ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

 Łączy nas krew, która ratuje życie-10                                                                                        ... nie sztuką jest współczuć,

                                                                                                   sztuką jest wspomóc.

25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja poboru krwi, która została zorganizowana przez Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi. Do akcji zgłosiło się 32 pełnoletnich uczniów z klas: drugich, trzecich i czwartych. Jednak z powodu licznych infekcji spowodowanych niesprzyjającą aurą pogodową do oddania krwi zakwalifikowano 18 osób. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pobrali od  uczniów szkoły 8,1 litra krwi. Osoby, które zakwalifikowały się do oddania krwi otrzymały wodę mineralną "Buskowianka-Zdrój", przekazaną przez Rejonowy Oddział PCK w Busku-Zdroju.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują Honorowym Krwiodawcom za okazany dar serca! Na pewno Wasza krew uratuje komuś życie!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Matura 2017 zbliża się szybkimi krokami. Ostatnie tygodnie przed egzaminami, to dla uczniów klas maturalnych, czas wytężonej pracy. Nauczyciele języka polskiego, wiedząc jak ważna dla maturzystów jest znajomość lektur, postanowili im pomóc w powtórzeniu i usystematyzowaniu wiedzy w tym zakresie, organizując konkurs „Maturzysta z gwiazdką”. Adresowany on był do wszystkich uczniów klas czwartych technikalnych, przygotowujących się do egzaminów z języka polskiego. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością treści lektur obowiązkowych, z tzw. gwiazdką, poznanych w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej, które zawarte są w podstawie programowej dla poziomu podstawowego.
Do I etapu konkursu, który odbył się 4 kwietnia 2017 roku, przystąpiło 43 maturzystów. Jedenastu uczniów z najwyższą liczbą punktów, zakwalifikowało się do II etapu. Odbył się on 11 kwietnia 2017 roku. Uczestnicy byli dobrze przygotowani, a rywalizacja bardzo zacięta.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Kamila Ziętarska - kl. IV T K, Anna Madej - kl. IV T K

II miejsce – Włodzimierz Czernecki - kl. IV T G/H

III miejsce – Patryk Bąk - kl. IV T G/H, Aleksandra Domagała - kl. IV T G/H, Patrycja Ludynia - kl. IV T K.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody książkowe zostaną wręczone 28 kwietnia 2017 roku, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy lekkich piór, otwartych umysłów i egzaminów zdanych na 100%. Zapewniamy, że będziemy trzymać kciuki.

Sportowy Dzień Wiosny-3224 marca 2017 roku z inicjatywy dyrekcji ZSTiO oraz nauczycieli wychowania fizycznego z wielką radością na sportowo świętowaliśmy astronomiczną wiosnę. Tego dnia, podczas zorganizowanego dla młodzieży w obiekcie PMOS w Busku-Zdroju Wiosennego Festynu Sportowego, przywitaliśmy najpiękniejszą porę roku. Program wiosennej imprezy obfitował w wiele atrakcji sportowych i stał się świetną alternatywą dla ewentualnych "wagarowiczów". Wśród przeprowadzonych tego dnia atrakcji należy wyróżnić: konkurs na najlepszy doping, konkursy sportowe dla zgromadzonej publiczności, zawody sprawnościowo-szybkościowe dla reprezentacji poszczególnych szkół oraz mecze piłki nożnej dziewcząt i chłopców. W tym roku do wspólnej zabawy, oprócz młodzieży z naszej szkoły, zaproszono również klasy trzecie z buskich gimnazjów Nr 1 i Nr 2.

Pamięci żołnierzy wyklętych-16Dnia 1 marca 1951 roku w warszawskim więzieniu komuniści zamordowali 7 oficerów Wojska Polskiego – przywódców Zrzeszenia Wolność i Niezawisłość. W 60 rocznicę tej zbrodni w roku 2011 na mocy uchwały Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej dzień ten stał się świętem państwowym Narodowym Dniem Pamięci Żołnierzy Wyklętych.
Z tej okazji w szkole odbyły się dyskusje pogadanki oraz projekcje filmowe poświęcone tej tematyce. Uczniowie zapoznali się z postaciami Hieronima Dekutowskiego oraz Danuty Siedzikówny oglądając filmy „Zapora” oraz „Ja jedna zginę”. Podsumowaniem była wycieczka do Centrum Edukacyjnego Instytutu Pamięci Narodowej w Kielcach. W ramach projektu Przystanek Historia uczestniczyliśmy w wykładzie poświęconym żołnierzom wyklętym oraz projekcji filmu „Kwatera Ł”. Zwiedziliśmy wystawę poświeconą Zygmuntowi Szendzielorzowi pseudonim „Łupaszka” poznając jego działalność zarówno w czasie wojny jak i po jej zakończeniu. Pani Marta Cichecka, pracownik IPN, zapoznała nas również z działalnością tej instytucji. Ostatnim punktem programu wycieczki było wyjście do kina na film Wyklęty. Akcja filmu rozgrywa się latach 1945-1948. Jest to niezwykle poruszająca opowieść o heroicznej, lecz tragicznej i samotnej walce, jaką prowadzili żołnierze podziemia antykomunistycznego. Głównym bohaterem filmu jest Franciszek Józefczyk pseudonim „Lolo”, a jego historia inspirowana jest życiorysem ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka, ps. Lalek, który do 1963 roku ukrywał się i prowadził walkę. Mimo deszczowej pogody wszyscy wracaliśmy zadowoleni, a wyjazd był wspaniała lekcją patriotyzmu. 

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!