie zapamiętać podane zwroty, odbyło się za pomocą narzędzia do tworzenia i przeprowadzania testów online Kahoot. Tu walka była najbardziej wyrównana, a ilość przyznanych punktów porównywalna.

Czytaj więcej...

Prezentacja ZSTiO na XV Powiatowych Targach Edukacyjnych-271 lutego  2019 roku w budynku I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki Busku- Zdroju odbyły się XV Powiatowe Targi Edukacyjne, na  których prezentowały się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu buskiego.        
Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego wyeksponował stanowiska dotyczące wiodących kierunków kształcenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się profile: technik hotelarstwa i technik architektury krajobrazu. Ponadto młodzież chętnie zapoznawała się z ofertą technika budownictwa, technika geodety i szkoły branżowej I stopnia. Od roku szkolnego 2018/2019 w ofercie edukacyjnej ZSTiO pojawiły się nowe kierunki kształcenia: technik logistyk i magazynier-logistyk. Te dwa atrakcyjne profile okazały się strzałem w dziesiątkę.
Młodzież szkół podstawowych i gimnazjalnych miała również okazję odwiedzić nową siedzibę Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących mieszczącą się przy ul. Kusocińskiego 3B. Na miejscu czekały na zwiedzających pokazy barmańskie i baristyczne oraz wiele innych atrakcji.      
Zapraszamy do kontynuowania nauki w naszej szkole!!!

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!