KLASA MUNDUROWA innowacja pedagogiczna
w Liceum Ogólnokształcącym.
Czytaj więcej ...


joomplu:4002Internat Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku - Zdroju oferuje:Tani wypoczynek w uzdrowiskowej miejscowości !!!! Czytaj więcej ...

Zakończenie roku szkolnego 2016-1424 czerwca 2016, boisko szkolne ZSTiO, żar leje się z nieba. Pani Dyrektor Lucyna Wojnowska dokonując podsumowania mijającego roku szkolnego, dziękuje uczniom za pracę włożoną w zdobywanie wiedzy, podkreśla konieczność zachowania zasad bezpieczeństwa. Wicestarosta Stanisław Klimczak – ku satysfakcji zgromadzonych – składa gratulacje z racji zdobycia przez ZSTiO tytułu "Szkoły Zawodowej Najwyższej Jakości" oraz podtrzymuje znaną wszystkim deklarację Starostwa powiatowego dotyczącą budowy nowej siedziby Szkoły. Na twarzach zgromadzonych – zarówno uczniów, jak i kadry pedagogiocznej błąkają się nieśmiałe usmiechy. Dlaczego, tłumaczy śpiewana własnie piosenka - "... lato, lato, lato czeka....". A uśmiechy nieśmiałe, bo z jednej strony cieszy perspektywa wolnych dni, a z drugiej świadomość konieczności zniesienia kilkutygodniowej rozłąki z kolegami.Dalsza część występu młodzieży oparta została na opisywaniu szkolnej rzeczywistości za pomocą odpowiednio przerobionych utworów muzycznych i tematycznie dobranego montażu słownego.
Po wręczeniu nagród i wyróżnień uczniowie poszczególnych klas po raz ostatni w tym roku szkolnym udają się do sal lekcyjnych, aby odebrać świadectwa i udać się na zasłużony wypoczynek.

Do zobaczenia we wrześniu!

Czytamy!-5710 czerwca o godzinie 10:00 rozpoczęła się ogólnopolska akcja masowego czytania pod hasłem „Jak nie czytam, jak czytam”, w którą włączyła się również nasza szkoła. Miała ona na celu promowanie czytelnictwa wśród Polaków, gdyż statystyki są zatrważające.
Z opublikowanego przez Bibliotekę Narodową raportu  o stanie czytelnictwa dowiadujemy się, że w 2015 roku, 63% Polaków nie przeczytało ani jednej książki. Oznacza to, że poziom czytelnictwa w Polsce jest fatalny i należy coś z tym zrobić!. Nie pozostaliśmy bierni i dlatego w piątkowe przedpołudnie, na boisku szkolnym zebrali się uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Busku Zdroju, każdy z ulubioną książką w ręku. Ogólnoszkolne czytanie rozpoczęła wicedyrektor szkoły, pani Justyna Kapusta, a następnie wybrane przez siebie fragmenty odczytali inni uczestnicy akcji. Oprócz tego młodzież przygotowała wiele niespodzianek, aby uświetnić to niecodzienne spotkanie. Było tworzenie absurdalnego tekstu, kolorowe rysunki na płycie boiska, uczniowie wzięli udział w różnych konkurencjach konkursowych, wszystko po to, by podkreślić, że obcowanie z książką może nam dać wiele radości. Organizatorzy zadbali także o nagrody - jak przystało na ten dzień, oczywiście książkowe.

Czytaj więcej...

Forum Zawodowe 2016-10W  miniony poniedziałek 6 czerwca 2016 roku w sali konferencyjnej Hotelu Słoneczny Zdrój w Busku-Zdroju odbyło się Forum Zawodowe pod hasłem „Szkoła w działaniu” zorganizowane przez Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im.Kazimierza Wielkiego. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: Pan Wiktor Krasa  z Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach, Pan Stanisław Moskal – Przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Powiatu Buskiego, Pani Jolanta Maślicha – dyrektor PODiDN, Pani Amelia Wójcik – przedstawiciel firmy konsultingowo-szkoleniowej euroMind, Pan Piotr Wysocki – szef firmy konsultingowej POLARIS. W forum udział wzięli uczniowie Samorządowego Gimnazjum w Podgajach, Samorządowego Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju Samorządowego Gimnazjum w Zbludowicach, nie zabrakło też młodzieży z naszej szkoły.  

Czytaj więcej...

6 czerwca 2016 roku buska Budowlanka w ramach programu "Kultura bezpieczeństwa" gościła w swoich progach przedstawicieli  Państwowej Inspekcji Pracy, Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej, Poradni Psychologiczno- Pedagogicznej oraz Wyższej Szkoły Ekonomii, Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach. Celem spotkania było propagowanie bezpieczeństwa w szkole i na zajęciach praktycznych, a także zapoznanie się z istotą działania wyżej wymienionych instytucji. Młodzież uczestniczyła w cyklu ciekawych prelekcji tematycznych, a także brała czynny udział w pokazie ratownictwa medycznego i zajęć z zakresu bezpieczeństwa. Było to szczególnie ważnym doświadczeniem, gdyż od roku szkolnego 2016/2017 w ofercie edukacyjnej ZSTIO znajdzie się liceum ogólnokształcące o profilu mundurowym utworzone w oparciu o innowację „Bezpieczeństwo publiczne”.
 Uczniowie Budowlanki nie od dziś są uczestnikami tego typu przedsięwzięć - szkoła od czterech lat dynamicznie uczestniczy w programie „Kultura bezpieczeństwa" i organizuje szereg działań podnoszących bezpieczeństwo funkcjonowania placówki. Ponadto od roku szkolnego 2014/2015 na terenie ZSTiO został wdrożony program „Szkoła ze zdrowym podejściem do życia”, który cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży.

Przejdź do góry
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd