Obrazy na czoło-8

a-1

ETAPY REKRUTACJI DO ZSTiO

Weryfikacja danych o osiągnięciach

od 21 czerwca 2019 r.
do
12 lipca 2019 r. godz.12:00

Publikacja list zakwalifikowanych do przyjęcia

16 lipca 2019 r. o godz.14:00

Potwierdzenie woli podjęcia nauki poprzez dostarczenie oryginałów świadectwa, zaświadczenia z egzaminu gimnazjalistów
i ósmioklasistów oraz umowy z pracodawcą przez CECH (tylko kandydaci branżowej szkoły I stopnia).

od 16 lipca 2019 r. godz.14:00
do
24 lipca 2019 r. godz.15:00

Badania lekarskie nieodpłatne o przydatności do zawodu dla uczniów, którzy potwierdzili wolę nauki, ale tylko w ramach przyznanego szkole limitu.

17 lipca 2019 r. od godz.8:00

i

22 lipca 2019 r. odgodz.8:00

Publikacja list przyjętych

25 lipca 2019 r. ogodz.12:00

Spotkanie rodziców uczniów klas pierwszych z dyrektorem na głównym holu szkoły – I piętro

25 lipca 2019 r. ogodz.12:30

Ubeda 2019 – początek przygody-5Ostatni wyjazd młodzieży z projektu „Myślenie ponad granicami” realizowany w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+, właśnie się rozpoczął.  Uczniowie z kierunków technik geodeta oraz technik architektury krajobrazu, mają możliwość zgłębiania praktycznych umiejętności w hiszpańskiej Ubedzie, w której firma euroMind gości nas już po raz czwarty.
Podobnie jak w poprzednich mobilnościach, młodzież prócz zdobywania umiejętności praktycznych typowych dla swoich profesji, będzie miała możliwość zwiedzenia pięknych hiszpańskich miast, takich jak Granada czy Malaga, oraz wzięcia udziału w programie kulturowym, przygotowanym przez naszą Organizację Przyjmującą. Mamy już za sobą wycieczkę po Ubedzie, która wielu z nas zaskoczyła swoim urokiem.   Zgodnie z oczekiwaniami, w Hiszpanii jest już piękna wiosna. Temperatury, co prawda, do tropikalnych się nie zaliczają, jednak pogoda jest całkiem przyjemna i jak niektórzy mówią – zawsze może być gorsza.
Nasi geodeci odbywają swoje praktyki w ośmioosobowej grupie, pod okiem Pana Raula Ordoñeza, właściciela firmy geodezyjnej działającej w Ubedzie. Tymczasem adepci architektury krajobrazu są podzieleni na cztery dwuosobowe grupy i szlifują swoje umiejętności praktyczne w hiszpańskich szkółkach roślin ozdobnych, kwiaciarni, oraz przedsiębiorstwie zajmującym się pielęgnacją miejskich terenów zieleni.
Porozumiewanie się w języku hiszpańskim nie jest proste, jednak z każdym dniem pobytu tutaj młodzież radzi sobie coraz lepiej i przełamuje własne opory… w końcu… „Myślenie ponad granicami” do czegoś zobowiązuje.

Martyna wśród najlepszych-126 marca najlepsi uczniowie województwa świętokrzyskiego odebrali z rąk marszałka Andrzeja Bętkowskiego, Mariusza Goska, członka Zarządu Województwa Świętokrzyskiego i Andrzeja Prusia, przewodniczącego Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego umowy stypendialne przyznawane przez zarząd województwa w ramach „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół podstawowych i liceów ogólnokształcących” i „Świętokrzyskiego programu stypendialnego dla uczniów szkół zawodowych”. Ze szkół z powiatu buskiego umowy stypendialne we wtorek otrzymało dwóch uczniów, którzy mogli pochwalić się największą liczbą punktów stypendialnych. Wśród nich była uczennica klasy trzeciej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku–Zdroju Martyna Łukasik. Stypendia przyznawane są uczniom, którzy osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Pod uwagę brana była średnia ocen z przedmiotów matematyczno–przyrodniczych, ITC oraz języków obcych. Poza tym uczeń wspólnie z opiekunem zobowiązany był do przedstawienia indywidualnego planu rozwoju edukacyjnego, który będzie realizowany w bieżącym roku szkolnym.

Martynie serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w kolejnych latach nauki.

Wolontariat Europejski-6W dniu 14.03.2019 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z panią Barbarą Jaskmanicką – przedstawicielką Kieleckiego Regionalnego Centrum Wolontariatu, które  miało za zadanie przybliżyć naszym uczniom działalność Centrum Wolontariatu, w szczególności dotyczącą międzynarodowych wymian młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się, gdzie mogą wyjechać, w jakim wieku mogą być uczestnicy, na jakiej stronie należy szukać informacji.
Należy podkreślić fakt, że udział w takiej wymianie  uczy działania w grupie, samodzielnego myślenia czy zarządzania czasem i przede wszystkim pomaga rozwijać kompetencje językowe. Wolontariat nie ma ram instytucjonalnych, jest globalny i właściwie nie stawia żadnych ograniczeń. Ponadto pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na kompetencje pracowników. Okazją do nabycia tych umiejętności jest właśnie Wolontariat Europejski. Uczniowie dowiedzieli się również, czym przykładowo zajmują się wolontariusze za granicą: mogą opiekować się zwierzętami, uczyć dzieci angielskiego w przedszkolu. Wolontariat Europejski to program Unii Europejskiej wspierający młodych wolontariuszy (17-30 lat) w całej  Europie.
Spotkanie zostało wsparte wspomnieniami wyjazdowymi jednego z uczestników takich wypraw organizowanych przy wsparciu Regionalnego Centrum Wolontariatu. To Kacper Włosiński z klasy 4 T G/K, który w ramach programu Erasmus+ dwa razy brał udział w projektach realizowanych w Hiszpanii. Obecnie Kacper w ramach podobnego projektu wyjeżdża na Łotwę.

Wir verkaufen mit Schkeuditz-717 marca 2019 r. 16 uczniów Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących wraz  z opiekunami wyruszyło na praktyki zawodowe do Schkeuditz w Niemczech. Po dotarciu na miejsce przywitał ich pracownik biura Vitalis, zaprosił wszystkich na gorącą kolację, podczas której uczniowie zapoznali się z uczestnikami praktyk z innych szkół z Polski, Hiszpanii i Chorwacji. W poniedziałek rano po śniadaniu młodzież została poinformowana o zasadach panujących w miejscu zakwaterowania i praktyk. Następnie uczniowie udali się do pracy. Stoi przed nimi nie lada wyzwanie – renowacja protestanckiego kościoła.
Kolejny dzień młodzież spędziła w Lipsku. Z jego najpiękniejszymi zabytkami zapoznała ich urocza przewodniczka Iga – Polka studiująca w Lipsku. Wędrówkę po tym urokliwym mieście rozpoczęli od zwiedzenia kościoła pw. św. Mikołaja, który był ważnym miejscem spotkań miejscowej ludności w czasie pokojowego powstania w 1989r. i doprowadziło do upadku NRD. Następnie młodzież przeszła na rynek, na którym stoi Stary Ratusz, jedna z najpiękniejszych budowli renesansowych w Niemczech. Z rynku wyruszyli na dziedziniec Barthels Hof, gdzie m.in. znajduje się jedna z najstarszych restauracji na świecie. Licznymi fotografiami upamiętnili spotkanie z Johannem Wolfgangiem von Goethe, który żył i tworzył w tym mieście, a nawet umiejscowił tu akcję „Fausta”. 
W kościele pw. Św. Tomasza uczniowie zobaczyli grób Jana Sebastiana Bacha, który przez długie lata tutaj żył i komponował. Tutaj również maturzyści napisali prośby z intencjami o modlitwę za powodzenie na maturze, która śni im się każdej nocy. Stamtąd udali się w kierunku Nowego Ratusza, który jest siedzibą władz miasta. Wracając do centrum zobaczyli Plac Augusta wraz z budynkiem Lipskiej  Filharmonii, Opery oraz nowym kampusem Uniwersytetu Lipskiego.  Interesującym punktem spaceru był wyjazd na wieżę widokową, gdzie z wysokości 29 piętra podziwiali to piękne i zielone miasto.
Pomimo zmęczenia uczniowie ochoczo wyruszyli na realizację kolejnego punktu programu – zwiedzanie ZOO, które okazało się nie lada atrakcją. Niektórzy uczniowie próbowali nawet poskromić lwa, a pani pedagog udało się przybić „piątkę” z tym królem zwierząt. Ten dzień okazał się bardzo wyczerpujący, ale pozostawi w pamięci miłe i niezapomniane wspomnienia.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd