ORSZAK
NAJNOWSZE FILMY O NAS
TALKING HEADS

LEKCJA O FUNDUSZACH EUROPEJSKICH. PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.
Informacja prasowa: Program Polska Wschodnia promuje przedsiębiorczość wśród młodych. Pomysł to nie wszystko – biznes z Funduszami Europejskimi. Więcej ...

Maturzyści w filharmonii-9Nasza szkoła, jako jedyna w powiecie, przystąpiła do ogólnopolskiego programu Instytutu Muzyki i Tańca pod nazwą Filharmonia / ostrożnie, wciąga!!! skierowanego do maturzystów. Osoby, które zgłosiły się do programu będą mogły bezpłatnie uczęszczać na wybrane przez siebie regularne koncerty symfoniczne organizowane przez Filharmonię Świętokrzyską (odbywające się głównie w piątkowe popołudnia). Taka oferta dotyczy również osób im towarzyszących.
13.01.2017 r. uczestnicy programu wzięli udział w pierwszym koncercie pod nazwą „Barwy romantyzmu”. W przepięknej sali koncertowej wysłuchaliśmy następujących utworów: P. Dukasa Uczeń czarnoksiężnika, P. Czajkowskiego Souvenir d'un lieu Cher, Serenada melancolique, A.Dvoióka Vl Symfonię. Koncert wykonała Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Świętokrzyskiej pod batutą Jana Miłosza Zarzyckiego. Popis wirtuozerii skrzypiec dała Emilia Jarocka - Laureatka Xlll Konkursu Skrzypcowego im. K. Lipińskiego i H. Wieniawskiego.
To ostatni moment by wypracować pewien stan kultury muzycznej wśród uczniów, by  zwrócili oni uwagę na muzykę klasyczną i dokonali świadomego wyboru szukając w przyszłości oferty kulturalnego spędzania czasu. Koncert był bardzo żywiołowy, a niektórzy uczniowie po raz pierwszy zetknęli się z takim rodzajem muzyki granej na żywo.

Wigilia 2016-28

W dniu 22 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku-Zdroju odbyła się uroczysta wigilia szkolna. Uczniowie klas 4TK, 3TA, 1THK oraz szkolny zespół muzyczny zaprezentowali bożonarodzeniowy program. Pięknie i klimatycznie przystrojona sala, roztaczała atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. W tym roku szkolnym spotkanie wigilijne miało charakter literacki. Oprócz wspólnego śpiewania kolęd, uczniowie zaprezentowali, jak ten niezwykły wigilijny wieczór   przeżyli, zapamiętali i opisali w swoich dziełach twórcy różnych epok, bowiem dzień wigilii doczekał się w Polsce wyjątkowo bogatej literatury. Od co najmniej dwustu lat piszą o nim pamiętnikarze, poeci i pisarze. Piękne odczytanie fragmentów opisu tego wyjątkowego czasu Świąt Bożego Narodzenia oraz dźwięki kolęd wprowadziły wszystkich w magiczny  nastrój i w zamyślenie.

Pani dyrektor Lucyna Wojnowska, złożyła nauczycielom, uczniom oraz ich rodzicom ciepłe, pełne serdeczności życzenia bożonarodzeniowe i noworoczne.
Po uroczystości, uczniowie wraz z wychowawcami, udali się na klasowe spotkania opłatkowe.  

Słupia 2016-12Jak co roku uczniowie naszej szkoły wraz z dyrekcją i nauczycielami w okresie przedświątecznym odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Słupi. 16 grudnia w pięknej bożonarodzeniowej scenerii odbyła się uroczysta akademia z okazji nadchodzących świąt. Młodzież zaprezentowała interesujący montaż słowno-muzyczny, który wprowadził wszystkich w radosny nastrój bożonarodzeniowego oczekiwania. Po wspólnym łamaniu się opłatkiem wszyscy pensjonariusze otrzymali słodkie upominki, które ufundowali uczniowie naszej szkoły.

Promocja programu Erasmus+-8Piątek 9 grudnia 2016 r. kończył ogłoszony przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ oraz Fundację Rozwoju Systemów Edukacji europejski tydzień poświęcony promowaniu idei tego mechanizmu finansowania zagranicznych staży uczącej się młodzieży. Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących, jako placówka realizująca takie przedsięwzięcia, zgłosiła swój akces do European Vocational Skills Week dokonując rejestracji na stronie organizatorów: http://ec.europa.eu/social/main.jsp?langId=en&catId=1261
W ramach działań propagujących program Erasmus+ przygotowano dwa przedsięwzięcia. Pierwszym było zorganizowane w siedzibie PMOS forum informacyjne „Fundusze europejskie w szkole”, będące okazją do podsumowania dotychczasowych działań ZSTiO w zakresie pozyskiwania unijnych środków.
Drugie spośród zaplanowanych przez organizatorów spotkań przyjęło formę seminarium, do udziału w którym zaproszono nauczycieli szkół zawodowych i ogólnokształcących reprezentujących kilka powiatów. Pierwszą część zdominowali prelegenci uczelni, będących partnerami szkoły we wspomnianych działaniach. Wystąpienia dotyczyły Europejskiej i Polskiej Ramy kwalifikacji zawodowych, a także  różnic pomiędzy wersją programu Erasmus dedykowanego szkołom ponadgimnazjalnym i wyższym. Najistotniejszą jednak część spotkania stanowiła dyskusja, podczas której wiele pytań kierowano do obecnej na sali przedstawicielki Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Busku-Zdroju.

Przejdź do góry
Our website is protected by DMC Firewall!