ZAPRASZAMY DO NOWEJ SZKOŁY-2

Bezpieczne wakacje-813 czerwca 2018 roku uczniowie ZSTiO uczestniczyli w akcji profilaktycznej „Nie jestem bierny - umiem pomóc”. Prowadzący spotkanie: Katarzyna Rogowicz-Plisak i Michał Majewski omówili schematy postępowania w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia. Prelegenci szczególną uwagę poświęcili zagrożeniom podczas wakacji, przestrzegli młodzież przed brawurowymi skokami do wody i omówili postępowanie ratownicze podczas wypadków komunikacyjnych. Uczniowie z uwagą wysłuchali wykładu i chętnie włączali się w część pokazową spotkania. Na koniec akcji młodzież zadawała pytania i konwersowała z prowadzącymi na temat zdarzeń potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu osobistemu, zdrowiu i życiu.  

Szkoła w działaniu-13W poniedziałek 11 czerwca w Sali Buskiej hotelu „Słoneczny Zdrój” odbyła się kolejna edycja cyklicznej imprezy podsumowującej całość działań ZSTiO w zakresie współpracy z pracodawcami. Pod hasłem „Szkoła w działaniu” poszczególne grupy zawodowe zaprezentowały aktywność podejmowaną na przestrzeni całego roku szkolnego. Wymieniono nie tylko wizyty w zakładach pracy typowych dla poszczególnych branż, ale również zadania realizowane na rzecz lokalnej społeczności czy liczne staże zagraniczne w ramach programów Erasmus + oraz POWER.

Czytaj więcej...

5 czerwca 2018 roku uczniowie klasy I T G/K , I T A i II T A wzięli udział w montażu słowno-muzycznym ku czci świętego Jana Pawła II w kościele pod wezwaniem NPNMP w Busku-Zdroju. Myślą przewodnią przedstawienia były rozważania i refleksje na temat zaangażowania Jana Pawła II w losy Ojczyzny. Podczas swych pielgrzymek do Polski Ojciec Święty Jan Paweł II podejmował wiele ważnych tematów. W swych kazaniach zawierał zawsze głęboką naukę na temat miłości Ojczyzny i wolności narodu. W kontekście niedawno obchodzonego jubileuszu odzyskania niepodległości warto przypomnieć wskazania Ojca Świętego, które są ciągle aktualne i powinny być ważne dla każdego Polaka. Dopełnieniem rozważań o naszym rodaku była papieska „Barka” odśpiewana pod pomnikiem Jana Pawła II, a także wspólna modlitwa i złożenie kwiatów. 

6 czerwca 2018 roku uczniowie klasy I T G/K wraz z opiekunkami panią Katarzyną Rogowicz-Plisak i panią Małgorzatą Krzysztofik-Starościak odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt w Busku-Zdroju. Wizyta była zwieńczeniem szkolnej akcji Zbieramy karmę dla schroniska - przytuliska, która od sześciu lat organizowana jest w ZSTIO. Wolontariuszki Karolina, Andżelika i Paulina przekazały kilkadziesiąt kilogramów karmy dla bezdomnych czworonogów. W finalnej części wizyty uczennice zgodnie przyznały, że w roku szkolnym 2018/2019 chętnie powtórzą akcję, tym razem na terenie nowej szkoły. 

Przejdź do góry
DMC Firewall is a Joomla Security extension!