1 września 2015 roku o godz. 9:00 na boisku szkolnym przy
ul. Bohaterów Warszawy 120 odbędzie się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego.


WARUNKI PRZYJĘCIA DO INTERNATU

Zakwaterowanie uczniów w internacie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
odbędzie się 01.09.2015 r. (wtorek) od godziny 7.00.


W dniu Zakwaterowania uczniowie powinni posiadać:

  • Dowód osobisty/ tymczasowy lub zaświadczenie o zameldowaniu na pobyt stały/ dotyczy osób nie zameldowanych w internacie /.
  • Kaucja w wysokości 100,00 zł. wpłacana przez rodziców przy zakwaterowaniu ucznia.
  • Komplet pościeli / prześcieradło, koperta na kołdrę i poduszkę/.
  • Talerz płytki / mały /, kubek i nóż – na stołówkę.
  • Środki higieny osobistej.
  • Zmiana bielizny osobistej, obuwie miękkie, obuwie pod prysznic, szlafrok lub dres.  

 

INFORMACJA dotycząca zakupu podręczników w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2015 roku „...
W związku z ukazaniem się Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 23 czerwca 2015 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów edukacyjnych ( Dz. U. z 2015r., poz. 938)  informujemy, że termin składania wniosków w sprawie otrzymania pomocy finansowej ustala się na dzień 3 września 2015r. Wnioski należy składać do kierownika internatu Zespołu szkół Technicznych i Ogólnokształcących. Wszelkie informacje dotyczące składania wniosku wraz z załącznikami określa przytoczone wyżej rozporządzenie. W roku 2015 roku  pomoc skierowana jest do: uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2015/2016 do klasy  IV technikum. uczniów niepełnosprawnych: słabowidzących; niesłyszących; słabosłyszących; z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym; z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją; z autyzmem, w tym z zespołem Aspergera; z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność wymieniona wyżej. Tym samym program będzie obejmować wszystkich uczniów niepełnosprawnych, z wyjątkiem uczniów niewidomych, dla których podręczniki zapewniono w odrębnym trybie. Wzór wniosku do pobrania Załączniki do wnioskuWięcej
EGZAMINY POPRAWKOWE 2015.
Terminy egzaminów poprawkowych w sierpniu 2015 r. Egzaminy poprawkowe składają się z dwóch części: pisemnej i ustnej. Odbędą się w dniach 24, 25  i 26  sierpnia 2015 r. wg następującego porządku:Więcej
SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA PRZYJĘĆ DO KLAS PIERWSZYCH: 3-LETNIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO, 4-LETNIEGO...
Busko-Zdrój, 25 lutego 2015 r. SZCZEGÓŁOWE KRYTERIA PRZYJĘĆ DO KLAS PIERWSZYCH: 3-LETNIEGO LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCEGO,4-LETNIEGO TECHNIKUM ORAZ DO 3-LETNIEJ ZASADNICZEJ SZKOŁY ZAWODOWEJ,WCHODZĄCYCH W SKŁAD ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH  I OGÓLNOKSZTAŁCĄCYCH IM. KAZIMIERZA WIELKIEGO W BUSKU-ZDROJU NA ROK SZKOLNY 2015/2016   Więcej
Rekrutacja do II tury projektu Erasmus+
Zainteresowani uczniowie klas technikum architektury krajobrazu i technikum hotelarstwa proszeni są o złożenie dokumentacji dostępnej na stronie szkoły do dnia 26.01.2015r. do pani wicedyrektor Anny Koseli. Test sprawdzający wiedzę z języka angielskiego odbędzie się 29.01.2015r.Więcej
Wyprawka szkolna 2014
W związku z pismem Urzędu Miasta i Gminy w Busku-Zdroju w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. "Wyprawka szkolna 2014" informujemy, że Gmina Busko-Zdrój w bieżącym roku również przystąpi do w/w programu. Pomocą objęci są uczniowie klas trzecich naszej szkoły.Więcej
ORSZAK
DNI JĘZYKÓW OBCYCH
 
 
W dniach 27 i 28 stycznia 2011 roku w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju odbył się Drugi Dzień Języków Obcych zorganizowany przez zespół języków obcych w składzie: p. Ewa Charczuk, p. Iwona Makowska, p. Aldona Szymacha, p. Agnieszka Sajdłowska, p. Małgorzata Krzysztofik – Starościak, p. Zbigniew Kapciak oraz p. Alicja Dymko.
Celami imprezy były popularyzacja tematyki europejskiej wśród młodzieży, rozwijanie umiejętności posługiwania się językami obcymi (językiem angielskim oraz językiem niemieckim), rozwijanie w uczniach postawy ciekawości, otwartości i tolerancji wobec innych kultur, a także poczucia własnej wartości oraz wiary we własne możliwości.
27 stycznia 2011 roku uczniowie ZSTiO rywalizowali w konkurencji prezentacji multimedialnej o kierunkach kształcenia w naszej szkole. Prezentacje przedstawione były w językach: angielskim, niemieckim i rosyjskim.

1 miejsce zdobyły uczennice klasy 2LO: Justyna Prędka i Katarzyna Łaganowska.
2 miejsce zdobyły uczennice klasy 2TBK: Urszula Madej i Angelika Nowak.
3 miejsce zdobyli uczniowie klasy 3 TA i 4 TG: Michał Soja i Paweł Zięba.
 
 
 
28 stycznia 2011 roku uczniowie gimnazjów rywalizowali w trzech konkurencjach:
 
1.Skecz.
2.Puzzle międzynarodowe.
4.Prezentacja kawiarenki językowej.

Uczniowie podjęli rywalizację w języku angielskim oraz języku niemieckim.
 
 
 
Wyniki konkursu:
1 miejsce: Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju – język angielski
Opiekun: p. Małgorzata Misiaszek – Klepacz
1. Meri Minasyan
2. Karolina Jagodzińska
3. Dominika Paw
4. Dominika Wojnowska


 
2 miejsce: Samorządowe Gimnazjum nr 1 w Busku-Zdroju – język niemiecki
Opiekun: p. Monika Rajczak i p. Anita Zamożniewicz
1. Ida Gwóźdź
2. Katarzyna Trybuch
3. Katarzyna Maciejowska
4. Światosław Kałyniak
3 miejsce: Gimnazjum w Stopnicy – język angielski
Opiekun: p. Agnieszka Zielińska i p. Anita Brudek
1. Barbara Kowalik
2.Sebastian Wach
3. Karolina Sabat
4. Andżelika Kosela
 
Wyróżnienia:
Zespół Placówek Oświatowych nr 1w Busku-Zdroju – język niemiecki
Opiekun: p. Beata Lewandowska
1. Maciej Marciniec
2. Kamila Mucha
3. Aleksandra Kumor
4. Konrad Kwiecień
 
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Niepełnosprawnych Ruchowo w Busku-Zdroju – język angielski
Opiekun: p. Agnieszka Kempa
1. Kinga Bernatek
2. Krystian Furman
3. Mateusz Jankowski
4. Klaudia Czernecka
Wszyscy uczestnicy konkursu zostali nagrodzeni. Zwycięzcy otrzymali słowniki, readersy, oraz wiele innych ciekawych nagród. Nagrody główne dla szkół - urządzenia wielofunkcyjne ufundowała WSH Kielce.
 
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować sponsorom imprezy:
 
1.Panu Jerzemu Kolarzowi – Staroście Buskiemu,
2.Pani Lucynie Wojnowskiej - dyrektor Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących
w Busku-Zdroju ,
3.Panu Mieczysławowi Sas – dyrektorowi Zakładu Metalowo-Kotlarskiego w Busku-Zdroju,
4.Panom Pawłowi Ramiączkowi i Piotrowi Sidorowi z Wyższej Szkoły Handlowej
w Kielcach
5.Polskim Składom Budowlanym S.A. w Busku-Zdroju
6.Wydawnictwom:; Oxford i REA
Poczęstunek dla jurorów ufundowała hurtownia „Sawa” w Busku-Zdroju.
Poczęstunek dla uczestników i opiekunów ufundował sklep wielobranżowy PSS „Społem”
i Hurtownia KIM w Busku-Zdroju.
Patronat medialny objęło Echo Dnia oraz Tygodnik Ponidzia.

Mamy nadzieję, że konkurs będzie uczył i bawił przez następne lata promując naszą szkołę, miasto i region. Chcielibyśmy, aby Dni Języków Obcych organizowane przez naszą szkołę wpisały się już na stałe w kalendarz imprez dla młodzieży szkół gimnazjalnych.
 
Dziękujemy

 

               

Copyright ZSTiO im. Kazimierza Wielkiego w Busku-Zdroju © 2013. All Rights Reserved.

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd