ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

 

 „Turniej Szachowy jakiego Busko jeszcze nie widziało”-12…3 lutego 2018r. Sobota rano. Wolontariusze buskiej budowlanki wraz z opiekunami dogrywają ostatnie szczegóły imprezy szachowej. Sala konferencyjna sanatorium Marconi zaczyna zapełniać się ludźmi. Są wśród nich mali i dorośli zawodnicy, władze Powiatu Buskiego, przedstawiciele mediów. W pozornym chaosie wszystko zaczyna się układać. Zawodnicy po weryfikacji zajmują miejsca, ćwicząc jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem turnieju. Cel wydarzenia jest szczytny. Zbieramy fundusze na rozbudowę i funkcjonowanie buskiego hospicjum. Mamy mnóstwo pozytywnej energii, która najmłodszym uczestnikom nie pozwala usiedzieć na miejscu. Pani Lucyna Wojnowska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju oraz Pan Jerzy Kolarz, Starosta Buski, sprawujący honorowy patronat nad imprezą, otwierają turniej. Pani Anna Kot, sędzia, prezes Ludowego Uczniowskiego Katolickiego Klubu Sportowego daje szachistom zielone światło. Gwar milknie, słychać odgłosy przyciskanych szachowych zegarów… W taki właśnie sposób rozpoczął się Charytatywny Turniej Szachowy.

Czytaj więcej...

„Myślenie ponad granicami” to działanie ZSTiO realizowane w ramach projektu Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, finansowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+ . Jako pierwsi wyjadą uczniowie uczący się w klasach technikum architektury krajobrazu oraz technikum hotelarstwa. Szesnastoosobowa grupa wybiera się do Wielkiej Brytanii już 3 marca. Tydzień później do Portugalii wyjadą uczniowie klas technikum geodezyjnego oraz branżowej szkoły I stopnia uczący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.
W związku z planowanymi wyjazdami uczniowie zakwalifikowani do udziału w zagranicznych stażach odbędą cykl szkoleń przygotowawczych z zakresu BHP, psychologii oraz języka angielskiego. Wspomniane zajęcia zaplanowane zostały na pierwsze dni ferii zimowych zgodnie z harmonogramem zamieszczonym na stronie szkoły. Jesteśmy przekonani, że szkolenie takie zdecydowanie przyczyni się do pokonania potencjalnych barier – zwłaszcza językowych – podczas odbywania staży u zagranicznych pracodawców i pozwoli uczniom w pełni wykorzystać możliwości, jakie daje ponadnarodowa mobilność uczącej się młodzieży. 


Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących jako podmiot realizujący projekt Ponadnarodowa mobilność uczniów i absolwentów oraz kadry kształcenia zawodowego, realizowanego ze środków PO WER na zasadach Programu Erasmus+  sektor Kształcenie i szkolenia zawodowe, nr 2017-1-PL01-KA102-037030 ogłasza NABÓR UZUPEŁNIAJĄCY na wyjazd stażowy do Wielkiej Brytanii w dniach 04.03.2018 do 17.03.2018 dla uczniów kształcących się w zawodzie technik architektury krajobrazu.

Warunki udziału w procesie rekrutacji i projekcie znajdują się w regulaminie zamieszczonym na stronie Szkoły w zakładce „Projekty EU” – „Myślenie ponad granicami”.

Egzamin kwalifikacyjny z języka angielskiego odbędzie się dnia 08.02.2018 o godzinie 9.15 w sali C 3.

Formularze zgłoszeniowe dostępne będą w sali C3 począwszy od 07.02.2018.

Szczegółowych informacji udzielają koordynatorzy projektu:

Michał Sokołowski i Wojciech Faryś.

Studniówka 2018-2Uczniowie klas maturalnych  Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju  swój pierwszy, dorosły bal zorganizowali w stylowym Dworku Soplicowo. Punktualnie o godzinie 19.00 w sobotę 27 stycznia 2018 roku rozpoczęła się studniówka maturzystów naszej szkoły - klasy IV T A, IV T H, IV T G/K oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych. Po przywitaniu gości, by tradycji stało się zadość, zabrzmiały pierwsze takty poloneza. W pierwszej parze tańczyła dyrektor szkoły - pani Lucyna Wojnowska oraz nauczyciel wychowania fizycznego, pan Grzegorz Owsiński, pod którego czujnym okiem młodzież ćwiczyła układ choreograficzny.

Czytaj więcej...

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!