UWAGA ! UCZNIOWIE ZSTiO.
Ogłaszamy konkurs na tekst hymnu naszej szkoły.Więcej
REKRUTACJA DO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO DLA DOROSŁYCH.
Nauka w Liceum ogólnokształcącym dla dorosłych w systemie zaocznym trwa 3 lata i jest bezpłatna.Więcej
REKRUTACJA NA KWALIFIKACYJNE KURSY ZAWODOWE
Wyprawka szkolna 2014
W związku z pismem Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. "Wyprawka szkolna 2014" informujemy, że Gmina Busko-Zdrój w bieżącym roku również przystąpi do w/w programu. Pomocą objęci są uczniowie klas trzecich naszej szkoły.Więcej
ORSZAK
joomplu:2026
joomplu:2027
Dyrekcja, Młodzież i Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju informują o obchodach jubileuszu 40-lecia istnienia szkoły i 15-lecia nadania szkole imienia króla Kazimierza Wielkiego.
Uroczystości, które odbędą się 25 października 2014 r., rozpoczną się o godzinie 8:30 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem NPNMP w Busku-Zdroju.
O godzinie 10:00 w Powiatowym Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym przy ul. Kusocińskiego 3 w Busku-Zdroju rozpoczną się główne obchody jubileuszowe.

DNI JĘZYKÓW OBCYCH

W dniach 27 i 28 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju odbył się Drugi Dzień Języków Obcych zorganizowany przez zespół języków obcych w składzie: p. Ewa Charczuk, p. Iwona Makowska, p. Aldona Szymacha, p. Agnieszka Sajdłowska, p. Małgorzata Krzysztofik – Starościak, p. Zbigniew Kapciak oraz p. Alicja Dymko.
Celami imprezy były popularyzacja tematyki europejskiej wśród młodzieży, rozwijanie umiejętności posługiwania się językami obcymi (językiem angielskim oraz językiem niemieckim), rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, a także poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości.
27 stycznia 2011 roku uczniowie ZSTiO rywalizowali w konkurencji prezentacji multimedialnej o kierunkach kształcenia w naszej szkole. Prezentacje przedstawione były w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

1 miejsce zdobyły uczennice klasy 2LO: Justyna Prędka i Katarzyna Łaganowska.
2 miejsce zdobyły uczennice klasy 2TBK: Urszula Madej i Angelika Nowak.
3 miejsce zdobyli uczniowie klasy 3 TA i 4 TG: Michał Soja i Paweł Zięba.

28 stycznia 2011 roku uczniowie gimnazjów rywalizowali w trzech konkurencjach:

1.Skecz.
2.Puzzle międzynarodowe.
4.Prezentacja kawiarenki językowej.

Uczniowie podjęli rywalizację w języku angielskim oraz języku niemieckim.

Wyniki konkursu:

2. Kamila Mucha
3. Aleksandra Kumor
4. Konrad Kwiecień

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju – język angielski
Opiekun: p. Agnieszka Kempa
1. Kinga Bernatek
2. Krystian Furman
3. Mateusz Jankowski
4. Klaudia Czernecka
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Zwycięzcy otrzymali słowniki, readersy, oraz wiele innych ciekawych nagród. Nagrody główne dla szkół - urządzenia wielofunkcyjne ufundowała WSH Kielce.

Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom imprezy:

1.Panu Jerzemu Kolarzowi – Staroście Buskiemu,
2.Pani Lucynie Wojnowskiej - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Busku-Zdroju ,
3.Panu Mieczysławowi Sas – dyrektorowi Zakładu Metalowo-Kotlarskiego w Busku-Zdroju,
4.Panom Pawłowi Ramiączkowi i Piotrowi Sidorowi z Wyższej Szkoły Handlowej
w Kielcach
5.Polskim Składom Budowlanym S.A. w Busku-Zdroju
6.Wydawnictwom:; Oxford i REA
Poczęstunek dla jurorów ufundowała hurtownia „Sawa” w Busku-Zdroju.
Poczęstunek dla uczestników i opiekunów ufundował sklep wielobranżowy PSS „Społem”
i Hurtownia KIM w Busku-Zdroju.
Patronat medialny objęło Echo Dnia oraz Tygodnik Ponidzia.

Mamy nadzieję, że konkurs będzie uczył i bawił przez następne lata promując naszą szkołę, miasto i region. Chcielibyśmy, aby Dni Języków Obcych organizowane przez naszą szkołę wpisały się już na stałe w kalendarz imprez dla młodzieży szkół gimnazjalnych.

Dziękujemy

Copyright ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju © 2013. All Rights Reserved.