ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

Stypendia dla najlepszych-5W dniu 25.04.2017 r. w budynku Filharmonii Świętokrzyskiej im. Oskara Kolberga w Kielcach odbyło się uroczyste wręczenie umów stypendialnych dla szczególnie uzdolnionych uczniów szkół zawodowych województwa świętokrzyskiego. Wśród laureatów znalazły się Olga Kieljańska i Joanna Łabuzek uczennice klasy trzeciej, kształcące się w zawodzie technik architektury krajobrazu. Na otrzymanie stypendium w kwocie 3700 zł miało przede wszystkim wpływ uzyskanie wysokiej średniej z przedmiotów ogólnych i zawodowych oraz sytuacja materialna ucznia. Szczególnie punktowany był udział młodzieży w konkursach i olimpiadach. Dzięki pozyskanym środkom każdy ze stypendystów będzie miał możliwość realizacji indywidualnego planu rozwoju ucznia przyczyniającego się do zwiększenia ich kompetencji i konkurencyjności na rynku pracy, bądź też stworzy solidną podbudowę do kontynuowania nauki na uczelniach wyższych.  Całość imprezy uświetniły prelekcje przedstawicieli świętokrzyskich uczelni wyższych oraz występ Artura Dutkiewicza, pianisty i kompozytora.
Program stypendialny z pewnością zmotywuje uczniów szkół zawodowych do wytężonej pracy i uzyskiwania jak najlepszych wyników w nauce.

26 kwietnia 2017 roku na długo zapisze się w pamięci piątki uczniów buskiej Budowlanki; Anna Bułaj, Małgorzata Czekaj, Aneta Dryndos, Arkadiusz Jurkowski i Mariusz Komasara zdali na szóstkę egzamin z pierwszej pomocy przedmedycznej. W mistrzostwach rywalizowały ze sobą drużyny ZSTiO, ZSP nr 1 oraz ZSTI.  Etap rejonowy składał się z części teoretycznej, gdzie rozwiązywano test oraz praktycznej - tu każda z drużyn musiała zaprezentować umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy i ratownictwa przedmedycznego. Uczniowie ZSTiO okazali się najlepsi i to oni pojadą na etap wojewódzki mistrzostw, który odbędzie się w Sandomierzu. Umiejętność pomagania drugiemu człowiekowi w sytuacjach zagrożenia życia jest bardzo ważna, w związku z tym buska Budowlanka od września włącza do swojej oferty nowy kierunek kształcenia: liceum ogólnokształcące o profilu mundurowym. Zapraszamy gimnazjalistów do kontynuowania nauki w ZSTiO. 

 Łączy nas krew, która ratuje życie-10                                                                                        ... nie sztuką jest współczuć,

                                                                                                   sztuką jest wspomóc.

25 kwietnia 2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja poboru krwi, która została zorganizowana przez Szkolny Klub Honorowych Dawców Krwi. Do akcji zgłosiło się 32 pełnoletnich uczniów z klas: drugich, trzecich i czwartych. Jednak z powodu licznych infekcji spowodowanych niesprzyjającą aurą pogodową do oddania krwi zakwalifikowano 18 osób. Pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach pobrali od  uczniów szkoły 8,1 litra krwi. Osoby, które zakwalifikowały się do oddania krwi otrzymały wodę mineralną "Buskowianka-Zdrój", przekazaną przez Rejonowy Oddział PCK w Busku-Zdroju.

Organizatorzy akcji serdecznie dziękują Honorowym Krwiodawcom za okazany dar serca! Na pewno Wasza krew uratuje komuś życie!
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii.

Matura 2017 zbliża się szybkimi krokami. Ostatnie tygodnie przed egzaminami, to dla uczniów klas maturalnych, czas wytężonej pracy. Nauczyciele języka polskiego, wiedząc jak ważna dla maturzystów jest znajomość lektur, postanowili im pomóc w powtórzeniu i usystematyzowaniu wiedzy w tym zakresie, organizując konkurs „Maturzysta z gwiazdką”. Adresowany on był do wszystkich uczniów klas czwartych technikalnych, przygotowujących się do egzaminów z języka polskiego. Uczniowie mieli za zadanie wykazać się znajomością treści lektur obowiązkowych, z tzw. gwiazdką, poznanych w gimnazjum i w szkole ponadgimnazjalnej, które zawarte są w podstawie programowej dla poziomu podstawowego.
Do I etapu konkursu, który odbył się 4 kwietnia 2017 roku, przystąpiło 43 maturzystów. Jedenastu uczniów z najwyższą liczbą punktów, zakwalifikowało się do II etapu. Odbył się on 11 kwietnia 2017 roku. Uczestnicy byli dobrze przygotowani, a rywalizacja bardzo zacięta.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Kamila Ziętarska - kl. IV T K, Anna Madej - kl. IV T K

II miejsce – Włodzimierz Czernecki - kl. IV T G/H

III miejsce – Patryk Bąk - kl. IV T G/H, Aleksandra Domagała - kl. IV T G/H, Patrycja Ludynia - kl. IV T K.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody książkowe zostaną wręczone 28 kwietnia 2017 roku, podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego klas maturalnych.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy lekkich piór, otwartych umysłów i egzaminów zdanych na 100%. Zapewniamy, że będziemy trzymać kciuki.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!