Obrazy na czoło-8

a-1
MATURA 2020 - KOMUNIKAT
W ZWIĄZKU Z PANUJĄCĄ SYSTUACJA EPIDEMICZNĄ, WSZYSCY MATURZYŚCI PRZYSTĘPUJĄCY DO MATURY W BIEŻĄCYM ROKU, MAJĄ OBOWIĄZEK W DNIU EGZAMINU, STAWIĆ SIĘ NA GODZINĘ 8:00 PRZED BUDYNKIEM SZKOŁY.
Zdający będą wpuszczani na teren szkoły pojedynczo.
Każdy przystępujący do egzaminu maturalnego ma obowiązek zasłonić nos i usta własną maseczką i wszystkie niezbądne przybory mieć ze sobą - długopisy z czarnym tuszem, linijkę, kalkulator, wodę mineralną.

Program Operacyjny Polska Cyfrowa na lata 2014-2020


          W związku z realizacją projektu pn.: „Doposażenie jednostek oświatowych Powiatu Buskiego w sprzęt komputerowy niezbędny do prowadzenia lekcji w trybie zdalnym" finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 Osi Priorytetowej nr I „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu" Działania 1.1: „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego internetu o wysokich przepustowościach" dotyczącej realizacji projektu grantowego pn. „Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego", Powiat Buski zakupił laptopy na potrzeby zdalnego nauczania i przekazał je w dniu dzisiejszym, tj. 28 maja 2020 r. jednostkom oświatowym.
W Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju została powołana komisja, która będzie rozpatrywać złożone wnioski.
Na stronie internetowej szkoły w zakładce Dla Rodziców znajduje się Regulamin użyczenia wraz z załącznikami.
W terminie do 1 czerwca 2020 r. do godz. 12-tej rodzice/prawni opiekunowie/pełnoletni uczniowie mogą składać wnioski o użyczenie laptopa na okres zdalnego nauczania wraz z załącznikiem Nr 1a (wersja dla rodzica), załącznikiem Nr 1b (wersja dla ucznia) oraz załącznikiem Nr 2 i 3 w sekretariacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju osobiście lub za pomocą poczty elektronicznej na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Wnioski przesyłane za pomocą poczty elektronicznej muszą być z podpisem (skan wniosku).
Druk wniosku dostępny na stronie szkoły www.budowlanka.edu.pl w zakładce Dla rodziców. W przypadku składania do sekretariatu szkoły, wnioskodawca proszony jest o kontakt telefoniczny: 41 378 24 72.

Dyrektor SzkołyW związku z sytuacją pandemii COVID-19 uległy zmianie terminy rekrutacji uczniów do klas pierwszych na rok szkolny 2020/2021. Bardzo proszę o śledzenie wiadomości na naszej stronie.

"Dobre praktyki" i "Rekomendacje dla bezpiecznego przetwarzania danych osobowych podczas zdalnego nauczania" wypracowane przez Urząd Ochrony Danych Osobowych.


         Święta miłości kochanej ojczyzny,Konstytucja 3 Maja-1
         Czują cię tylko umysły poczciwe!
         Dla ciebie zjadłe smakują trucizny,
         Dla ciebie więzy, pęta niezelżywe!
                                                 Kształcisz kalectwo przez chwalebne blizny,
                                                 Gnieździsz w umyśle rozkoszy prawdziwe.
                                                 Byle cię można wspomóc, byle wspierać,
                                                 Nie żal żyć w nędzy, nie żal i umierać.

                                                       (I. Krasicki – Myszeida, fragm. pieśni IX)

Konstytucja 3 Maja została uchwalona w 1791 roku przez Sejm Czteroletni pod nazwą „Ustawa rządowa”. Była to pierwsza w Europie, a druga w świecie (po Stanach Zjednoczonych) ustawa zasadnicza, będąca bardzo śmiałą, jak na owe czasy, próbą zreformowania ustroju Polski szlacheckiej w duchu nowych ideałów wieku oświeconego. Główni twórcy Konstytucji to: Stanisław August Poniatowski, Ignacy Potocki, Hugo Kołłątaj.

Czytaj więcej...

Busko-Zdrój, 24 kwietnia 2020 roku

Nie bój się przyszłości.

Czeka Cię wysiłek, ale też spokój spełnienia, 

Czekają Cię dni, które wypełnisz treścią i życie, któremu co dnia nadajesz sens.

 Nie bój się przyszłości. 

Ona i tak przyjdzie.

                                  Henry Ford

 

Szanowni Rodzice,

 Drodzy Nauczyciele i Wy – najważniejsi dzisiaj – Uczniowie !

 W niecodziennych okolicznościach dobiega końca nauka uczniów klas technikalnych i słuchaczy liceum ogólnokształcącego. Pomimo panującej pandemii i ciągłej niepewności sadzę, że dla Was Kochani Uczniowie jest to dzień wyjątkowy.

             Mam wrażenie, jakbyśmy dopiero wczoraj spotkali się na inauguracji roku szkolnego, w którym rozpoczynaliście naukę, a tymczasem to już zakończenie Waszej edukacji w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju.
Za nami okres wytężonej pracy, czas wielu doświadczeń i przeżyć,a także osobistych sukcesów.

Czytaj więcej...

SPOTAKNIE RD-1W dniu 5 marca 2020 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie Rady Dyrektorów Szkół Zawodowych przy Świętokrzyskim Kuratorze Oświaty.

W spotkaniu udział wzięli Pan Kazimierz Mądzik – Świętokrzyski Kurator Oświaty, Pan Zbigniew Wojciechowski – Dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego i Strategii, wizytatorzy Kuratorium Oświaty w Kielcach, dyrektorzy szkół kształcących w zawodach szkolnictwa branżowego, przedstawiciele organów prowadzących szkoły oraz przedstawiciele Staropolskiej Szkoły Wyższej.

Głównym tematem konferencji było kształcenie w branżowych szkołach II stopnia w tym organizowanie kwalifikacyjnych kursów zawodowych oraz organizacja turnusów dokształcania teoretycznego uczniów będących młodocianymi pracownikami.

Po części oficjalnej goście udali się na zwiedzanie szkoły. Wszyscy chwalili funkcjonalność i nowoczesność obiektu, który został oddany do użytku 1 września 2018 r. Jednogłośnie stwierdzono, że ZSTiO w nowym wydaniu to szkoła na miarę XXI wieku.

Podkategorie

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd