ORSZAK

Podejmowaliśmy Gości!-24W miniony wtorek nasza szkoła miała okazję zaprezentowania swojej oferty edukacyjnej grupie gimnazjalistów z ZPO w Zbludowicach. Przybyli do nas w ramach działań, jakie ich placówka podejmuje realizując założenia Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. Jest to impreza cykliczna, a ponieważ ubiegłoroczne wspólne działania obu szkół w ramach tego projektu zostały dobrzez przyjęte przez młodzież, postanowiono je powtórzyć. Ponownie zatem każdy z kierunków kształcenia w naszej szkole został zaprezentowany tak, aby stojącym przed wyborem dalszej drogi kształcenia gimnazjalistom dostarczyć jak najwięcej informacji. W budynku ZSZ instruktorzy praktycznej nauki zawodu zademonstrowali sprzęt i wyposażenie stosowane podczas zajęć prowadzonych przez nich w pracowniach symulacyjnych, natomist główna część pokazów miała miejsce w budynkach technikum.To właśnie tutaj przygotowano stoiska, na których z pomocą nauczycieli zawodu oraz starszych kolegów nasi goście mogli zapoznać się z działaniem optoelektronicznego sprzętu geodezyjnego, programów do projektowania budynków czy terenów zielonych. Wizyta była profesjonalnie obsługiwana przez uczniów klasy II TH, których stroje nie pozostawiały wątpliwości co do tego, jaki zawód reprezentują.
Ostatni akcent stanowiło spotkanie z uczestnikami zagranicznych staży hotelarskich, oraz młodzieżą reprezentującą działającą przy szkole drużynę Związku Strzeleckiego "Strzelec".
Mamy nadzieję, że i tym razem wrażenia, jakie nasi Goście wynoszą z murów ZSTiO pozwolą na powtórzenie podobnego spotkania w przyszłym roku. Już dziś zapraszamy!

Dzień Edukacji Narodowej-10Niezwykle uroczysty charakter przybrała akademia szkolna, która odbyła się 13 października 2015 r. dedykowana nauczycielom, pracownikom administracji i obsługi oraz społeczności uczniowskiej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście: Starosta Buski, pan Jerzy Kolarz, ks. Kanonik Tadeusz Szlachta – proboszcz Parafii NPNMP w Busku-Zdroju oraz Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Ewa Waryło. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska podziękowała wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za  trud, wytrwałość i pracę wkładaną w przekazywanie wiedzy i kształtowanie charakterów młodych ludzi. Życzenia złożyli również zaproszeni goście oraz przedstawiciele społeczności uczniowskiej. Starosta Buski, pan Jerzy Kolarz wręczył specjalne wyróżnienie pani dyrektor Lucynie Wojnowskiej oraz panu Wojciechowi Farysiowi, podkreślając równocześnie, że praca nauczyciela to trudny i odpowiedzialny zawód. Pani dyrektor Lucyna Wojnowska, zwracając się do nauczycieli i pracowników szkoły, zaznaczyła, że Dzień Edukacji Narodowej to również czas podsumowań ich pracy i wspaniała okazja do nagrodzenia ich wysiłków i zaangażowania.

Czytaj więcej...

Skorzeszyce 2016-1W dniach od 10 do 12 października br. 24 uczniów z naszej szkoły pod opieką katechetów uczestniczyła w rekolekcjach dla maturzystów. Odbywały się one w Centrum Spotkań i Dialogu w Skorzeszycach. Były to dni wspólnej modlitwy, Eucharystii i refleksji nad sobą. Większą część dnia wypełniały konferencje i spotkania z zaproszonymi gośćmi, ale nie zabrakło też czasu na rekreację i odpoczynek.

Narkotyki niszczą-4„Narkotyki niszczą. Najpiękniejsze utwory pisze się na trzeźwo. Po używkach nie tworzy się przebojów. Nałóg niszczy to, co dla człowieka najcenniejsze: rodzinę, pracę i wartości duchowe”.

Szkoła Wolna od Uzależnień „DROGA DONIKĄD” – pod takim hasłem, we wtorek 11 października w naszej szkole odbyły się warsztaty profilaktyczno-muzyczne w wykonaniu Grzegorza Stępnia − multiinstrumentalisty i gitarzysty basowego zespołu Oddział Zamknięty. Spotkanie poświęcone było profilaktyce uzależnień. Podczas 1,5-godzinnego występu artysta podzielił się swoimi przeżyciami i wiedzą na temat używek i uzależnień, wplatając w historię własnych doświadczeń profilaktyczne zagadnienia.
W czasie spotkania pan Grzegorz Stępień poruszył m.in. kwestię uzależnienia od alkoholu i narkotyków, duży nacisk położył również na uczenie młodzieży estetyki muzycznej, wrażliwości na sztukę oraz polskości i dbałości o język ojczysty. Artysta przekonywał, że wszelkie używki i uzależnienia to droga donikąd, uświadamiał młodzież, że warto rozwijać swoje pasje i zainteresowania bez jakichkolwiek uzależnień. Koncert spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która po spotkaniu w czasie kuluarowych rozmów z nauczycielami wyrażała o nim pozytywne opinie. Bardzo dziękujemy Gminie Busko-Zdrój za sfinansowanie powyższego przedsięwzięcia. 

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!