KLASA MUNDUROWA innowacja pedagogiczna
w Liceum Ogólnokształcącym.
Czytaj więcej ...


joomplu:4002Internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju oferuje:Tani wypoczynek w uzdrowiskowej miejscowości !!!! Czytaj więcej ...

Rekrutacja-1Rok 2016 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących obfituje w szereg atrakcji zarówno dla uczniów kształcących się na poszczególnych profilach technikum jak i w szkole zawodowej. Po niezapomnianych praktykach odbytych w ramach programu Erasmus+ w Niemczech, Wielkiej Brytanii oraz dwukrotnie w Hiszpanii ruszyła rekrutacja na kolejne wyjazdy. Najwcześniej, bo tuż po wakacjach na dwutygodniowe praktyki w Wielkiej Brytanii wyjadą adepci architektury krajobrazu i budownictwa. Jeszcze we wrześniu na podbój Niemiec udadzą się uczniowie szkoły zawodowej kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Ostatni wyjazd w ramach projektu „4 professions 4 Great Future”, dedykowany dla grupy naszych hotelarzy i geodetów dojdzie do skutku na początku marca 2017 r.
Wszystkich uczniów ZSTiO zainteresowanych udziałem w kolejnej turze praktyk zagranicznych zapraszamy na egzamin kwalifikacyjny z języka angielskiego, który odbędzie się w piątek 27.05.2016 r.  o godzinie 10:00 w budynku „C”.

Ogólnopolskie Igrzyska Piłki Ręcznej 2016-43Sportowe zmagania gimnazjalistów to jedynie przedsmak tego, co mogliśmy zobaczyć w kolejnych dniach, gdyż 13-14 maja odbyły się Ogólnopolskie Igrzyska Młodzieży Szkół Budowlanych w Piłce Ręcznej Chłopców – impreza rangi Mistrzostw Polski. Przez dwa dni można było śledzić zmagania wybitnych sportowców.             
Igrzyska to cykliczne rozgrywki rywalizujących ze sobą szkół budowlanych całego kraju, a w tym roku Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju dostąpił  zaszczytu bycia gospodarzem. Szkoła nasza niejednokrotnie triumfowała zdobywając tytuł Mistrza Polski w latach 2001, 2004 i 2007. Ponadto sportowcy buskiej budowlanki wielokrotnie przywozili srebrne i brązowe medale. 
Do finałowych rozgrywek zakwalifikowało się pięć drużyn, które swoje mecze rozgrywały systemem „każdy z każdym”.                    
Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Mrożek IIIA , Kacper Lis,  Adam Frączek, Mateusz Juszczyk, Bartosz Wojciechowski, Dominik Domagała II TA, Sebastian Durnaś II TA, Mariusz Komasara III TA, Jakub Lachowski II TA.  

Czytaj więcej...

W maju W dniu 12 maja już po raz kolejny został zorganizowany przez ZSTiO oraz PMOS w Busku-Zdroju - V Festiwal Piłki Ręcznej Dziewcząt i Chłopców Szkół Gimnazjalnych. Jest to kontynuacja imprezy sportowej, którą w roku szkolnym 2010/2011 zainicjowali uczący w ZSTiO nauczyciele wychowania fizycznego.
Głównym celem turnieju jest popularyzacja piłki ręcznej w środowisku lokalnym oraz promocja szkoły w naszym powiecie i powiatach sąsiednich. Turniej cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem ze strony uczestniczących w nim szkół, o czym świadczy wciąż rosnąca liczba zgłaszających się drużyn.
W tegorocznej edycji V Festiwalu, udział wzięło osiem drużyn podzielonych na kategorie chłopców - 6 zespołów,  którzy swoje mecze eliminacyjne rozgrywali w dwóch grupach oraz na kategorię dziewcząt - 2 zespoły.  

Czytaj więcej...

Doktor Piotr-17Podstawowym sensem istnienia szkoły, ostatecznym miernikiem jej wartości niezależnym od rankingów i tabel jest jej zdolność do wyposażania swoich absolwentów w taki zasób wiedzy i umiejętności, aby w samodzielnym życiu czuli się ludźmi spełnionymi. Nie jest to rzecz jasna możliwe bez zaszczepienia im takiego systemu wartości, który uczyni z wychowanków osoby odnajdujące swoje miejsce w społeczeństwie. Wśród absolwentów ZSTiO znajdziemy przedsiębiorców, kadrę hotelową, sportowców, muzyków, a nawet duchownych czy nauczycieli. Ostatnią z wymienionych grup reprezentuje bohater niniejszej notki, etatowy pracownik Uniwersytetu Jagiellońskiego, doktor nauk humanistycznych, Piotr Owsiński.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!