W dniu 24 czerwca 2016 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju przy ul. Bohaterów Warszawy 120 o godz. 9:00 odbędzie się uroczyste zakończenie roku szkolnego.


KLASA MUNDUROWA innowacja pedagogiczna
w Liceum Ogólnokształcącym.
Czytaj więcej ...


joomplu:4002Internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju oferuje:Tani wypoczynek w uzdrowiskowej miejscowości !!!! Czytaj więcej ...

Czytamy!-5710 czerwca o godzinie 10:00 rozpoczęła się ogólnopolska akcja masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, w którą włączyła się również nasza szkoła. Miała ona na celu promowanie czytelnictwa wśród Polaków, gdyż statystyki są zatrważające.
Z opublikowanego przez Bibliotekę Narodową raportu  o stanie czytelnictwa dowiadujemy się, że w 2015 roku, 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Oznacza to, że poziom czytelnictwa w Polsce jest fatalny i należy coś z tym zrobić!. Nie pozostaliśmy bierni i dlatego w piątkowe przedpołudnie, na boisku szkolnym zebrali się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku Zdroju, każdy z ulubioną książką w ręku. Ogólnoszkolne czytanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły, pani Justyna Kapusta, a następnie wybrane przez siebie fragmenty odczytali inni uczestnicy akcji. Oprócz tego młodzież przygotowała wiele niespodzianek, aby uświetnić to niecodzienne spotkanie. Było tworzenie absurdalnego tekstu, kolorowe rysunki na płycie boiska, uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach konkursowych, wszystko po to, by podkreślić, że obcowanie z książką może nam dać wiele radości. Organizatorzy zadbali także o nagrody - jak przystało na ten dzień, oczywiście książkowe.

Czytaj więcej...

Forum Zawodowe 2016-10W  miniony poniedziałek 6 czerwca 2016 roku w sali konferencyjnej Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju odbyło się Forum Zawodowe pod hasłem „Szkoła w działaniu” zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im.Kazimierza Wielkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Wiktor Krasa  z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Pan Stanisław Moskal – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Powiatu Buskiego, Pani Jolanta Maślicha – dyrektor PODiDN, Pani Amelia Wójcik – przedstawiciel firmy konsultingowo-szkoleniowej euroMind, Pan Piotr Wysocki – szef firmy konsultingowej POLARIS. W forum udział wzięli uczniowie Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach, nie zabrakło też młodzieży z naszej szkoły.  

Czytaj więcej...

6 czerwca 2016 roku buska Budowlanka w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa" gościła w swoich progach przedstawicieli  Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Celem spotkania było propagowanie bezpieczeństwa w szkole i na zajęciach praktycznych, a także zapoznanie się z istotą działania wyżej wymienionych instytucji. Młodzież uczestniczyła w cyklu ciekawych prelekcji tematycznych, a także brała czynny udział w pokazie ratownictwa medycznego i zajęć z zakresu bezpieczeństwa. Było to szczególnie ważnym doświadczeniem, gdyż od roku szkolnego 2016/2017 w ofercie edukacyjnej ZSTIO znajdzie się liceum ogólnokształcące o profilu mundurowym utworzone w oparciu o innowację „Bezpieczeństwo publiczne”.
 Uczniowie Budowlanki nie od dziś są uczestnikami tego typu przedsięwzięć - szkoła od czterech lat dynamicznie uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa" i organizuje szereg działań podnoszących bezpieczeństwo funkcjonowania placówki. Ponadto od roku szkolnego 2014/2015 na terenie ZSTiO został wdrożony program „Szkoła ze zdrowym podejściem do życia”, który cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży.

W ostatnim czasie  ZSTiO podejmuje szereg działań w dziedzinie szeroko rozumianego przygotowania młodzieży  do wejścia na otwarty rynek pracy. Potwierdzeniem tych przedsięwzięć jest  przyznanie szkole tytułu „Szkoła zawodowa najwyższej jakości” za udział w konkursie zorganizowanym przez  Fundację „Fundacja Współpracy” z siedzibą w Warszawie oraz Mazowieckie Kuratorium Oświaty z siedzibą w Warszawie. Konkurs ten  został przeprowadzony w ramach projektu „Europejskie rozwiązania w zapewnieniu jakości ESQA”, realizowanego w ramach programu ERASMUS+.
Jako cel konkursu organizatorzy wymienili promowanie najlepszych praktyk w szkołach zawodowych w zakresie zapewnienia jakości kształcenia.
Nauczyciele, którzy w dwóch kolejnych edycjach programu ERASMUS+ skutecznie aplikowali o unijne środki na organizację zagranicznych staży dla uczniów ZSTiO wytypowali zespół, który przystąpił do wspomnianego współzawodnictwa. Efekt? Oficjalna informacja, że przedstawiciele szkoły zostali zaproszeni do Warszawy po odebranie tytułu „Szkoły zawodowej najwyższej jakości”. 

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd